Krajští hasiči zasahují kvůli silnému větru

21.10.2021 16:59:03 | Autor: hzs, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Krajští hasiči zasahují kvůli silnému větru

Aktualizováno: V souvislosti s vydanou výstrahou o silném větru hasiči na území Libereckého kraje ve čtvrtek 21. října od 9:00 do 11:30 zasahovali zejména na Českolipsku a Liberecku. Jednalo se hlavně o popadané stromy (22 zásahů) na komunikace. Ve dvou případech vítr poškodil střechy budov.

Od 11:30 do 13:00 vyjížděli hasiči na území Libereckého kraje k dalším 60 stromům. V České Lípě, Jestřebí do jednoho stromu najel vlak krátce po poledni. Při události nebyl nikdo zraněn.

Mezi 13. až 15 hodinou zasahovali hasiči u dalších více jak 60 stromů a šesti poškozených střech. Zatím neevidují žádné zranění v souvislosti s větrem, přesto buďte při pohybu ve venkovním prostředí opatrní.

Jeden ze stromů spadl na střechu domu v Zásadě: 

Jsou i výpadky elektřiny

Energetici hlásí na východě Čech k 17 hodině v Královéhradeckém kraji 33 poruch na vedení vysokého napětí - na Hradecku, Jičínsku, Náchodsku, Rychnovsku, Trutnovsku - v Královéhradeckém kraji je k 17 hodině téměř 29 tisíc domácností bez energie.

Na Pardubicku to je 10 poruch na vedení vysokého napětí na Chrudimsku, Pardubicku, Ústeckoorlicku. V Pardubické kraji je k 17 hodině cca 7 tisíc domácností bez energie.

Na Vysočině to jsou 4 poruchy na vedení vysokého napětí - Havlíčkobrodsko, Svitavsko. V kraji Vysočina je k 17 hodině cca 100 domácností bez energie.

Liberecký, Ústecký, Středočeský, Plzeňský - i tyto kraje evidují vysokou poruchovost.

„Počet zákazníků bez energie stále klesá, protože máme v terénu pracovníky poruchových čet, kteří na odstranění pracují již od ranních hodin. V terénu máme maximální počty pracovníků. Poruchy byly způsobeny velmi silným větrem, pády větví a stromů do vedení, deštěm a podmáčením terénu. Bohužel stále fouká, ale k večeru má vítr ustávat, tak věřím, že situace bude optimističtější," uvedla tisková mluvčí ČEZ Šárka Lapáčková Beránková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Sobotní bouřka zaměstnala hasiče, naštěstí bez větších komplikací
Po bouřce hasiči odstraňují stromy i čerpají vodu, nejvíce na Semilsku
Po nedělní bouřce s kroupami vyjížděli hasiči nejvíc na Železnobrodsku
Krajští hasiči zasahovali po silném větru u vyvrácených stromů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Sběrný dvůr Vesecko bude z technických důvodů uzavřen!

Turnovské odpadové služby, s. r.o. informují, že od středy 24. listopadu 2021 do středy 8. prosince 2021 bude zcela uzavřen Sběrný dvůr Vesecko. „Důvodem uzavření sběrného dvora je instalace nové mostní váhy. Váhu je nutné vyměnit za novou, budou se odbourávat betonové nájezdy a betonovat nové, které musí vytvrdnout. Omlouváme se za způsobené komplice a děkujeme za pochopení," uvedl jednatel TOS Turnov Libor Preisler.

Komise vybrala firmu, která postaví nový domov pro postižené v Nové Vsi

Radní Libereckého kraje schválili výběr firmy, která postaví nové domácnosti pro osoby se zdravotním postižením v Nové Vsi u Chrastavy. Jejich provozovatelem je krajská příspěvková organizace APOSS Liberec. Ze sedmi nabídek přihlášených do veřejné zakázky byla hodnotící komisí vybrána nabídka společnosti CL-EVANS Česká Lípa, která byla ekonomicky nejvýhodnější. „Základním hodnotícím kritériem pro zadání veřejné zakázky byla ekonomická výhodnost nabídek, tedy nejnižší nabídková cena. Tu nabídla společnost CL-EVANS," potvrdil Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kvůli počasí uzavírají pro kamiony silnici z Tanvaldu do Harrachova
Marschnerova louka je domovem pro vachtu i cvrčilku
Obrazem: Předvánoční Vrchlabí 2021
Turnov online rozsvítil vánoční strom
Turnovský Dalmach stačil Baníku Chomutov jen do poločasu

Nejčtenější články

29.11.: S prvním sněhem se v Libereckém kraji objevily i komplikace v dopravě
27.11.: Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice
27.11.: Český ráj nabízí i trasy pro návštěvníky s hendikepem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT