Krajský úřad ocenil v soutěži Dobrá půlka Domov důchodců z Rokytnice

07.12.2013 11:40:56 | Autor: Markéta Dědková | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rokytnice nad Jizerou,Liberecký kraj

Krajský úřad ocenil v soutěži Dobrá půlka Domov důchodců z Rokytnice

Krajský úřad Libereckého kraje vyhlásil výsledky soutěže "Dobrá půlka", která se koná v rámci projektu Slaďování pracovního a rodinného pracovního života zaměstnanců Krajského úřadu Libereckého kraje. Oceněn byl i Domov důchodců Rokytnice nad Jizerou.

Cílem soutěže bylo ocenit ty organizace z veřejného sektoru, které vytvářejí prostor pro rovné příležitosti k uplatnění potenciálu všech svých zaměstnanců. Tématem soutěže byly příklady dobré praxe v uplatňování rovných příležitostí ve veřejné správě. Zapojily se do ní nejen obce a jejich úřady, ale také příspěvkové organizace zřizované krajem a obcemi.

Slavnostní vyhodnocení soutěže proběhlo ve středu 4. prosince v sídle Libereckého kraje, kdy z rukou Ivany Hujerové, členky rady kraje pověřenou řízením resortu hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova, a René Havlíka, ředitele krajského úřadu, čtyři oceněné organizace převzaly certifikáty.

„V soutěži nešlo jen o rovné příležitosti žen a mužů na pracovišti, ale o všechny aktivity vedoucí k tomu, aby různé skupiny zaměstnanců, každá se svými potřebami, měly vyrovnané pracovní podmínky a také možnost uplatnění v osobním životě. Do soutěže se tak mohly přihlásit organizace řešící nejen otázky spojené s postavením žen a mužů na pracovišti, ale široké spektrum aktivit, které vycházejí vstříc představě férové organizace starající se o potřeby svých zaměstnanců," uvedla Ivana Hujerová.

Jako perspektivní organizace na dobré cestě ke změně v oblasti rovných příležitostí byl oceněn Domov důchodců Rokytnice nad Jizerou. Ocenění získal za aktivity spojené s přizpůsobením prostředí domova vlastními silami jak pro potřeby klientů, tak pro potřeby zaměstnanců a zapojování rodinných příslušníků zaměstnanců do aktivit pro klienty, které vytvářejí oboustranně podnětné prostředí.

Ocenění Dobrá půlka<br />Autor: Markéta Dědková Další ocenění získal Dům dětí a mládeže Vikýř Jablonec nad Nisou. Ačkoli by se mohlo zdát, že organizace tohoto typu má své pole působnosti z hlediska slaďování pracovního a rodinného života jednoduché, ve svých aktivitách ukazuje, jak plnit úlohu nejen střediska volného času pro děti, ale pro všechny občany. Zapojuje se do komunitního plánování, realizuje aktivity pro seniory a zdravotně postižené, vytvořila prostor pro matky s malými dětmi. A jak to v takové organizaci vypadá se slaďováním v případě zaměstnanců? „Pracovní doba ve Vikýři je od pondělí do neděle, od sedmi do dvaadvaceti hodin, záleží to na zaměstnancích. A když si to dobře naplánují, mohou své děti vzít s sebou," glosovala s trochou nadsázky ředitelka DDM Vikýř Martina Šípková.

Třetí ocenění získalo město Jilemnice, které zavedlo komplexní změny v řízení úřadu, podporuje řadu aktivit zaměřených na kvalitu výkonu veřejné správy, ale i týmového ducha zaměstnanců například i zřízením neformální komise „zdravého ducha", která se právě stará o mimopracovní aktivity zaměstnanců. Město Jilemnice je výjimečné také tím, že jako jeden z mála úřadů v Libereckém kraji zavedlo a s úspěchy umožňuje zaměstnancům práci z domova. „Zavedení práce z domova vyžaduje nastavení vztahu vzájemné důvěry, ukazuje se ale, že pracovní výkon zaměstnanců neklesá, svou práci musí odvést," řekla k tomu personální manažerka úřadu Dagmar Ouhrabková.

Speciální ocenění obdrželo město Ralsko za první kroky při slaďování. Specifika tohoto čtvrtého největšího města v republice, co se týče rozlohy, není třeba představovat. Odborná porota právě proto ocenila kroky vedení úřadu, jež při předávání ocenění zastupoval starosta Miroslav Králík a tajemník Oldřich Němec, kterými podporují růst kompetencí úřadu pro rozvoj území a vztah úředníků k místu, jež spravují.

„Pro krajský úřad byla tato soutěž něčím novým. Obvykle se do soutěží hlásíme, tentokrát jsme to však byli my, kteří propagují a oceňují kvalitu," podotkl v závěru slavnostního předávání René Havlík, ředitel krajského úřadu, k samotné soutěži.

Soutěž byla vyhlášena v rámci projektu Slaďování pracovního a rodinného života zaměstnanců Krajského úřadu Libereckého kraje, který kraj realizuje za podpory Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Plavčíci z turnovské Maškovy zahrady prošli školením
Kraj poskytne dotaci hasičům a přispěje obci Klokočí na sanaci skály
Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.
Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
Oprava střechy kostela Mistra Jana Husa v České Lípě pokračuje

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
24.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června
24.06.: Řeznictví U Hrabánků - tak trochu jiné řeznictví?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT