Krajský přebor: V duelu kola Lomnice porazila první Hrádek

24.10.2022 16:22:10 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Studenec,Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Lomnice nad Popelkou

Napůl úspěšné byly celky z Pojizeří ve 12. kole krajského přeboru. Sedmihorky doma rozdrtily 5:1 Frýdlant a drží dál druhé místo. Třetí Lomnice dokázala porazit 3:1 první Hrádek nad Nisou a přiblížila se mu v tabulce na dva body.

Naopak prohrálo nešťastně Rovensko doma 3:4 s Mimoní po gólu v předposlední minutě. Poslední Studenec schytal se silnými Velkými Hamry B rovnou desetibrankový debakl.

Sedmihorky - Frýdlant 5:1 (2:0)

Domácí předvedli dobrý výkon, když je uklidnila brzká první branka. Ve 22. minutě Ložek přiťukl balon Matěji Randákovi, který ze 17 metrů nedal šanci gólmanovi hostů. Ve 43. minutě přidal druhý gól bratr Marek Randák a Sedmihorky zaslouženě vedly 2:0.

Na začátku druhého poločasu byl Frýdlant aktivnější a Kanavala prostřelil Coufal - 2:1. Ložek ale v 59. minutě střelou z vápna spoluhráče znovu uklidnil - 3:1. Po centru Matěje Randáka pálil Vaníček pod břevno a skóre ještě vylepšil na 5:1 Ložek střelou z 16 metrů. V závěru ještě Matěj Randák trefil hlavičkou břevno, přesto mohl být trenér Sedmihorek Šafář spokojený. V posledních dvou kolech chtějí Sedmihorští získat čtyři body a udržet se v první trojce tabulky.

Branky: 22. Matěj Randák, 43. Marek Randák, 59. a 79. Ložek, 75. Vaníček - 52. Coufal. Rozhodčí: Barcuch - Mrkáček, Ouředník, ŽK: 2:6. Diváků: 80. Sedmihorky: Kanaval - Parsi, Vaníček, Körber, Urbánek (18. Marc. Špína) - Štěpnička (90. Holý), Falkenberg - Ložek (87. Najman), Matěj Randák (90. Hranec), Marek Randák - Kodr.

Lomnice n. P. - Hrádek n. N. 3:1 (2:0)

V prvním poločase se hrál kvalitní fotbal, jak se slušelo na souboj třetího s prvním v tabulce. V 7. minutě měli domácí první větší šanci, ale hosté vykopli balon na brakové čáře. Poté Vyčítal obstřelil obránce, ale i branku. Až ve 23. minutě Vyčítal našel Fedorka, který se trefil přesně do šibenice - 1:0. Za minutu ovšem hasil šanci Hrádku na druhé straně skvělý brankář Přibyl. Ve 37. minutě se Lábek napravo uvolnil a krásně míč propálil do branky - 2:0. Vzápětí domácí znovu podržel Přibyl, když vykopl balon po rohovém kopu.

Do druhého poločasu šli Lomničtí v poli v početní převaze, protože byl za druhou žlutou vyloučen ve 40. minutě Strya a poté ještě v 56. minutě za protesty, když už seděl po vystřídání na lavičce, Grepl. Paradoxně se ale hra domácím dařila hůř. V 62. minutě Morávek fauloval a z penalty snížil na 2:1 Vacek. Fedorko ale po přihrávce Janaty vrátil v 77. minutě domácím vedení o dvě branky. V 83. minutě ještě pálil hlavou vedle Lábek.

„Těžký zápas jsme zvládli a ubojovali. Povedený byl hlavně první poločas, ve druhém už hosté víc protestovali než hráli. Chválím za výkon všechny hráče," liboval si po zápase s lídrem soutěže trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 23. a 77. Fedorko, 38. Lábek - 62. Vacek z pen. Rozhodčí: Blaschke - Lopuszynski, Švajdler, ŽK: 3:7, ČK: 0:2 (40. Strya, 56. Grepl). Diváků: 111. Lomnice: Přibyl - J. Veg (58. Majer), Gaubman, Dlouhý, Morávek - Fedorko, Lábek, Janata (78. T. Veg), V. Horáček - Vyčítal, Rejman (70. Drahoňovský).

Rovensko p. T. - Mimoň 3:4 (1:2)

Pro Rovensko šlo o hodně důležitý zápas se sousedem v tabulce. Bohužel už v 7. minutě obránce neuhlídali Matuška, který dal první gól. Ve 31. minutě stejný hráč z podobné situace zvýšil už na 0:2. Do poločasu ještě snížil Perger po chybě obrany hostů.

Na začátku druhé půle si domácí vytvořili tlak, trefili břevno, ale místo aby vyrovnali, tak soupeř z úniku skóroval Pekařem na 1:3. V 65. minutě ale tečoval při standardce balon do vlastní branky Foubík - 2:3. V 81. minutě se míč po ose Perger, Tvrdý, mazánek dostal až do branky - 3:3. V 89. minutě ale Rovenští neuhlídali Foubíka, který rozhodl o výhře hostů gólem na 3:4!

„Srážejí nás zranění a chybějící hráči, ale přesto nemůžeme dostat čtyři góly, když předtím tři dáme! Hostům tam spadlo vše, co mohlo," konstatoval po utkání trenér Rovenska Jaroslav Mencl.

Branky: 44. Perger, 65. vlastní (Foubík), 81. Mazánek - 7. a 31. Matušek, 63. Pekař, 89. Foubík. Rozhodčí: Bohuš - Pánek, Zikmund, ŽK: 1:2. Diváků: 100. Rovensko: Hyka - Šteffan, Bangha (46. Drozen, 89. Kolner), Kočí, Vítek - Krejčík, Štěpnička, Tvrdý, Soukeník, Perger - Mazánek.

Studenec - Velké Hamry B 1:10 (1:4)

Nadšení domácí se střetli se silnou rezervou Velkých Hamrů a zrodil se rekordní debakl. Stav po poločase byl ještě 1:4, když na branky hostů odpověděl jednou D. Jandura.

Po odstoupení kapitána Studence Povra a obránce Trejbala byl druhý poločas už plně v režii hostů, kteří přidali dalších šest branek. Celkem čtyři góly do studenecké sítě nastřílel Jáchym Šťovíček.

Branky: 9. D. Jandura - 3. a 25. M. Javůrek, 28. Schmied, 28., 57., 75. a 88. Šťovíček (třetí z penalty), 65. Syrovátka, 75. Šťovíček Jáchym (pen.), 79. Svrček, 90. P. Javůrek. Rozhodčí: Švec - Opelt, Ďörď, ŽK: 4:1. Diváků: 200. Studenec: Matěj Kuřík (76. Mazánek) - Trejbal (36. Hylmar), Havlíček (76. Korotvička), Šoufek, Martin Kuřík, Povr (25. Malý), Efenberk, Jón, D. Jandura, T. Jandura (76. F. Kuřík), Mečíř. Velké Hamry B: Masařík (81. Šourek) - P. Javůrek, Vosecký (46. Syrovátka), Jindřich, Jodas, M. Javůrek, Hušek, Svrček, Schmied (58. Skalický), Macháček, Šťovíček.