Krajští hasiči odstraňují škody po noční bouřce

17.02.2022 11:16:04 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Líšný,Železnice,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Krajští hasiči odstraňují škody po noční bouřce

Aktualizace a doplnění fotek 18. 2.: Krajské operační středisko hasičů přijalo od čtvrtečních 6.00 necelou stovku nahlášených událostí ve spojitosti s vydanou výstrahou silného větru a deště. Hasiči vyjíždějí převážně k popadaným stromům, ale i k čerpání vody ze sklepů a k odstraňování překážek z koryt vodních toků. Hodně událostí je hlášeno i z Pojizeří.

Nejvíce událostí evidují hasiči v Pojizeří, jedná se převážně o popadané stromy, popřípadě o technické pomoci čerpání vody ze sklepů, či čištění propustků pro odtok vody. Na Českolipsku hasiči vyjížděli ke dvěma desítkám popadaných stromů, i na Jablonecku převládají události se stromy.

<br />Autor: Věra Bucharová V Jablonném v Podještědí, ulici Zahradní skončila na zemi plechová střecha objektu, která nevydržela nápor větru. V Lomnici nad Popelkou, ulici Jilemnická, řeší hasiči obdobný případ, kdy museli odstranit utržené plechy střechy a zbylé části zajistí proti dalšímu pádu.

V Bělé u Staré Paky se bouřka projevila vylitím vody z břehů řeky Olešky a říčky Tampelačky na cesty, pole, zahrádky u domů i na místní fotbalové hřiště. Fotogalerie Věry Bucharové zde!

V Liberci hasiči zasahují u událostí spojených s místními rozvodněnými toky, a to konkrétně v osmi případech. V současné chvíli čerpají vodu ze sklepů a zahrad, ze zatopeného areálu firmy.

Energetici hlásí hodně domácností bez proudu

Následky ranní bouřky v našem kraji K 8. hodině ranní evidují energetici v Královéhradeckém kraji 46 poruch na vedení vysokého napětí - 76 500 domácností bez energie, k nejpostiženějším oblastem v Královéhradeckém kraji patří Hradec Králové a okolí, Jičínsko směrem na Semily, Náchodsko, Trutnovsko a Rychnovsko.

V Pardubickém kraji 16 poruch na vedení vysokého napětí 17 300 domácností bez energie, k nejpostiženějším oblastem v Pardubickém kraji patří Ústí nad Orlicí a okolí, Chrudimsko a Pardubicko. V Kraji Vysočina je šest poruch na vedení vysokého napětí, 4 800 domácností bez energie, nejvíce poruch je na Havlíčkobrodsku a Svitavsku.

„Poruchy způsobil velmi silný vítr, větve a stromy popadané do vedení. Na odstraňování intenzivně pracujeme, ale i naše čety musí dbát na bezpečnost, protože stále velmi silně fouká. Bohužel vítr se má uklidnit až zřejmě k večeru, takže předpokládáme další poruchy," uvedla tisková mluvčí ČEZ pro Východní Čechy Šárka Lapáčková Beránková.

Doplnění 18. 2.:

72812/prev_1645181272_bourkavkraji17022022_1.jpg<br />Autor: HZS Libereckého kraje V mnoha obcích v Libereckém kraji hasiči rovněž prováděli monitoring. Tam, kde se místní toky rozvodnily, následně pomáhali s čerpáním vody ze zahrad u objektů a sklepních prostor domů.

„V souvislosti s nepříznivým počasím došlo i k několika dopravním nehodám, kdy vozidlo narazilo do již spadlého stromu na komunikaci nebo na něj strom spadl během jízdy. V obci Bradlecká Lhota narazil autobus do stromu, v obci Kořenov dále spadl strom na osobní automobil, který poškodil i střechu v blízkosti se nacházejícího objektu. Na některých místech v kraji zastavily popadané stromy i železniční dopravu. Nejvíce zasaženou oblastí bylo Semilsko s 102 případy, následovalo Liberecko (74 událostí) a Českolipsko (72 událostí), nejméně událostí řešili hasiči na Jablonecku, a to 38 případů," shrnula zastupující tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Eva Klímová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Rozvodnění řek v Bělé objektivem Věry Bucharové
Mezi Spálovem a Železným Brodem najel vlak do spadlého stromu
Na horách fouká ještě víc než jinde, na Sněžce proletěl orkán
Silný vítr dorazil. Krajští hasiči mají desítky zásahů
Počasí komplikovalo dopravu, nehoda uzavřela silnici z Brodu na Bozkov
Po mrznoucím dešti na silnici I35 z Turnova do Liberce několik nehod

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 17 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku

V Mašově vyroste nový vodojem, výstavbě předchází kácení v místě

Před realizací výstavby nového vodojemu Mašov a jeho propojení se stávajícím vodojemem od úterý 27. února v místě proběhne kácení. Jedná se zhruba o desítku vzrostlých stromů (většinou břízy). Dojde také k vykácení pruhu porostu pod stávajícím vodojemem pro propojení stávající a nové stavby. Investorem stavby je VHS Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Projekt Hlava v pohodě se loučí, výstupy zůstávají zdarma k dispozici
Krkonoše nejsou skanzen. Rozvoj ale nesmí ohrozit vzácné horské louky
Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
29.02.: Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
27.02.: FOTO: Síla lidskosti podle Věry Kosové v semilské galerii

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT