Krajský titul 2022/ 2023 získali hokejisté Turnova!

27.03.2023 18:54:15 | Autor: kvv, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Finále krajské hokejové ligy mezi suverény letošní sezony - Jičínem a Turnovem, nabídlo velkolepou hokejovou podívanou. Rozhodlo se až v prodloužení pátého duelu, kdy zlatý turnovský gól trefil Daniel Miškovský.

V sérii tahal každý tým chvíli za delší konec provazu. Lépe začal Jičín, úvodní domácí zápas totiž opanoval vysoko 5:1. V odvetě na ledě Turnova pak ale sebevědomí z prvního střetnutí nepotvrdil, o čtyři branky vyhrál tentokrát Turnov - 4:0.

Za vyrovnaného stavu na zápasy bylo jasné, že extrémně důležité bude třetí vzájemné setkání. A poprvé slavili hosté! Turnov za stavu 3:3 skóroval v prodloužení a přivezl si domů mečbol. Kdo ale čekal, že Turnovští na svém ledě soupeře definitivně zlomí, pořádně se mýlil. Jičín totiž koncentrovaným výkonem nedal svému soupeři šanci a rozstřílel ho 7:1.

Vše tedy dospělo až do pátého zápasu, ve kterém už byl, i v návaznosti na předchozí kanonádu, lehkým favoritem domácí Jičín.

Pátý zápas finále:

HC Autocentrum Jičín - HC Turnov 1931 5:6 pp (2:2, 1:1, 2:2 - 0:1)

Rozhodující utkání bylo parádním vyvrcholením celé sezony. Hrál se ofenzivní hokej, vedení přeskakovalo ze strany na stranu. Ještě v poslední minutě vedl Jičín o gól, jenže necelých 50 sekund před koncem řádné hrací doby vyrovnal Daniel Miškovský a za stavu 5:5 se šlo do prodloužení.

Nastavený čas trval necelých devět minut, než se k puku znovu dostal turnovský hrdina Miškovský, ranou pod břevno završil hattrick a odstartoval mistrovské oslavy svého týmu. Turnov v rozhodujícím duelu zvítězil v Jičíně 6:5 po prodloužení a slaví druhý krajský titul ve své novodobé historii.

Branky: 12. Kollman (Průšek), 18. Marček (Borovec), 23. Němec (Kloutvor), 45. Dvořák, 53. Kollman - 4. Maděra (Adamec), 15. Miškovský (Knap, Hartan), 38. Liška (Hloušek, Knap), 53. Adamec (Maděra, Nikolič), 60. Miškovský (Nikolič, Adamec), 69. Miškovský (Adamec). Rozhodčí: Bernat, Kaňkovský - Grundler, Serbus. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1, v oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 15:37 (1:11, 4:15, 8:7 - 2:4). Diváků: 508. HC Autocentrum Jičín: D. Kořínek - A. Řeháček, J. Richter, O. Žalud, P. Mikolášek, D. Marček, J. Najman - M. Průšek, J. Prokop, L. Kloutvor, E. Dvořák, M. Žďárský, L. Kollman, V. Sedmík, Z. Borovec, V. Němec, J. Hladík. HC Turnov 1931: Kysilka D. - Hartan, Zákoutský Jan, Starosta, Suska, Zbroj, Zákoutský P. - Knap, Hloušek, Liška - Adamec, Maděra, Miškovský - Vondráček, Kožarik, Kysela - Nikolič.

Jednotlivá utkání finále: Jičín - Turnov 5:1, 0:4, 3:4pp, 7:1, 5:6pp.