Kuchařky turnovských školek prošly školením zdravého stravování

12.06.2020 18:54:13 | Autor: Klára Preislerová | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Kuchařky turnovských školek prošly školením zdravého stravování

Ve středu 10. června 2020 proběhlo ve školní kuchyni v Mateřské škole a Základní škole Sluníčko Turnov školení kuchařek turnovských mateřských škol, které se uskutečnilo v rámci projektu Skutečné zdravá škola.

„Školením přítomné provedla lektorka Ing. Kateřina Halamová, Ph.D., která seznámila kuchařky s moderním pohledem, jak lze ve školní jídelně vařit zdravé a hlavně chutné pokrmy," sdělila Kateřina Mrkvičková z odboru školství, kultury a sportu. Kuchařky se mimo jiné dozvěděly, že třeba jáhly mohou být ve vaření použity na zahuštění omáček, polévek, ale i na pečení sladkých moučníků. A také, že na dochucování zeleninových salátu mohou využít jablečný koncentrát.

Skutečně zdravá škola je komplexní celoškolní program kvalitního a udržitelného školního stravování a vzdělávání o jídle. Snaží se, aby si děti jídla vážily, dokázaly si jej vychutnat a věděly, odkud jídlo pochází a jak vzniká. Program se snaží o návrat kvalitních, čerstvých a sezónních produktů od domácích zemědělců na stoly strávníků. Mateřské školy zapojené do programu nakupují kvalitní suroviny od místních farmářů, pekařů a řezníků, nebo si na školní zahradě pěstují vlastní ovoce a zeleninu. Je velmi snadné říct, že děti chtějí jen pizzu a hranolky a zeleninu do nich není možné dostat. Existuje však spousta způsobů, jak připravit zdravé, chutné a pro děti atraktivní jídlo.

Do projektu Skutečně zdravá škola jsou v současné době zapojeny tyto turnovské mateřské školy: MŠ Alešova, Waldorfská mateřská škola, MŠ 28. října a MŠ Bezručova.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výstavba stacionáře v turnovském MŠ a ZŠ Sluníčko probíhá za provozu
V turnovských mateřských školách se podporuje zdravější stravování

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Plavčíci z turnovské Maškovy zahrady prošli školením
Kraj poskytne dotaci hasičům a přispěje obci Klokočí na sanaci skály
Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.
Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
Oprava střechy kostela Mistra Jana Husa v České Lípě pokračuje

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
24.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června
24.06.: Řeznictví U Hrabánků - tak trochu jiné řeznictví?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT