Krajský úřad ocenil v soutěži Dobrá půlka Domov důchodců z Rokytnice

07.12.2013 11:40:56 | Autor: Markéta Dědková | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rokytnice nad Jizerou,Liberecký kraj

Krajský úřad ocenil v soutěži Dobrá půlka Domov důchodců z Rokytnice

Krajský úřad Libereckého kraje vyhlásil výsledky soutěže "Dobrá půlka", která se koná v rámci projektu Slaďování pracovního a rodinného pracovního života zaměstnanců Krajského úřadu Libereckého kraje. Oceněn byl i Domov důchodců Rokytnice nad Jizerou.

Cílem soutěže bylo ocenit ty organizace z veřejného sektoru, které vytvářejí prostor pro rovné příležitosti k uplatnění potenciálu všech svých zaměstnanců. Tématem soutěže byly příklady dobré praxe v uplatňování rovných příležitostí ve veřejné správě. Zapojily se do ní nejen obce a jejich úřady, ale také příspěvkové organizace zřizované krajem a obcemi.

Slavnostní vyhodnocení soutěže proběhlo ve středu 4. prosince v sídle Libereckého kraje, kdy z rukou Ivany Hujerové, členky rady kraje pověřenou řízením resortu hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova, a René Havlíka, ředitele krajského úřadu, čtyři oceněné organizace převzaly certifikáty.

„V soutěži nešlo jen o rovné příležitosti žen a mužů na pracovišti, ale o všechny aktivity vedoucí k tomu, aby různé skupiny zaměstnanců, každá se svými potřebami, měly vyrovnané pracovní podmínky a také možnost uplatnění v osobním životě. Do soutěže se tak mohly přihlásit organizace řešící nejen otázky spojené s postavením žen a mužů na pracovišti, ale široké spektrum aktivit, které vycházejí vstříc představě férové organizace starající se o potřeby svých zaměstnanců," uvedla Ivana Hujerová.

Jako perspektivní organizace na dobré cestě ke změně v oblasti rovných příležitostí byl oceněn Domov důchodců Rokytnice nad Jizerou. Ocenění získal za aktivity spojené s přizpůsobením prostředí domova vlastními silami jak pro potřeby klientů, tak pro potřeby zaměstnanců a zapojování rodinných příslušníků zaměstnanců do aktivit pro klienty, které vytvářejí oboustranně podnětné prostředí.

Ocenění Dobrá půlka<br />Autor: Markéta Dědková Další ocenění získal Dům dětí a mládeže Vikýř Jablonec nad Nisou. Ačkoli by se mohlo zdát, že organizace tohoto typu má své pole působnosti z hlediska slaďování pracovního a rodinného života jednoduché, ve svých aktivitách ukazuje, jak plnit úlohu nejen střediska volného času pro děti, ale pro všechny občany. Zapojuje se do komunitního plánování, realizuje aktivity pro seniory a zdravotně postižené, vytvořila prostor pro matky s malými dětmi. A jak to v takové organizaci vypadá se slaďováním v případě zaměstnanců? „Pracovní doba ve Vikýři je od pondělí do neděle, od sedmi do dvaadvaceti hodin, záleží to na zaměstnancích. A když si to dobře naplánují, mohou své děti vzít s sebou," glosovala s trochou nadsázky ředitelka DDM Vikýř Martina Šípková.

Třetí ocenění získalo město Jilemnice, které zavedlo komplexní změny v řízení úřadu, podporuje řadu aktivit zaměřených na kvalitu výkonu veřejné správy, ale i týmového ducha zaměstnanců například i zřízením neformální komise „zdravého ducha", která se právě stará o mimopracovní aktivity zaměstnanců. Město Jilemnice je výjimečné také tím, že jako jeden z mála úřadů v Libereckém kraji zavedlo a s úspěchy umožňuje zaměstnancům práci z domova. „Zavedení práce z domova vyžaduje nastavení vztahu vzájemné důvěry, ukazuje se ale, že pracovní výkon zaměstnanců neklesá, svou práci musí odvést," řekla k tomu personální manažerka úřadu Dagmar Ouhrabková.

Speciální ocenění obdrželo město Ralsko za první kroky při slaďování. Specifika tohoto čtvrtého největšího města v republice, co se týče rozlohy, není třeba představovat. Odborná porota právě proto ocenila kroky vedení úřadu, jež při předávání ocenění zastupoval starosta Miroslav Králík a tajemník Oldřich Němec, kterými podporují růst kompetencí úřadu pro rozvoj území a vztah úředníků k místu, jež spravují.

„Pro krajský úřad byla tato soutěž něčím novým. Obvykle se do soutěží hlásíme, tentokrát jsme to však byli my, kteří propagují a oceňují kvalitu," podotkl v závěru slavnostního předávání René Havlík, ředitel krajského úřadu, k samotné soutěži.

Soutěž byla vyhlášena v rámci projektu Slaďování pracovního a rodinného života zaměstnanců Krajského úřadu Libereckého kraje, který kraj realizuje za podpory Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Regionální sbírka Pozvedněte slabé v prosinci 2022 opět v Turnově

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 budou studenti turnovského gymnázia pomáhat při realizaci další části regionální sbírky Nadace Euronisa Pozvedněte slabé, která podporuje charitativní aktivity v našem městě. Výtěžek půjde jako již tradičně na pomoc turnovskému Fokusu.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Víno & cimbál s cimbálkovou muzikou Kobylka Pardubice
Daniel Hůlka & Jiří Škorpík společně vystoupí v turnovském divadle
Turnovská kultura v prosinci
V Bozkově budou řádit čerti a krampušáci
Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci

Nejčtenější články

01.12.: Hořel kamion na silnici I/35 ve směru na Turnov
01.12.: Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
02.12.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. prosince

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT