Krajský přebor: Semily v derby s Brodem utržily sedmigólový debakl

18.09.2017 11:47:34 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Železný Brod,Přepeře,Semily

Vedoucí Přepeře potvrdily svou pozici i přes mnoho promarněných šancí v utkání s Frýdlantem. Rovensko získalo bod po remíze v Hrádku a Sedmihorky také hrály smírně ve Višňové. Pojizerské derby Semily - Železný Brod skončilo vysokým debaklem pro domácí, kterým se nedařilo vůbec nic.

Přepeře - Frýdlant 3:0 (1:0)

Přepeře v sobotním utkání nastoupily se třemi obránci a stoperem Vokáčkem na hrotu útoku a od začátku to byl festival neproměněných šancí. V 7. minutě Nesvadba dlouhým balónem za obranu našel rozběhnutého Ježka, ten ovšem přehodil jak brankáře, tak i branku. Ve 12. minutě centroval z pravé strany Hrmo a Ježek hlavou těsně minul branku. V 19. minutě si na přetažený centr Nesvadby naskočil Řeháček, hlavou vrátil před branku, ale Ježek hlavičkoval opět vedle. Ve 27. minutě se hosté po chybě domácích dostali do vyložené šance, když útočník postupoval sám na brankáře Koudelku, ale tak dlouho váhal, že ani nevystřelil, ani nepřihrál a bylo po šanci. Ve 32. minutě centroval ze strany Petřík a Řeháčkova střela se otřela o tyčku branky frýdlantského Tauše. Ve 42. minutě si na dlouhý míč naběhl Řeháček, který si ho postrčil do vápna, při pokusu o střelu byl faulován a pískala se penalta. K té se postavil Hrmo a střelou k tyči otevřel skóre.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. V 55. minutě Hrmo našel Ježka, ten byl na hranici velkého vápna zahákován zezadu Weidischem, který obdržel za tento zákrok žlutou kartu. Jelikož to pro něho už byla druhá, tak se poroučel do kabin. V 60. minutě vystřelil z dálky prudce Nesvadba, Tauš jeho střelu vyrazil jen před sebe a dobíhající Ježek poslal míč sedícímu brankáři do náruče. V 62. minutě se pěkně ve vápně uvolnil Vokáček, ale ani on šanci neproměnil. V 66. minutě se ocitl sám před brankářem Ježek, ale levačkou netrefil branku. O minutu později se opět dostal sám před brankáře Ježek, ten jeho střelu vyrazil a Řeháček z penalty přestřelil. V 68. minutě rozehrál Petřík křížem balón na Hrma, ten si poradil s obráncem, odcentroval a Řeháček na zadní tyči donesl na těle míč do sítě 2:0. V 85. minutě zahrával Hrmo rohový kop, našel ve vápně Petříka, a ten přesnou hlavičkou uzavřel skóre na 3:0.

„Musíme zlepšit koncovku, co jsme dneska neproměnili, to se jen tak nevidí. Proti silnějšímu soupeři by se to mohlo vymstít. Jinak zasloužené tři body," dodal k utkání asistent trenéra Přepeř Miroslav Kvapil.

Branky: 43. Hrmo z penalty, 68. Řeháček, 85. Petřík. Rozhodčí: Kvítek - Kowalik, Blaschke, ŽK: 0:2, ČK: 0:1 (55. Weidisch). Diváků: 80. Přepeře: Koudelka - Hrmo, Nesvadba, Petřík - Bína, Vlach, Linhart, Peškar (63. Krasnický) - Ježek (72. Abraham), Vokáček (72. Mička), Řeháček.

Hrádek n. N. - Rovensko 1:1 (1:0)

Hostům chyběli Valentin a hlavně Koubek, takže scházela rychlost v útoku, V úvodu brankář Prokopec vychytal několik šancí domácích, přesto jednou kapituloval, když ho ve 37. minutě překonal Strya. Za hosty vyrovnal v 57. minutě Němec, kterého přihrávkou ve skrumáži našel L. Malý. Poté mohli hosté vstřelit druhý rozhodující gól, ale nestalo se tak. Mencla zastavil ofsajd a aktivního Štěpničku zradila koncovka.

„Měli jsme v zápase šance i na výhru, na druhou stranu Prokopec několikrát dobře zasáhl na začátku zápasu. Příště doma přivítáme Semily, díky pouťové zábavě by mohli přijít hodně fanoušků," doplnil sekretář Sokola Rovensko Marek Náhlovský.

Branky: 37. Strya - 57. Němec. Rozhodčí: Nešněra - Paulus, Švajdler, ŽK: 2:1. Diváků: 100. Rovensko: Prokopec - Vítek, Bakeš, Němec, Kočí - J. Mencl, Štěpnička, Krejčík, Šteffan, Veber - L. Malý.

Semily - Železný Brod 0:7 (0:6)

Utkání krajského přeboru SK Semily - TJ FK ŽBS Železný Brod<br />Autor: Petr Ježek V posledním duelu domácí i přes nešťastnou sezonu dokázali se sokem uhrát prohru 0:1. Tentokrát ale i kvůli dešti derby mít podobnou atmosféru nemohlo. Po deseti minutách domácí prohrávali 0:3 a nebylo co řešit! Dva góly Šimka padly po centrovaných balonech a Šilhánův třetí po střele z dálky.

Domácím chyběli zkušení T. Ďoubalík a Plátek, ale to nemůže být omluvou pro ostudný výkon všech hráčů. Po prohře v minulém kole v Bílém Kostele si navíc dal pauzu trenér David Grebeníček a zvažuje další působení u týmu, v sobotu tak na lavičce stál pouze dosavadní asistent Petr Javůrek...

Železnobrodští nakonec stihli do poločasu zvýšit už na 0:6, ale ve druhém poločase už domácí šetřili a sami zazdili několik dalších šancí a přidali milosrdně už jen jeden gól z kopačky Kysely.

„Chyběli nám dva zkušení hráči a bohužel nemáme tak široký kádr. Dělali jsme obrovské individuální chyby a byla to až katastrofa z naší strany. Hosté nás přehráli ve všech směrech a mohu jim jen gratulovat k výhře," dodal asistent trenéra Semil Petr Javůrek.

Branky: 6., 8. a 25. Šimek (třetí z penalty), 10. Šilhán, 21. Novotný, 38. a 63. Kysela. Rozhodčí: Zlatník - Horák, Pánek, ŽK: 2:1. Diváků: 100. Semily: Vrána - Grebeníček (29. Chlupáč), Motejlek, Hradecký, Rypl (58. Kořínek) - Králíček, Močkovský, J. Ďoubalík, Zelenka (69. Lukeš) - Frolík, Lakatoš. Železný Brod: Kopal (69. Mařík) - Kovář, Picek (62. M. Kotlár), Novotný, Makula, Maryško, Šilhán, Šimek (80. Šefr), Kysela, T. Kotlár, Vanc. Fotografie z utkání

Višňová - Sedmihorky 2:2 (1:1)

Po sobotní jednozápasové výpomoci v divizním Turnově byl už v nedělním utkání k dispozici brankář Martin Špína. První větší šanci měli hosté po hlavičce Ložka, ve 14. minutě nebezpečně hlavičkovali i domácí. Ve 20. minutě měli domácí příležitost ze standardní situace, které umí výtečně, naštěstí z toho nic nebylo. Ve 34. minutě už prostřelil vše v cestě mazánek a domácí šli do vedení. Za pět minut už ale bylo srovnáno, když se trefil Kroupa křižnou střelou k tyči. Ve 41. minutě měl Kroupa další velkou příležitost, ale tentokrát jeho střelu s vypětím všech sil vyrazil domácí gólman Vykoukal.

Ve druhém poločase šli v 57. minutě do vedení hosté díky brance Vaníčka. Potvrdit vedení mohli Škréta, Špína nebo Vaníček, ale nevyšlo jim to ideálně. V 83. minutě pak domácí tečovanou střelou dokázali vyrovnat na konečných 2:2.

Branky: 33. Mazánek, 82. Nosek - 39. Kroupa, 57. Vaníček. Rozhodčí: Šmíd - Linhart, Halama, ŽK: 4:5. Diváků: 200. Sedmihorky: Martin Špína - Drahoňovský, Kodr, Čermák, Feurich - Škréta, Hořák, Ložek (64. Beneš), Kroupa, Vaníček (91. Holý) - Marcel Špína (83. Lemak).