Krajští hasiči nově disponují kombinovaným hasicím kontejnerem

03.08.2021 17:20:52 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Krajští hasiči nově disponují kombinovaným hasicím kontejnerem

Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje nově disponuje kombinovaným hasicím kontejnerem KKH 0/0/1500/720/1000. Krajští hasiči tak doplnili stávající technické prostředky o vybavení určené pro likvidaci požárů speciálními hasivy a hašení požárů zařízení pod napětím v kontejnerovém provedení.

Kontejner je rozdělen na tři sekce:

První sekce směrem od háku kontejneru je tvořena dvěma samostatnými plynovými hasicími technologiemi. Na levé i pravé straně je 12 tlakových lahví každá s 30 kg CO2 (lahve jsou rozděleny do skupin, které lze ovládat pomocí pneumatického zařízení). Dále tvarově stálou hadicí o délce 60 metrů, přenosným navijákem umožňujícím prodloužení hadice o 40 metrů a proudnicí.

Ve střední sekci je zařízení pro výrobu vzuchomechanické pěny CAFS - One Seven System (zkratka CAFS z anglického Compressed Air Foam System). Na rozdíl od obvyklého způsobu tato pěna nevzniká až v koncovém zařízení (např. proudnice na výrobu pěny), ale vyrábí se ve speciálním zařízení složeném z čerpadla, přiměšovače a kompresoru. V této části se nachází i dvě nádrže o objemu 1000 a 500 litrů, které umožňují přepravu a použití dvou rozdílných druhů pěnidel.

Zadní sekce je vybavena tlakovou nádobou s 1000 kilogramů prášku. Aplikaci hasiva umožňují dvě tlakové lahve s dusíkem. Pracovní tlak zařízení je v rozmezí 12 - 14 barů. Konstrukční řešení systému umožňuje hašení na dvou různých místech ve vzdálenosti 40 metrů a v případě propojení hadic na jednom místě ve vzdálenosti až 80 metrů od kontejneru.

K dalšímu vybavení technickými prostředky pro hašení patří dva kusy pojízdných práškových hasicích přístrojů (50 kg), čtyři kusy práškových ručních hasicích přístrojů (5 kg) a šest kusů ručních hasicích přístrojů CO2 (5 kg).

Kombinovaný hasicí kontejner KKH 0/0/1500/720/1000<br />Autor: HZS Libereckého kraje„KKH je umístěn na stanici HZS v Liberci, kde rozšíří stávající kontejnerový program. Ten je k dispozici nejen pro potřeby všech územních odborů Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje, ale v případě nutnosti může být využit i v rámci mezikrajské pomoci. Vlastnosti KKH předurčují jeho nasazení zejména u požárů v průmyslových objektech nebo u požárů, které mohou vzniknout při přepravě chemických látek. Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje pořídil KKH v celkové ceně 5 898 750 Kč včetně DPH s přispěním Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů," upřesnil tiskový mluvčí HZS Libereckého kraje Jakub Sucharda.

Rozměry a váha KKH0/0/1500/720/1000:
Délka: 6150 mm
Šířka: 2550 mm
Výška: 2300 mm
Hmotnost: 11 000 kg

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krajští policisté převzali nová služební vozidla
Hasiči z Libereckého kraje pomáhali už osmý den na jižní Moravě
HZS Libereckého kraje opouští po 33 letech Miloš Jakubík
Hasiči se rozloučili s Jaromírem Mottlem a Marií Petrlíkovou
HZS Libereckého kraje se po dlouholeté službě loučí s Martinem Rosinou
Hasiči radí, jak pálit čarodějnice
Jaká jsou pravidla pro pálení biologického odpadu
Po 39 letech Lumír Jíra ukončil aktivní službu u HZS Libereckého kraje
Jak správně používat přenosné hasicí přístroje
Hasiči ze Semil zajišťovali převoz pacientů s covidem
Děti, které viděly záchranu na Riegrově stezce, poděkovaly hasičům
Bezpilotní letoun pomáhá hasičům z Libereckého kraje
Všímavý semilský hasič uspíšil záchranu zraněné sousedky
Záchranáři snáze najdou zraněné díky vylepšenému přenosu polohy
Jednotný systém eCall zkracuje dobu dojezdu složek IZS na místo
Topná sezona začala, pozor na požár komínů
Hasiči v Libereckém kraji se loučili s ředitelem Luďkem Prudilem
Řady profesionálních hasičů opustil po dlouholeté službě Jan Semerádt
Hasiči se rozloučili s Jaroslavem Matouškem
Někteří hasiči nastoupili v závěru roku na svou poslední směnu
Hasiči se netradičně rozloučili s končící kolegyní Ilonou Králíčkovou

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT