Krajský přebor: Změna na čele i první výhra Studence

13.04.2023 22:40:14 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Studenec,Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Železný Brod,Lomnice nad Popelkou

Krajský přebor: Změna na čele i první výhra Studence

Dalším jarním kolem pokračoval krajský fotbalový přebor a hitem kola byla první výhra Studence v soutěži, navíc ve Višňové. V dalších zápasech Lomnice prohrála ve Stráži pod Ralskem, Sedmihorky remizovaly bez branek s prvním Pěnčínem a Rovensko nešťastně prohrálo v Novém Boru. V dohrávce pak Lomnice porazila nabuzený Studenec.

Stráž p. R. - Lomnice n. P. 2:1 (1:0)

Ve 13. minutě udělali hosté chybu ve středu hřiště, kterou domácí dotáhli až do šance a úvodní branky Müllerem. Hosté přitom měli v úvodu čtyři gólovky, ale ani jednu nedokázali proměnit. Poté ještě neproměnil Drahoňovský pokutový kop, který ještě dorážel Lábek a po něm branku přestřelil Horáček. Zároveň ale na druhé straně zachránil Lomnici při šancích Stráže dvakrát brankář Přibyl.

Do druhé půle Lomničtí vstoupili sympaticky, když po střele Fedorka vyrovnal Rejman. Vzápětí ovšem domácí vstřelili vítězný gól po standardní situaci. Do konce zápasu bylo několik šancí na obou stranách, ale skóre se už neměnilo. V závěru ještě domácí gólman Reitmajer, zřejmě nejlepší hráč utkání, vytlačil střelu Lábka ze šibenice.

„Můžeme nadávat jen sami sobě. Náš výkon poprvé na trávě letos byl ucházející, ale chybělo gólové vyjádření," řekl po utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 13. Müller, 53. Roll - 52. Rejman. Rozhodčí: Trojan - Šnýdl, A. Brož, ŽK: 3:4. Diváků: 100. Lomnice: Přibyl - Fišar, Drahoňovský, Dlouhý, Morávek - Portyk (61. Mohamed Shehata), V. Horáček, Lábek, P. Horáček - Fedorko, Rejman (77. M. Janata).

Višňová - Studenec 3:5 (0:3)

Celých 16 zápasů trvalo fotbalistům SK Studenec než mohli spustit vítězný pokřik po zápase. O to nečekanější je, že k tomu došlo na hřišti Višňové, která je proslulá domácí neporazitelností. Hostům se ovšem povedl začátek utkání, když ve 26. minutě vedli už 0:2 po brankách Dana Jandury a Antonína Malého. Tito dva hráči protrhli střelecké štěstí a vystříleli Studenci výhru ještě dalšími třemi góly v dalším průběhu.

Hosté dokonce vedli 1:5, ovšem domácí ještě zapnuli a dvěma góly v posledních sedmi minutách snížili na konečných 3:5, ale vyrovnat už nestihli.

Branky: 49. Michálek, 84. Beran, 87. Mazánek - 16. a 38. D. Jandura, 26., 55. a 62. Malý. Rozhodčí: Urbánek - Barcuch, Zikmund, ŽK: 3:2. Diváků: 80. Studenec: Šenfeldr - M. Kuřík, Efenberk, Čech, Jezdinský (59. Šimáček), D. Jandura, Jón, Povr, Exner (59. Polák), T. Jandura, Malý (85. Mečíř).

Sedmihorky - FC Pěnčín 0:0

V utkání předních týmů tabulky, které se hrálo na umělé trávě v Turnově, hráči ani diváci žádný gól neviděli. Hosté kvůli této remíze ztratily první příčku a předběhl je o bod Hrádek, jenž vyhrál v Železném Brodě.

Rozhodčí: Novotný - Lopuszynski, Řeháček, ŽK: 1:0. Diváků: 80. Sedmihorky: Mart. Špína - Štěpnička, Ložek (60. Kodr), Močkovský, Marc. Špína, Vaníček, Urbánek, Žabokrtský (66. Marek), Körber, Poledne, Randák. Pěnčín: Zoul - Heinrich (74. Vébr), Hrnčíř, Patka, Pelta (46. Ráček), Vrabec, Bína, Ryml (46. Hartman), Pour, Havel (46. Šedý), Štemberk.

Nový Bor - Rovensko p. T. 2:1 (1:1)

Agilní Šimek poslal hosty ve 26. minutě do vedení, ale to bylo bohužel od nich vše. Za deset minut srovnal za domácí Devátý a v 60. minutě vstřelil z nařízené penalty vítězný gól Třešňák.

Branky: 36. Devátý, 60. Třešňák z pen. - 26. Šimek. Rozhodčí: Kořínek - Zboroň, Zlatník, ŽK: 3:4. Diváků: 81. Rovensko: Hyka - Najman, Kočí, Vítek (69. Glod), Tvrdý, Dlouhý (46. Drozen), Bangha, Pařízek, Mazánek, Soukeník, Šimek.

Železný Brod - Hrádek n. N. 1:3 (0:2)

Favorizovaní hosté šli do vedení ve 26. minutě díky Vackovi a druhý gól přidal ve 41. minutě Strya. Vyloučen byl ve 34. minutě po druhé žluté kartě hrádecký Chmátal, ale to hosty nějak moc nezabrzdilo. Za domácí Brod snížil v 67. minutě Šefr, ale výhru hostů potvrdil v 81. minutě z penalty Strya. Díky zaváhání FC Pěnčín proti Sedmihorkách jde Hrádek dokonce do čela tabulky.

Branky: 67. Šefr - 26. Vacek, 41. a 81. Strya (druhá z pen.). Rozhodčí: Hnětynka - Klement, Třešňák, ŽK: 5:2, ČK: 0:1 (34. Chmátal). Diváků: 120. Železný Brod: Konakhidze - Š. Makula (74. Picek), M. Kotlár, T. Kotlár, Myslivec, Šefr, Podzimek, Čejchan (65. Rada), Podstavek, Šťastný (46. Balcar), Plhal (86. Kurfiřt).

Dohrávka 14. kola: Studenec - Lomnice 2:4 (1:4)

Studenčtí fotbalisté byli ve středeční dohrávce naladění po předchozí první výhře v soutěži a Lomničtí naopak přijeli v kombinované sestavě s Hartychem v brance. Nakonec ale slavili hosté, když dokázali lépe proměňovat brankové příležitosti, což jim chybělo předtím ve Stráži.

Skóre otevřel už v 6. minutě domácí D. Jandura, ale za tři minuty kontroval rychlonohý Rejman a po brankách Fedorka, Lábka a Dlouhého vedli hosté v poločase 1:4. Druhý poločas už byl vyrovnanější a za domácí snížil v 65. Jezdinský, který má jinak zkušenosti i jako dlouholetý lomnický gólman.


Branky: 6. D. Jandura, 65. Jezdinský - 9. Rejman, 27. Fedorko, 29. Lábek, 40. Dlouhý. Rozhodčí: Marek - Švec, Vrabec, ŽK: 3:1. Diváků: 180. Studenec: Šenfeldr - M. Kuřík (62. Polák), Efenberk, Čech, Jezdinský (84. Ježek), D. Jandura, Jón, Povr, Exner (76. Šimáček), T. Jandura, Malý. Lomnice: Hartych - Mohamed Shehata (57. Janata), Fišar, P. Horáček (88. Gaubman), Dlouhý, Fedorko, Lábek, V. Horáček (46. Portyk), Morávek, Drahoňovský, Rejman.

Přehled fotbalových výsledků a tabulek třetího jarního kola

Související články:

Lomnice zvládla utkání s Novým Borem, Studenec nestačil na Pěnčín

Krajský přebor: Studenec i Rovensko podlehly favoritům

Na lomnickém zimním turnaji předali ceny vítězům

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy

Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.

Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová

Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rekonstrukce tunelu a mostů na I/35 v Liberci míří do finále
První den roku 2026 v Turnově bude bez Novoročního ohňostroje
Vánoční koncert pěveckého sboru ROSEX opět v ruprechtickém kostele
Nadace Euronisa rozdělila 900 tisíc mezi 21 neziskových organizací
Novým náměstkem hejtmana pro dopravu bude od ledna Daniel David

Nejčtenější články

17.12.: Hasiči vytahovali v Košťálově auto z potoka
15.12.: Poděkovali zaměstnancům dopravců za služby pro cestující v roce 2025
16.12.: Střední školy v Libereckém kraji pomáhají

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT