Krajský přebor: Ztráta Košťálova i gólová kanonáda Sedmihorek v Brodě

24.05.2015 21:08:30 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Pěnčín u Turnova,Karlovice - Sedmihorky,Železný Brod,Turnov

V dalším důležitém utkání o záchranu fotbalisté Košťálova doma zbytečně podlehli Mšenu, Sedmihorky naopak v Železném Brodě převedly mimořádnou střeleckou fazonu, když domácím nasázeli sedm branek. V nedělním utkání rezerva FKP Turnov remizovala s Doksy, ač vedla ještě pět minut před koncem 3:1.

Košťálov - Mšeno 0:1 (0:0)

V prvním poločase byli domácí mírně lepší, ale hosté dobře bránili a do moc šancí Košťálov nepouštěli. Ve 39. minutě Havel prostrčil míč na Sádka, ale ten mířil těsně vedle. ve 45. minutě havel pálil z otočky ze za vápna těsně vedle.

Krajský fotbalový přebor, utkání FK Košťálov - Jiskra Mšeno<br />Autor: Petr JežekDruhý poločas probíhal podobně. V 63. minutě střídající Houžvička už překonal gólmana, ale z brankové čáry míč vykopl mšenský obránce. V 73. minutě hosté kopali rohovoý kop, nejvýše vyskočil kapitán Heinrich a gólem hlavou rozhodl celý zápas. V závěru domácí měli tlak, ale výraznější šanci si už nevytvořili.

„Je to pro nás zklamání, místo toho, abychom potvrdili body z Doks, tak ztratíme doma všechny body. Nešli jsme tolik naproti vítězství, náš výkon byl bez jiskry," dodal k utkání trenér Košťálova Miroslav Pálka.

Branky: 73. Heinrich. Rozhodčí: Hnětynka, ŽK: 0:4. Diváků: 100. Košťálov: Průcha - Poledník, Klazar, Huráň, Grafek - Janata, Cerman, Piry, Jisl - Havel (55. Houžvička), Sádek (78. Fišar). Fotogalerie z utkání

Železný Brod - Sedmihorky 1:7 (0:3)

Hosté přijeli do Železného Brodu s respektem, ale v průběhu převzali otěže zápasu. Poprvé udeřilo ve 22. minutě, kdy Pařízek vstřelil hlavou první gól Sedmihorek. O dvě minuty později se po rohu trefil Bakeš a za další minutu se krásnou střelou z 14 metrů prosadil Škréta. Tato tříminutovka domácí dostala do kolen a od této chvíle na hřišti existovalo už jen jedno mužstvo.

Druhý poločas si v pohodě hrající hosté výsledek s přehledem hlídali a ještě ho výrazně navýšili. Nejprve Škréta z penalty přidal čtvrtý gól. Poté sice domácím darovali čestný gól, ale v dalším průběhu stříleli už jen hráči Sedmihorek. V 74. minutě po akci Marcela Špíny se bez přípravy trefil Petrlák - 1:5. V 79. minutě po přihrávce Vaníčka zvyšoval Holý na 1:6 a asi nejhezčí gól v zápase vstřelil čerstvě střídající Martin Špína, který bez přípravy a z prvního doteku zužitkoval dlouhý pas Macha, a završil tak pro hosty velmi vydařené utkání.

Branky: 60. xx - 22. Pařízek,  24. Bakeš, 25. a 55. Škréta (druhá z penalty), 74. Petrlák, 79. Holý, 83. Martin Špína. Sedmihorky: Masařík - Mach, Bakeš, Marek, Čermák (50. Vaníček) - Kroupa, Dvořák, Petrlák, Pařízek (66. Holý) - Škréta (74. Martin Špína), Marcel Špína.

FKP Turnov B - Doksy 3:3 (2:0)

Domácí měli dobrý začátek, když jednu z první šancí v 8. minutě využil hlavou Moravec. Ve 23. minutě byla nařízena penalta za sražení Moravce a proměnil ji Šimek - 2:0. Poté se rodily šance na obou stranách, přičemž byl vyloučen jeden z dokských hráčů za kritiku rozhodčího. Domácí hráli dál v pohodě, ale další šance se jim již nedařilo proměnit, třikrát šli sami na bránu a jednou nadějná situace skončila nastřelením břevna.

V 74. minutě snížil dokský hráč neskutečnou ranou ze 30 metrů. V 80. minutě byl stažen znovu Moravec a sám postižený penaltu proměnil - 3:1. Stále ale nebylo rozhodnuto. Hosté opět snížili z trestného kopu a v 89. minutě vyrovnal na konečných 3:3 dokský hráč nádhernou ranou z 25 metrů do šibenice.

„První poločas byl z naší strany velmi dobrý, předváděli jsme pěkný kombinační fotbal. V závěru jsme si nechali výhru utéct, ale třetí gól hostů byl skutečně výstavní a sám jsem mu zatleskal," komentoval utkání trenér FKP Turnov Jiří Šteffan.

Branky: 8. Moravec, 23. Šimek z penalty, 80. Moravec z penalty - 74. xx, 85. xx, 89. xx. Rozhodčí: Bohatý, ŽK: 2:1, ČK: 0:2. Diváků: 200. FKP Turnov B: Hyka - Šafář, Šteffan, Šimek, Veber - Tvrdý, Kunst, Korček, Randák - Randák ml., Moravec (82. Poláček).

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek desátého jarního kola

Další utkání KP: FOTO: Derby s Bozkovem rozhodl čtyřmi góly semilský kanonýr Ježek