Krajský přebor: Turnov v derby porazil Železný Brod 4:1

11.04.2022 21:48:10 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Turnov,Lomnice nad Popelkou

V zápasech druhého jarního kola krajského přeboru potvrdili fotbalisté Turnova první příčku tabulky výhrou proti Železnému Brodu 4:1, ale trenér nebyl s hrou úplně spokojen. Sedmihorky neuspěly ve Velkých Hamrech a Lomnice doma podlehla Novému Boru, takže bodovalo už jen Rovensko bezbrankovou remízou ve Frýdlantě.

Velké Hamry B - Sedmihorky 3:1 (2:1)

Utkání hrané na umělce v Desné bylo už vyrovnanější než nedávný souboj v krajském poháru. V 15. minutě po křížené střele dorážel balon do vlastní brány kapitán Sedmihorek Ondřej Kodr. Ve 27. minutě šel sám na hamerskou branku Močkovský, ale nedal. Ve 40. minutě se už Kodr trefil do po standardce do správné branky a vyrovnal na 1:1. Ještě před poločasem ale na druhé straně také ze standardní situace vrátil vedení domácím Janda.

I ve druhém poločase byla hra v poli vyrovnaná, v 59. minutě Kodrovu střelu z 15 metrů vytáhl gólman a v 68. minutě pálil Žabokrtský také jen do gólmana Čapka. Domácí mezitím nastřelili břevno sedmihorské branky. V 72. minutě Javůrek poté z nařízené penalty zvýšil na 3:1.

Branky: 15. vlastní (Kodr), 43. Janda, 72. Javůrek z pen. - 40. Kodr. Rozhodčí: Hnětynka - Bohatý, Nagy, ŽK: 0:0. Diváků: 30. Velké Hamry B: Čapek - Javůrek, Syrovátka (10. Hrušovský), Jeřábek (85. Skalický), Jelínek (85. Řezníček), Janda, Javůrek, Hušek, Zounek (80. Schmied), Macháček, Šťovíček. Sedmihorky: Martin Špína - Urbánek, Marek, Kodr, Marcel Špína, Veber - Močkovský, Falkenberg (72. Hranec), Ložek (85. Najman), Randák - Žabokrtský (70. Čermák).

Frýdlant - Rovensko p. T. 0:0

V utkání hraném na umělé trávě diváci branku neviděli. Hosté potřebují bodovat v boji o záchranu, takže i jeden ubráněný z půdy sedmého celku tabulky se jeví jako dobrý počin.

Rozhodčí: Urbánek - Mach, Třešňák, ŽK: 1:0. Diváků: 80. Rovensko: Hyka - Šteffan, Kočí, vítek, Dlouhý (80. Perger), Krejčík (61. Mazánek), Bangha, Pařízek, Soukeník, Štěpnička, Šimek (66. Glod).

Lomnice n. P. - Nový Bor 0:3 (0:2)

Do Lomnice nad Popelkou přijel kvalitní celek, ale prvních 20 minut bylo naprosto vyrovnaných. V 19. minutě ale využil šanci Stromecký a od té chvíle domácí kupili chyby a vysílali hosty několikrát do brejků. Ve 26. minutě využil jeden z nich Třešňák krásnou střelou ke zvýšení na 0:2. Domácí šance Vacka a P. Horáčka naopak zůstaly nevyužité.

Ve druhém poločase měli domácí i díky střídáním míč více na kopačkách, ale znovu nabízeli soupeři šance ke skórování, kteří šli nejméně pětkrát sami na branku. Jednu z nich využil Stromecký ke zvýšení na 0:3.

„Hra byla vyrovnaná, ale nabízeli jsme jim sami brejky, gólman Přibyl ještě několik z nich vychytal. Naše hra celkově velmi špatná a jedna z nejhorších i v porovnání s přípravnými zápasy," hodnotil zápas trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 19. a 62. Stromecký, 26. Třešňák. Rozhodčí: Mizera - Klement, Zikmund, ŽK: 1:3. Diváků: 60. Lomnice: Přibyl - J. Veg, Gaubmann, Vágner, Morávek (46. Košťák) - V. Horáček, Lábek, Drusan (46. Majer), P. Horáček - Vacek, Drahoňovský.

Turnov - Železný Brod 4:1 (1:0)

První poločas na turnovské umělce přinesl v nedělním pojizerském derby tři gólové šance, ale jen první z nich využil ve 3. minutě Landfeld. Hosté tak mohli stále čekat na svou šanci a šťastný vyrovnávací gól z případného brejku.

Nespokojený turnovský trenér Nosek vyslal do druhé půle hned čtyři nové hráče a domácí převaha se poté už projevila. V 56. minutě po samostatné akci zvýšil na 2.0 P. Havel. V 77. minutě uklidil hlavou po standardce do brány hostů Petržilka. V 84. minutě zvyšoval na 4:0 L. Havel z pěti metrů po nahrávce Parsiho. Domácí ještě nastřelili tyč a břevno. V 87. minutě Petržilka v tísni nastřelil nešťastně spoluhráče Rozkovce, a stanovil tak konečné skóre zápasu na 4:1.

„Jsem nespokojený i přes výhru s předvedenou hrou, nedařila se nám souhra. Čtyři noví hráči měli rozpohybovat hru po přestávce, ale i to vyšlo jen částečně," byl překvapivě tvrdý ke svým svěřencům trenér Turnova Tomáš Nosek.

Branky: 3. Landfeld, 56. P. Havel, 77. Petržilka, 84. L. Havel - 87. vlastní (Rozkovec). Rozhodčí: Kadlec - Paulus, Zboroň, ŽK: 0:1. Diváků: 140. Turnov: Franc - Provazník, Petržilka, Jíra (46. Parsi), Rozkovec - Svoboda (78. L. Havel), Bělina - Landfeld (46. Tomašov), Horák (46. Š. Havel), Bernát (46. Beníšek) - P. Havel. Železný Brod: Tkacz - Hyška, M. Kotlár, T. Kotlár, Musílek, Podzimek, Š. Makula, Picek (68. Šťastný), Kysela, Šefr (76. Holeček), Jelínek (63. Plhal).