Křehká krása představí Křišťálové údolí i perličkové ozdoby z Poniklé

24.05.2021 11:38:29 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Křehká krása představí Křišťálové údolí i perličkové ozdoby z Poniklé

Společenský život, dosud utlumený koronavirovou pandemií, se opět pozvolna probouzí. Důkazem toho je i fakt, že Svaz výrobců skla a bižuterie spolu s partnery připravuje jubilejní desátý ročník prezentačně prodejní výstavy skla a bižuterie Křehká krása 2021. Uskuteční se v Eurocentru a Muzeu skla a bižuterie od 12. do 15. srpna.

Oba areály tvoří výjimečný výstavní prostor, který nabídne to nejlepší z českého skla a bižuterie. Přispějí k tomu i dvě stálé expozice muzea a aktuální výstavy Designová 10, Reflexe a Kaleidoskop vkusu. Na veletrhu se představí čtyři desítky výrobců bižuterie, skla, vánočních ozdob a dalšího sortimentu.

Ambasadorkou výstavy je přední česká oděvní návrhářka Beata Rajská. Liberecký kraj představí turistickou značkou Křišťálové údolí a hned dvakrát v programu dojde i na téma zápisů na reprezentativní seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO: svůj projekt na zápis ruční výroby českého skla přiblíží jablonecké Muzeum skla a bižuterie, zápis unikátní výroby perličkových ozdob představí firma Rautis z podkrkonošské Poniklé.

„Křehká krása je jednou ze zásadních akcí v oblasti skla a bižuterie v Libereckém kraji. Pomáhá místním i návštěvníkům objevovat místní tradiční řemeslo a ocenit jeho výjimečnost, krásu a náročnost," říká Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Jak je již tradicí, nebudou chybět krásné ženy - Miss České republiky přiveze finalistky soutěže 2021 až do amfiteátru Eurocentra, kde se uskuteční módní přehlídka, letos s podtitulem 10 let Křehké krásy.

Přehlídka krása již tradičně díky podpoře ministerstva kultury nabídne také rozsáhlý program předvádění vybraných technik zpracování skla a bižuterie, jemuž dominují mobilní sklářská huť a tvůrčí dílny určené zejména dětem. Pro ně pořadatelé v Muzeu skla a bižuterie uchystali workshop Hrátky (nejen) se sklem.

„Křehká krása se stala nedílnou součástí prázdninového kulturního a turistického programu Jablonce nad Nisou. Návštěvníkům nabízíme čtyři dny plné zážitků v krásném výstavním areálu. Chceme podpořit tradiční bižuterní a sklářský průmysl a představit ho v plné kráse. Letošní výstava má pro nás mimořádný význam, po obtížném období lockdownu chceme přilákat věrné i nové návštěvníky, kteří se rozhodli strávit dovolenou v České republice. Nezapomínáme ale ani na ty zahraniční, které pozveme prostřednictvím zahraničních zastoupení agentury CzechTourism. Přejeme si, aby se přesvědčili o kreativitě a umění českých sklářů a výrobců bižuterie. Výstava je nedílnou součástí projektů Křišťálové údolí a Do Jablonce nad Nisou za sklem a bižuterií, na jejichž rozvoji úzce spolupracujeme s Libereckým krajem a CzechTourismem," sdělil předseda představenstva Svazu výrobců skla a bižuterie Pavel Kopáček.

Za lístky na výstavu zaplatí dospělí 100 korun, děti do 15 let mohou přijít zdarma. Vstupenky platí po celou dobu konání výstavy pro areál výstaviště i muzea.

Více informací se nalézá na internetových odkazech www.krehkakrasa.cz, www.msb-jablonec.cz a www.jablonecjewellerytour.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Fotoohlédnutí Václava Novotného za 9. ročníkem výstavy Křehká krása
FOTO: Součástí Křehké krásy byla i výstava Trendy.Design.Produkce
Obrazem: Módní přehlídka v rámci výstavy Křehká krása 2020
FOTO: Na Křehkou krásu si našly cestu tisíce návštěvníků
Křehká krása 2020 bude!
Obrazem: Křehká krása 2019

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dva drony pro bezpečnější Jablonec

Dva drony, jeden vybavený i termokamerou, v celkové hodnotě 240 tisíc korun bez DPH zakoupilo statutární město Jablonec nad Nisou. Nyní je zapůjčilo na základě smlouvy Policii ČR, Územnímu odboru Jablonec, a drony se zapojí do systému ochrany veřejného pořádku v městě. Jablonec nad Nisou je prvním městem v Libereckém kraji, který bude mít drony k dispozici. Více podrobností na Našem Jablonecku

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
V semilském parku opět připravují Mikulášský běh

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
01.12.: V okolí přezimovacích obůrek v Krkonoších zavládne klid
01.12.: Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT