Krajský přebor: Sedmihorky předvedly nevídaný obrat proti České Lípě

09.04.2012 15:18:28 | Autor: FKS, Sokol Jablonec, Ladislav Pražák | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Karlovice - Sedmihorky,Semily

Stav 1:3 proměnit za 15 minut ve výhru 4:3 je opravdu zajímavý fotbalový obrat. Předvedli ho v sobotu hráči FK Sedmihorky, kteří si takto pohráli s rezervou České Lípy. I v dalších utkáních krajského přeboru se celkům z Pojizeří dařilo, bodovaly Jabloneček i Semily.

Jablonec nad Jizerou dlouho vedl nad vedoucím Novým Borem, ale v závěru hosté dokázali i za nepříznivého počasí vyrovnat. Semily získaly tři body z Doks, když rozhodnutí přišlo až v nastavení z kopačky veterána Grebeníčka. Podrobnosti a fotografie z dalšího utkání krajského přeboru Košťálov - FKP Turnov B 4:3 najdete zde.

Sedmihorky - Česká Lípa B 4:3 (1:1)

Úvod utkání byl z obou stran poměrně opatrný. První šance se tak zrodila až v 21. minutě, kdy hosté využili rychlý protiútok a z levé strany prostřelili Koubuse - 0:1. Domácí brzdila nepřesná rozehrávka nebo špatná finální přihrávka. Do vápna se sice dostal Kratochvíl a po jeho střele se míč odrazil k Poulovi, ale ten trefil pouze obránce. Hned po tom hosté podnikli rychlý protiútok, ale tentokrát naštěstí nezakončili dobře. Vyrovnávacího gólu se domácí dočkali těsně před koncem prvního poločasu, kdy se po centru Pařízka přízemní střelou trefil Poul 1:1.

Druhý poločas byl o poznání zajímavější, nejprve však úřadovali hosté. Jejich rychlé protiútoky byly velmi nebezpečné a jeden z nich využili v 60. minutě k vedení 1:2. Když v 70. minutě zvýšili z rohu hlavičkou na 1:3 nevypadalo to s domácím týmem dobře. Sedmihorkám se však povedl neskutečný obrat a během 15 minut soupeři nasázely tři branky a strhli vítězství na svoji stranu. V 75. minutě si naběhl Pavlíček na Pařízkovu přihrávku a prostřelil gólmana. V 85. pěknou technickou střelou k tyči vyrovnal Bangha a vítěznou střelu zařídil Bakeš, když se po rohu Pařízka trefil hlavou a dovršil vítězné dílo.

Branky: 44. Poul, 75. Pavlíček, 85. Bangha, 88. Bakeš - 21. Zulič, 60. Brož, 70. Bečvařík. Rozhodčí: Neugebauer, Diringer, Vlk, ŽK: 2:2. Diváků: 70. Sedmihorky: Koubus - Koťátko, Bakeš, Vávra (66. Švarc) - Krejčík (39. Poul), Král (46. Mencl), Pavlíček, Pařízek, Bangha - Kratochvíl, Špína.

Jablonec n. J. - Nový Bor 1:1 (1:0)

Jablonečtí se musejí obejít bez Štěpána Zonygy, který v Semilech utrpěl zranění klíční kosti a již je po operaci. Jabloneckým trvalo čtvrthodinu než ze sebe setřásli nervozitu a zejména individuálními schopnostmi Palduse se dostali na dostřel Meiera. Hostům se povedlo zahrozit po darovaném trestném kopu ze strany v 17. minutě, kdy centr po odrazu z klubka hráčů vyrazil pohotově Farský na roh. Oběma mužstvům chyběla přesná finální přihrávka a proto kralovaly obrany. Ve 34. minutě po centru z levé strany Šiner zpracoval míč na malém čtverci, Meier ho nepochopitelně chytil do ruky a rozhodčímu nezbylo než odpískat malou domů. Z pěti metrů trefil precizně Šilhán horní roh branky Nového Boru, a dostal tak Jablonec do vedení. Hosté měli do poločasu ještě jednu možnost skórovat, ale jejich trestný kop skončil vysoko nad Farského brankou.

Hosté se ve druhé půli sice snažili o vyrovnání, ale nedokázali mírnou převahu využít k nebezpečnému zakončení. Po hodině hry se prohnala sněhová vánice a ještě více zkomplikovala pohyb na hřišti. Nový Bor přeci jen vyrovnal, v 71. minutě nezachytili Nechanský a Vrána kolmou nahrávku na nabíhajícího Demkeho, který na bližší tyč vyrovnal na 1:1. Hostům to nestačilo a chtěli body tři, ovšem šanci si nevypracovali a naopak mohli ještě inkasovat. Pět minut před koncem Vrána vysunul Brezara, který se uvolnil přes dva hráče a jen vyběhnuvší Meier zabránil zakončení našeho hráče. V poslední minutě téměř u rohového praporku fauloval zezadu Šír Demkeho a vyfasoval červenou kartu.

„Bylo to bojovné utkání s minimem šancí, často kouskované příliš úzkostlivým rozhodčím. Před zápasem by jsme bod brali, ale po zápase jsme zklamáni protože bylo v našich silách vedení udržet. Hráči si ověřili, že pokud dodrží stanovenou taktiku, mohou bodovat s kýmkoliv," uvedl vedoucí družstva Jablonce nad Jizerou David Holman..

Branky: 34. Šilhán - 71. Demke. Rozhodčí: Poživil, Čurda, Horáček, ŽK: 5:3, ČK: 1:0 (88. Šír). Diváků: 140. Jablonec n. J.: Farský - P. Vrána, Nechanský, Pastor, Brož - J. Vrána (70. Braun), Paldus, Šilhán, Hrbek (76. Šír) - Kopecký, Brezar.

Doksy - SK Semily 1:2 (0:1)

Trenéři Semil zvolili jinou základní sestavu, a přineslo to ovoce v podobě výhry na půdě soupeře. Od začátku měly semilští hráči územní převahu a nepouštěli domácí do hry. Brankově se ale prosadil pouze ve 32. minutě Buček.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí a vyrovnání přinesla 53. minuta, kdy zůstal v pokutovém území osamocený Kolařík při standardní situaci. Hosté znovu převzali iniciativu, ale dlouho nemohli převahu vyjádřit gólově. Rozuzlení zápasu tak zajistil až zkušený Grebeníček v nastaveném čase.

„Nechci dělat unáhlené reakce, ale ze tří jarních utkání jsme podali nejlepší výkon. Změnili jsme rozestavení a taktiku. Měli jsme i další šance, které však zůstaly nevyužity. Vyhráli jsme zaslouženě, což potvrdili i domácí," uvedl po utkání trenér SK Semily Miroslav Procházka.

Branky: 53. Kolařík - 32. Buček, 92. Grebeníček. Rozhodčí: Hanousek - Horák, Noháč, ŽK: 6:1. Diváků: 150. Semily: Koudelka - Regenermel, Hrmo, Kočí, Bohatý - Matocha (70. Veg), Grebeníček, Hájek, Ševčík (86. Prousek), Kulhánek (60. Vrchovský) - Buček.