Krakonoš v Harrachově tradičně přivítá jaro

13.03.2025 22:53:28 | Autor: Hanka Veselá, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Harrachov

Krakonoš v Harrachově tradičně přivítá jaro

V Harrachově začne jarní sezona tradiční akcí Příjezd Krakonoše v sobotu 15. března. Na 77. ročníku akce nebude chybět průvod masek, stánkový prodej, hudební doprovod ani soutěže o ceny. Součástí akce bude autogramiáda skokanských legend.

Program začne 15. března v 10.30, kdy vyjde průvod masek s Krakonošem a jeho družinou. V 11.45 dorazí průvod do centra, kde návštěvníky přivítá starosta a další hosté. Až do 16.45 bude pokračovat kulturní program s hudebním doprovodem. Soutěže pro děti a soutěže o nejlepší masky jsou samozřejmostí.

Součástí akce bude letos autogramiáda skokanských legend, a to od 14 hodin na náměstí v Harrachově. Pozvání přijalo celkem 20 pamětníků, jakými jsou Jiří Raška, Pavel Ploc, Jaroslav Sakala, Jakub Janda, Roman Koudelka, Dalibor Motejlek a další. Pozvánku přijalo celkem 20 pamětníků.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání turnovského starosty se seniory

Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.

Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí

Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Včely našly nový domov v klášterní zahradě ve Vrchlabí
Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého jarního kola
Tereza Voborníková zakončila biatlonovou sezonu bronzem
Kultura v Železném Brodě v březnu
Kam za sportem a zábavou o víkendu 21. a 22. března

Nejčtenější články

22.03.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého jarního kola
21.03.: V obci Horka u Staré Paky hořel kolový nakladač
21.03.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 21. a 22. března

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT