Kruh přátel hudby představí hudební rodinu Vávrovu a Ochmanovu

21.10.2023 14:40:08 | Autor: mb, jk, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Kruh přátel hudby představí hudební rodinu Vávrovu a Ochmanovu

Unikátní projekt Semilské hudební rodiny probíhá v Semilech v rámci cyklu Kruh přátel hudby čtyři roky. Dává prostor hudebníkům, kteří mají své kořeny pevně spjaty s městem Semily a hudbě se věnují na profesionální úrovni. Letos přivítá současně dvě rodiny, které se řadí k těm, kde hudba zní snad denně, bez hudebního nástroje nebo s notami v ruce je nepotkáte. V pondělí 23. října představí rodinu Vávrovu a Ochmanovu.

Jana Vávrová, absolvovala klavírní hru na Pražské konzervatoři (1980) u prof. R. Melmuky. Je učitelkou klavírní hry na ZUŠ Semily a ZUŠ Jilemnice. Fagotistka Jana Vávrová, vystudovala Pražskou konzervatoř u prof. M. Vernera (2009) a zobcové flétny u prof. J. Brané a J. Kydlíčka (2013), na FF MU v Brně obor provozovací praxe staré hudby (2017).

Hobojistka Jarmila Jermářová Vávrová, absolvovala Pražskou konzervatoř u prof. V.Borovky (2013) a HAMU Praha u prof. J. Brožkové (2019), studovala i v Lyonu. Hrála v orchestrálních akademiích PKF a ČF, s orchestrem Berg, rok v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu. Od ledna 2020 je členkou Orchestru ND.

Jarmila Ochmanová započala své hudební vzdělávání na Slovensku a završila je absolvováním Pedagogické fakulty v Českých Budějovicích v oboru učitelství pro LŠU (F. Hudeček). Na ZUŠ Semily působí od roku 1985, řadu let vykonávala funkci vedoucí oddělení a v posledních letech se též věnuje muzikoterapii.

Petr Ochman je rovněž absolventem Pedagogické fakulty v Českých Budějovicích (učitelství pro LŠU). Od roku 1985 pedagogicky působí na ZUŠ Semily a počínaje rokem 2016 rovněž v Jilemnici (souběžně vyučoval také na ZUŠ Turnov, Nová Paka, Všeň). Vystupuje jako sólový a komorní hráč v ČR i zahraničí a je pravidelným porotcem ústředních kol soutěží ZUŠ ČR. Hraje na koncertní akordeon zn. Scandalli.

Kateřina Ochmanová prošla pedagogickou třídou obou svých rodičů a získala řadu ocenění za hru na oba nástroje. Její další studia se pak koncentrovala výhradně na obor klavír - Konzervatoř Pardubice (J. Turková), Akademie múzických umění v Praze (I. Kahánek), Hochschule für Musik Carl Maria von Weber v Drážďanech (A. Zenzipér). V roce 2014 založila soubor Quasi Trio, se kterým absolvovala magisterské studium na AMU v Praze, postgraduální program ve Vídni a dvouletou stáž v Paříži. Od roku 2015 je pedagožkou a korepetitorkou na Konzervatoři Pardubice.

V sále KC Golf Semily od 19 hodin. Vstupné: 200 Kč/ studenti (do 26 let) a senioři (nad 65 let) po prokázání průkazu 140 Kč. 

Akce Kulturního centra Golf Semily v říjnu

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
22.04.: Slavíme Den Země
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT