Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

09.12.2018 19:15:10 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Líšný,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Průběžně aktualizováno! Přichystali jsme pro vás přehled kulturních akcí v Pojizeří, v Krkonoších a na Jablonecku konaných od 7. prosince až do Nového roku se vztahem k vánocům, zimě nebo lidovým obyčejům. Najdete zde proto jarmarky, vánoční trhy, ale i dětské akce nebo koncerty.

Výčet určitě není úplný a může být průběžně doplněn. Pokud vám zde chybí vaše oblíbená akce, tak můžete její stručný popis zaslat na náš email redakce@nasepojizeri.cz.

Přehled bude postupně doplňován. Jak probíhala rozsvícení vánočních stromů a stromků si prohlédněte v předchozím přehledu zde. Aktuálně můžete i hlasovat v anketě o nejhezčí vánoční strom zde.

Pátek 7. prosince

Vánoční trhy na Bělišti v Železném Brodě začnou 5. prosince

Vánoční trhy na Bělišti
Vánoční trhy na Bělišti v Železném Brodě proběhnou letos opět v prvním prosincovém týdnu, tedy od 5. do 9. 12., vždy od 9 do 17 hodin. Návštěvníci budou moci vybírat dárky z širokého sortimentu zboží, ochutnat vyhlášený Bělišťák a čerstvé pečivo a nákupem drobných výrobků a bylinek podpořit činnost Sdružení zdravotně postižených. Podrobná pozvánka

Adventní tvořivé dílničky - Svícínek, stromek
Tržnice řemesel v Jilemnice od 16 do 19 hodin. Účastník dostane základní prvky pro dekoraci. Přízdoby si vybere dle vlastní volby a poté se připočítá za dekorativní materiál k základu. Výhodou je mít s sebou vlastní kleště na drát, nůžky, zahradnické nůžky. Lze zde i zapůjčit, ovšem omezené množství. Doporučujeme si místo zarezervovat - kapacita je omezena! Rezervace na tel. 607 658 876, nebo na e-mailu: grofova.katka@seznam.cz Pořadatel: Korálková dílna, Floristická dílna, Jilemský spolek paní a dívek.

Skupina Větrno přijede zahrát do Tanvaldu

Koncert skupiny Větrno v Tanvaldě
Vánoční koncert legendární folkové skupiny Větrno z Liberce v Kině Jas Járy Cimrmana Tanvald. Jako host vystoupí známý kytarista a písničkář Petr Rímský. Vstupné: 80 Kč, držitelé Senior pasu 60 Kč. Samostatná pozvánka

Adventní koncert sboru Harmonia
Od 17 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela na Smržovce. Koncert dívčího komorního pěveckého sboru pod vedením Dagmar Vajdíkové. Na programu jsou duchovní a vánoční skladby. Vstupné dobrovolné. 

Vánoce v Palace Plus
V pátek 7. a sobotu 8. 12. od 9 do 18 hodin, v neděli 9. 12. od 9 do 16 hodin, Palace Plus Jablonec nad Nisou. Předvedení výroby bižuterie a dekorování vánočních ozdob ze skla a jiných materiálů.

Rýnovice sobě!
Rýnovice, u Domu česko-německého porozumění a okolí od 15 hodin Trh drobných radostí a v 17 hodin rozsvícení vánočního stromu. 

Mikulášské parní vlaky opět spojí Český ráj s Krkonošemi

Sobota 8. prosince

Parním vlakem na mikulášskou nadílku
V sobotu jezdí Mikulášské parní vlaky na trase Jilemnice - Rokytnice a v neděli na trase Lomnice nad Popelkou - Nová Paka. Podrobná pozvánka s jízdním řádem

Vánoce s Nisankou
Městské divadlo Jablonec od 16 hodin. Pásmo lidových zvyků, tanců a písní z Podještědí, Pojizeří a Podkrkonoší. Účinkují: Folklorní soubor Nisanka, Nisanka Plus a Malá Nisanka z Jablonce nad Nisou. Host: Folklorní soubor Jitřenka Z Dolní Čermné. Ceny vstupenek - dospělí 100 Kč, děti 50 Kč.

Vánoční trhy v Rokytnici zakončí rozsvícení stromu a ohňostroj Vánoční trhy v Rokytnici
Vánoční trhy se konají již v sobotu 8. prosince od 13 hodin na rokytnickém Dolním náměstí. Kromě slavnostně vyzdobených stánků, ve kterých si budete moci zakoupit místní a regionální produkty, vánoční zboží i výrobky dětí, se můžete těšit na bohatý doprovodný kulturní program. Podrobná pozvánka

Adventní koncert v Bzí
Vánoční melodie a koledy v kostele Nejsvětější Trojice Bzí od 16 hodin.

Rozsvícení vánočního stromu v Kokoníně
Kulturní dům Kokonín. Od 16 hodin vánoční dílničky, poté v 18 hodin slavnostní rozsvícení stromu u KD.

Předvánoční muzicírování sboru dobrovolných muzikantů
Riedelova vila v Desné od 17:00 a 19:30. Tradiční předvánoční Muzicírování Sboru dobrovolných muzikantů. 

Vánoční řemeslnické trhy opět chystají na náměstí Českého ráje Vánoční řemeslnické trhy v Turnově
Vánoční řemeslnické trhy v Turnově se budou konat v pátek 7. a v sobotu 8. prosince na náměstí Českého ráje. Na příchozí čeká bohatý výběr dárků a vánočního zboží - ozdoby, perníčky, keramika, hračky či umělecké předměty. Podrobná pozvánka

Krampus mejdan s čerty v Bozkově
Sokolovna Bozkov od 21 hodin. Poprvé přijedou Krampus čerti přímo do Bozkova. Uvidíte opravdové rakouské masky z kterých jde fakt hrůza. Jedná se o večerní program pro dospělé!

Neděle 9. prosince - druhá adventní neděle 

Kouzelnická mikulášská s nadílkou v Josefově Dole
Kulturní sál – budova muzea Josefův Důl od 15.30. Mikulášský rej s nadílkou. Kouzla, písničky, soutěže, dárky. Účast dítěte si zajistíte zakoupením vstupenek, která pro josefodolské děti stojí 50,- Kč a pro ostatní 100,- Kč. Závazné přihlášky budou uzavřeny 1. 12.

II. Adventní koncert v Železném Brodě
Loutna česká se sborem a orchestrem v kostele sv. Jakuba Většího od 18 hodin. Souhrnná pozvánka

Adventní koncert v keltském duchu v Jilemnici
Vystoupí violoncellové duo Strings of Isara hrající irské, skotské a waleské tradicionály, zazní také koledy. Koncert bude trvat cca 45 minut. Prostředí bude baby friendly. Po koncertě bude také drobné občerstvení. Vstupné dobrovolné. Pořadatel: sbor ČCE v Jilemnici. 

Vánoce s Magdalénou
Městské divadlo Jablonec od 17 hodin. Mariánský kult v českém tanečním prostředí. Jednotné vstupné 120 Kč. Představení za finanční podpory statutárního města Jablonec nad Nisou.

Bronzová neděle u ovečkového betlému
Od 16.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Tentokrát se můžete těšit na program klubů vojenské historie, které si připravily pásmo Vánoce v poli za Velké války. Jak takové Vánoce u vojáků probíhaly, představí 94. pěší pluk rakousko-uherské armády z Liberce a jejich kolegové ze 102. pěšího pluku německé armády ze Žitavy. Nebudou chybět ani příslušnice Červeného kříže. Přijde i pan farář Karel Koláček, který se zhostí role polního kaplana. Zaplane druhá fialová svíčka, tzv. betlémská, která reprezentuje lásku a představuje Ježíškovy jesličky. Nebude chybět dílnička pro děti, v níž si vyrobí sněhuláčky. Pořádá Spolek Malé Polsko.

Zapalme svíčku
Kostel Nejsvětějšího srdce Ježíšova Jablonec nad Nisou. Koncert ke Světovému dni památky zesnulých dětí. Mít děti není samozřejmost. Zastavme se na chvíli. Zapalme svíčku a uctěme památku všech dětí a mladých lidí, kteří odešli z tohoto světa dříve, než stačili dospět a zestárnout...V 16:30 vystoupení dětského pěveckého sboru Vrabčata, od 18:00 mše. Podrobná pozvánka

Rozsvícení vánočního stromu ve Mšeně
Osadní výbor Mšeno zve na již tradiční 4. rozsvícení vánočního stromu u přehrady u prutu. Od 16 hodin zpívání MŠ Mšeňáček. Zároveň zveme jablonecké pěvecké sbory a skupiny, aby svým zpěvem přišly podpořit zpěv vánočních koled. 

Aneta Langerová v Semilech představí nejen poslední album Na Radosti

Úterý 11. prosince

Aneta Langerová - koncert 2018
Koncert populární zpěvačky a hudebnice s kapelou a smyčcovým triem. Aneta se stala záhy po vítězství v soutěži Česko hledá SuperStar jednou z nejpopulárnějších českých zpěvaček. Být interpretkou jí ale nestačilo. Ve snaze o ryzí autenticitu se vydala na cestu k psaní vlastních písní. V sále KC Golf Semily od 19.00 hod.Vstupné: 500 a 450 Kč. Podrobná pozvánka

Imůza je koncert k Vánocům v turnovské střelnici

Imůza: Koncert k Vánocům
Koncert k Vánocům se uskuteční 11. prosince od 19 hodin ve velkém sále Kulturního centra Střelnice. Těšit se můžete na krásné vánoční skladby v podání dětského pěveckého sboru Carmina, pěveckého sboru Musica Fortuna a orchestru Turnovské orchestrální sdružení ve spolupráci s profesionálními umělci z Liberce a Prahy. Jako vzácný host vystoupí hobojový virtuoz Vilém Veverka. Na podiu se rovněž představí talentované děti Turnovska. Dirigovat bude Martin Hybler, celým večerem Vás provede Jana Kubánková. Součástí koncertu je také doprovodný program - výtvarná dílna pro děti i dospělé pod vedením akademického malíře Vladimíra Vély. Dílna bude otevřena od 18.15. KC Střelnice od 19 hodin. Vstupné dospělí 210 Kč/ senioři 90 Kč / děti - zdarma. Samostatná pozvánka

Středa 12. prosince

Adventní vystoupení tanečního oboru ZUŠ Semily
Předvánoční taneční vystoupení žáků zdejší umělecké školy. V předsálí kulturního domu připomínáme výstavu žáků výtvarného oboru místní ZUŠ. V sále KC Golf Semily od 17.00 hod. Vstupné: dobrovolné.

V pořadí již třetí Zpívání mezi betlémy s Marií Špačkovou Zpívání mezi betlémy
Městské muzeum a galerie Lomnice nad Popelkou od 17 hodin. V pořadu písničkářky z Českého ráje Marušky Špačkové zazní písničky se zimní, adventní a vánoční tematikou, včetně zbrusu nové adventní skladby. Vstupné dobrovolné bude použito na nákup nového betlému do sbírek muzea, který návštěvníci budou moci zhlédnout v příští sezoně. Podrobná pozvánka

Čtvrtek 13. prosince

Vánoční zpívání na schodech u ZŠ Tanvald, Sportovní
Od 16 hodin na schodech u ZŠ Tanvald Sportovní. Drobné občerstvení zajištěno.

Předvánoční odpoledne pro seniory
Odpolední program pro starší spoluobčany. V první části bude zajímavý kulturní program, po té bude následovat vystoupení Semilské 12, která zahraje k tanci i poslechu. Pořádá Město Semily. V sále KC Golf Semily od 14.00 hod. Vstup volný.

Musica Fortuna
Sbor Musica Fortuna zve své příznivce na tradiční vánoční koncert. Smíšený pěvecký sbor má v současnosti 46 členů (26 žen a 18 mužů). Od založení prošlo sborem jižž 106 zpěváků a zpěvaček. Sbor má svůj výkonný výbor, který se skládá z prezidenta, dirigenta, pokladníka, jednatelky a zástupců jednotlivých hlasů. Od založení roku 1987 vede sbor dirigent a táta sboru Víťa Čapek. Prezidentem je Václav Zajíc. Zástupci hlasů jsou Helena Turková (soprán), Blanka Blažková (alt), Martin Vít (tenor) a Míra Frélich (bas). Městské divadlo Turnov od 17 a 19.30 hodin. Vstupné 150 Kč / na galerii 100 Kč.

Vánoční pásmo se Smržováčkem
Od 17 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela na Smržovce. Dobrovolné vstupné bude věnováno na další opravy kostela.

Pátek 14. prosince

Adventní tvořivé dílničky - Svícínek, stromek
Tržnice řemesel v Jilemnice od 16 do 19 hodin. Účastník dostane základní prvky pro dekoraci. Přízdoby si vybere dle vlastní volby a poté se připočítá za dekorativní materiál k základu. Cena: od 200,- Výhodou je mít s sebou vlastní kleště na drát, nůžky, zahradnické nůžky. Lze zde i zapůjčit, ovšem omezené množství. Doporučujeme si místo zarezervovat - kapacita je omezena! Rezervace na tel. 607 658 876, nebo na e-mailu: grofova.katka@seznam.cz Pořadatel: Korálková dílna, Floristická dílna, Jilemský spolek paní a dívek.

Vánoční koncert pěveckých sborů ZŠ TGM Lomnice
Tylovo divadlo Lomnice nad Popelkou od 18.30. Tradiční vánoční koncert malého a velkého dětského pěveckého sboru základní školy. 

Fešáci: Tradiční Vánoční saloon
Městské divadlo Jablonec od 19 hodin. Host: Erika Horká. Uvádí: Pavel BEZI Bezouška, hlavní dramaturg pražského Country radia. Ceny vstupenek 350, 320, 300, 280 Kč.

Sobota 15. prosince

Ohnivý bedřichovský bastard
Čtvrtý závod prvního ročníku série překážkových běžeckých závodů Bedřichovský Bastard. Závodníci se budou muset poprat trasou vedoucí po okolních kopcích v délce mezi 6 až 7 kilometry a 17 až 19 umělými i přírodními překážkami. Start v 10 hodin na stadionu v Bedřichově.

Slavnostní zahájení lyžařské sezony v Harrachově
Skiareál - spodní stanice lanové dráhy Delta. Doprovodný program v podobě koncertu Petra Koláře, zábavy na sněhu pro děti, testování lyží, občerstvení atd. 

Andělé v oblacích prozpěvují - trh a výstava
Prostory ZŠ J. Harracha v Jilemnici od 9 do 15 hodin. Srdečně Vás zveme na výtvarnou činnost žáků (výstavu), soutěž o nejkrásnějšího anděla (podmínky soutěže na plakátech akce, či na telefonu 481 543 160), ukázky řemesel a prodej výrobků, prodej svíček a vánočních dekorací, prodejní výstavu žákovských výrobků, občerstvení, vystoupení našich žáků s vánočním programem. Pořadatel: ZŠ J. Harracha.

Státní zámek Zákupy - Adventní koncert - Poslán jest od Boha anděl...
Jitka Baštová - akordeon, Jindřich Macek - loutna. Zazní skladby světoznámých hudebních skladatelů G. F. Händela, J. S. Bacha, W. A. Mozarta či A. V. Michny z Otradovic. Od 15.00 hodin v koncertním salonu Josefa II. Přehled adventních akcí na hradech a zámcích

Jilemnické náměstí opět zaplní vánoční jarmark

Vánoční jarmark v Jilemnici
Vánoční jarmark v Jilemnici láká v sobotu 15. prosince na tradici i bohatý kulturní program mnoho návštěvníků. Zdejší vánoční jarmark má více než pětisetletou tradici a je pravidelně jednou z největších předvánočních akcí v regionu. Podrobná pozvánka

Adventní trhy a koncert Musica Fortuna na zámku Svijany
Nádvoří a kaple zámku Svijany od 10 do 17 hodin. Přijďte načerpat na zámek vánoční atmosféru, zakoupit tradiční zboží, vánoční kapry, vánoční stromky, ochutnat regionální speciality, zahřát se svařákem nebo horkou medovinou, zazpívat si koledy a třeba nakoupíte poslední vánoční dárky, které vám chyběly. Od 17 hodin vás zveme do zámecké kaple, kde proběhne koncert turnovského sboru Musica Fortuna.

Libštátský vánoční jarmark potřinácté nabídne vše potřebné na svátky

Vánoční jarmark v Libštátě
Ochutnávky krkonošských specialit, tradiční stánky s různým vánočním sortimentem a nabídka vánočních stromků ze širokého výběru přímo od pěstitele. Ve dvoře u Janatů, pod zastávkou ČD v Libštátě od 10 hodin. Podrobná pozvánka

Koncert Harmonia v Šumburku nad Desnou
Komorní pěvecký sbor Harmonia zve od 17 hodin na Adventní zpívání do kostela sv. Františka z Assisi Šumburk nad Desnou. Jako hosté vystoupí s vlastní tvorbou Květa Barešová-Kunze a Pavel Ajchler. Koncertem nás bude provázet Jan Krajník. V průběhu bude také požehnáno novému CD sboru Harmonia nazvanému Jitřenka. Pozvánka

Vánoční orient show Košťálov
V sokolovně Košťálov se koná v sobotu 15. prosince od 16 hodin tradiční Vánoční orient show. Samostatná pozvánka

Neděle 16. prosince - třetí adventní neděle

Státní zámek Lemberk - Vánoční koncert
Příjemné zakončení návštěvnické sezóny na zámku Lemberk v podání komorního smíšeného pěveckého sboru Canzonetta pod vedením sbormistra Radomíra Starého. Začátek: 14.30 hodin, kaple Seslání Ducha svatého. Přehled adventních akcí na hradech a zámcích

Oldřich Janota potěší fanoušky v turnovském Domě Na Sboře

Oldřich Janota
Vánoční koncert českého písničkáře, kytaristy, zpěváka a experimentálního hudebníka, do jehož světa není jednouché vstoupit. Jeho výsostně individuální postoj k hudbě, ke slovu, k životu, k vlastní existenci zapříčinil, že jeho tvorba zůstala na okraji, kam nelze dojít každému. Dům Na Sboře od 15 hodin. Vstupné v předprodeji 80 Kč/ na místě 100 Kč (vstupenky k dostání na recepci KC). Samostatná pozvánka

III. Adventní koncert v Železném Brodě
Jazzová inspirace v kostele sv. Jakuba Většího od 18 hodin. Souhrnná pozvánka

Neobvyklý divadelní soubor odehraje Vánoční hru Tomáše Vůjtka O tom slavném narození
Vánoční hra v podání Studia Hamlet Železný Brod a přátel na faře u kostela sv. Jakuba Většího od 14 hodin. Podrobná pozvánka

Swingové Vánoce 2018
Městské divadlo Jablonec od 19 hodin. Leona Machálková - Jan Smigmator & Big Band Felixe Slováčka a hosté. Ceny vstupenek 450, 400, 350, 300 Kč.

Vánoční pohoda na Smržovce
Od 9.30 hodin na náměstí T. G. Masaryka před Zámečkem a uvnitř Zámečku na Smržovce. Program: 10 hodin - vystoupení Dětského pěveckého sboru Smržováček, 11 hodin - divadelní představení Jak Kašpárek zachránil Vánoce v podání Miloše Samka a jeho divadla Cirkus Žebřík, 11 hodin - vánoční vystoupení kapely Depozit. Opět si tu můžete na přání nechat žáky Střední odborné školy lesnické v Hejnicích vyrobit svícny na vánoční stůl a různé jiné dekorace. Své výrobky vám nabídnou i žáci ZŠ Smržovka. Chybět nebude ani barvení svíček a možnost vyrobit si drobné dárečky.

Stříbrná neděle u ovečkového betlému
Od 16.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Připravena bude již tradiční rybí polévka. Hlavní událostí bude příjezd betlémského světla mezi kolem 16.30 hodin. Betlémské světlo zažehne i třetí, tentokrát růžovou svíci na adventním věnci, tzv. pastýřskou, která vyjadřuje radost z toho, že postní období je téměř u konce a adventní období získává slavnostnější ráz. Děti si v dílničce budou moct vyrobit svícen z korkových zátek. Pořádá Spolek Malé Polsko.

Na vánočním koncertu sboru Rosex zazní Missa Brevis Jiřího Pavlici Vánoční koncert sboru Rosex
Liberecký vokální soubor Rosex, doprovázený orchestrem mladých hudebníků pod taktovkou Dalibora Tuže zve i letos všechny příznivce sborového zpěvu a hudby na tradiční vánoční koncert, který se uskuteční v neděli 16. prosince od 17.00 v kostele Sv. Antonína Paduánského v  Liberci - Ruprechticích. Podrobná pozvánka

Pondělí 17. prosince

Betlém
Každý ten příběh jistě znáte, už se tady vypráví přes dvě tisíciletí, ale málo kdo mohl být přitom, kdy se ten zázrak stal. My Vás zavedeme do dalekého Betléma, kde ve chlívku mezi ovečkami, kravičkami a jiným dobytkem jsou na slámě jesličky. V jesličkách Jéžíšek a okolo něj ti kteří ho mají rádi. V bývalé restauraci KC Golf Semily od 10.00 hod. Vstupné: 50 Kč.

Úterý 18. prosince

Vánoční koncert žáků ZUŠ Semily
Na tradičním vánočním koncertě vystoupí mladí hudebníci, zpěváci, divadelníci, tanečníci a také překvapení lze očekávat... V sále KC Golf Semily od 18.00 hod. Vstupné: dobrovolné.

Tradiční vánoční koncert ZUŠ Železný Brod
Vánoční melodie v podání žáků ZUŠ Žel. Brod v Městském divadle Železný Brod od 18 hodin.

Středa 19. prosince

Vánoční vystoupení (besídka) žáků 9. ročníků pro rodiče a veřejnost
Tělocvična ZŠ J. Harracha Jilemnice od 16 hodin. Vstup dobrovolný.

Zpívání koled s Luďkem Velem
Zámecká kaple Svijany od 15 hodin. Zazpívejte si vánoční koledy společně se sólistou Opery Národního divadla Luďkem Velem. 

Vánoční koncert souboru Musica Bohemica
Tylovo divadlo Lomnice nad Popelkou od 19 hodin. Divadelní spolek J. K. Tyl zve diváky na Vánoční koncert. Účinkuje soubor Musica Bohemica (umělecký vedoucí Jaroslav Krček) a mužský vokální sbor Gentleman Singers, jejichž vystoupení jistě přispěje k navození správné sváteční atmosféry.

Program Vánočních slavností 2018 v Jablonci Jablonecké vánoční slavnosti
Mírové náměstí, Podhorská ul., náměstí Dr. Farského, Eurocentrum 19. - 22. 12., 9:00 - 18:00. Vánoční slavnosti v Jablonci opět nabídnou bohatý kulturní program, plno stánků se širokou nabídkou zboží i dobrot. Pozvánka s kompletním programem

Čtvrtek 20. prosince

Vánoční koncert ZUŠ Tanvald
Kino jas Járy Cimrmana Tanvald od 18 hodin. Vstupné dobrovolné.

Koncert sboru Janáček v Jablonci
Smíšený pěvecký sbor Janáček připravil pro adventní a vánoční čas bohatý program. Začíná novým koncertem Staročeské vánoce v Kostele Nejsvětějšího srdce Ježíšova v Jablonci ve čtvrtek 20. prosince v 18 hodin. Přehled koncertů sboru Janáček

Primátorský svařák
Mírové náměstí jablonec nad Nisou od 15 hodin. Přijďte podpořit dobrou věc koupí hrnečku s lahodným mokem. Tento rok výtěžek z prodeje hrnečků poputuje Svazu tělesně postižených v České republice, o.s. - okresní organizace Jablonec nad Nisou. 

Pátek 21. prosince

Vánoční svařák opět spojí v době adventu Tanvalďáky

Vánoční svařák
Bývalý areál garáži ČSAD, nyní firmy 4SOFT, od 14.30. Vánoční koledy, živá hudba, ZUŠ Tanvald, vystoupení MŠ, ZŠ a SŠ, bohaté občerstvení - gulášek, svařáček, perníčky, cukroví, živý betlém... Pořádá TJ Seba Tanvald a Město Tanvald. Vstup zdarma. Samostatná pozvánka

Česká mše vánoční - Hej mistře
Sbor Dr. Karla Farského v Semilech v 19 hodin. Mše Vánoční v podání Podkrkonošského komorního symfonického orchestru, pěveckého spolku Jizeran a přátel Rybovy. 

Sobota 22. prosince

Vánoce s vévodou na Valdštejně
Povídání o Vánocích s vévodou Albrechtem z Valdštejna od 13.00 a 14.00. Přineste vlastní ozdobičku (nejlépe ručně vyrobenou) a ozdobíme stromeček společně! Kompletní program vánočních akcí na Valdštejně

Neděle 23. prosince

Rozdávání Betlémského světla
Masarykovo náměstí v Jilemnici od 9.30 do 12 hodin. Opět přivážíme do našeho města Betlémské světlo. Odneste si tento plamínek míru a pokoje domů i vy. Pořadatel: Junák - český skaut, středisko Jilm Jilemnice.

Zlatá neděle u ovečkového betlému
Od 16 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Předvánoční shon už bude vrcholit v každé domácnosti, právě proto je třeba si oddechnout a popovídat si se sousedy. Přijďte, občerstvení je zajištěno, v dílničce si děti vyrobí malý vánoční stromeček. Pořádá Spolek Malé Polsko. 

IV. Adventní koncert v Železném Brodě
Dětský sborový koncert ZUŠ Železný Brod v kostele sv. Jakuba Většího od 16 hodin. Souhrnná pozvánka

Lucie Bílá – Bílé Vánoce II
Dům kultury Liberec od 19 hodin. Poslední koncert vánočního turné Lucie Bílé s kapelou Petra Maláska má zastávku v Liberci. Jako host navíc přijede Honza Toužimský z Arakainu a farář Zbigniew Czendlik.

Pondělí 24. prosince - Štědrý den

Štědrý den v ZOO Liberec
V tento den budou brány zoo otevřeny od 9.00 do 15.00 (pokladny zavírají v 14.00) a vstupné se platí pouze dobrovolné.

Adventní program na Valdštejně 2018 Štědrý den a vánoční koncert na Valdštejně
O Štědrém dnu od 14 hodin přispěje na Valdštejně ke sváteční atmosféře koncert souboru I Dilettanti. Soubor I Dilettanti založil Čeněk Svoboda. Soubor se specializuje na svět-skou i duchovní hudbu renesance a baroka. Odpoledne před Štědrým večerem zveme k procházce spojené s krásným hudebním zážitkem. Kompletní program vánočních akcí na Valdštejně

XVI. Veselé hradní koledování
Zřícenina Hradu Rotštejn od 13 do 15 hodin. Tradiční vánoční akce na hradě s koledami a svátečními prohlídkami hradu. 

Štědré odpoledne u ovečkového betlému
Od 13 do 15.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Zastavte se při procházce před Štědrým večerem v betlému u oveček a popřejte si navzájem se svými spoluobčany vše dobré. Program je připraven i pro děti, občerstvení je také zajištěno. Pořádá Spolek Malé Polsko. 

Úterý 25. prosince

Vánoční příběh známý i neznámý… opět v kostelíku Na Poušti

Vánoční příběh zámý i neznámý
Vánoční příběh známý i neznámý můžete slyšet, vidět a zažít v rámci rodinné bohoslužby, která proběhne v úterý 25. prosince od 10 hodin v kostelíku Na Poušti nad Železným Brodem. Komponovaný pořad slova, sborového zpěvu a vystoupení dětí připravuje již tradičně Křesťanské společenství Turnov. Samostatná pozvánka

SVR - Štěpánská zábava
Tradiční povánoční odlehčení s tancem nás čeká na rockovém koncertě SVR. Pro všechny démony a démonky zahraje Semilský Výběrový Rock. V sále KC Golf Semily od 21.00 hod. Vstupné: 100 Kč.

Vánoční koncerty přispějí na opravu lučanského kostela Koncerty v Lučanech
Dva vánoční koncerty se budou konat 25. a 28. prosince v lučanském kostele Navštívení Panny Marie. Koncerty se konají za podpory Města Lučan a lučanské farnosti a dobrovolné vstupné bude převedeno do Sbírky na opravu lučanského kostela. Pozvánka

Středa 26. prosince

Na Štěpána na Štěpánku
Tradiční setkání turistů na rozhledně Štěpánka u Kořenova od 10 hodin.

Koledování Na Poušti
Zpěv finských vánočních koled v kostelíku Na Poušti Železný Brod od 13.30.

Půjdem spolu do betléma
Centrální parkoviště v Bedřichově od 16 hodin, v 16:45 h průvod k živému betlému u kostela sv. Antonína Paduánského, kde čeká občerstvení. 

Státní zámek Sychrov - Vánoční koncert
Tradiční koncert s vánočními melodiemi. Účinkují: Martin Moudrý - klavír, Radek Krejčí - basbaryton, Jan Ondráček - tenor, Jitka Sedláčková - recitace. V ceně vstupenky mají účastníci koncertu možnost prohlídky vánočně laděných zámeckých interiérů. Prohlídka bez výkladu proběhne bezprostředně po skončení koncertu. Od 16 a 18 hodin. Předprodej vstupenek pouze na www.evstupenka.cz. Přehled adventních akcí na hradech a zámcích

Vánoční koncert Musica Fortuna na Valdštejně
Ke svatoštěpánskému odpoledni na Valdštejně patří již takřka neodmysli-telně koncert turnovského souboru Musica Fortuna. Přijďte si od 14 hodin poslechnout písně spojené s Vánocemi a třeba si i společně zazpívat. Kompletní program vánočních akcí na Valdštejně

Čtvrtek 27. prosince

Vánoční trhy v Harrachově
Městský park u MěÚ Harrachov 27. 12. – 1. 1. 2019. Přijďte si ještě více zpříjemnit vánoční Harrachov do městského parku u MěÚ třeba pravou harrachovskou vánoční medovinou nebo čajem od Krakonoše. Denně od 11:00 hodin tu budou probíhat vánoční trhy, kde budou k mání perníkové chaloupky, vánoční punč, všelijaké krkonošské dobroty, šperky ze skla či keramika.

Pátek 28. prosince

Zimní výstup na Kumburk
Start Husovo náměstí Lomnice nad Popelkou v 9 hodin. Trasa: Lomnice n. Pop., Ždár, Klepanda, Kumburk, Ploužnice, Lomnice n. Pop.

Sobota 29. prosince

…A ještě trochu swingu před Silvestrem
Eurocentrum od 20 hodin. Celovečerní taneční pořad s velkým swingovým Orchestrem Rudy Janovského a nejhezčími tanečními melodiemi 30. - 60. let minulého století.

Neděle 30. prosince

Kufrování s Krakonošem aneb Jilemnice plná lampionů
Orientační dobrodružství v ulicích vánoční Jilemnice do 13.30 do 15.30 na náměstí. Pro malé i velké, odvážné i bojácné, závodníky i pohodáře. Tratě bejbyonbórd, týnejdžři a oupn. Samostatná pozvánka

Hodinka vánočního zpívání
Od 16 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela. Spolek Michael srdečně zve na již tradiční Hodinku vánočního zpívání u keramického smržovského betlému. Přijďte si zpestřit vánoční dny poslechem krásných melodií vánočních skladeb.

Pondělí 31. prosince 

Silvestrovský výstup na Žalý

Silvestrovský výstup na Žalý
I když se nejedná o organizovanou akci, tak se každoročně scházejí obyvatelé okolních měst a obcí i turisté na jedné z dominant středních Krkonoš - vrchu Žalý společně oslavit Silvestr. Bude tomu tak i při sklonku roku 2018. Samostatná pozvánka

Silvestrovský běh na horu Tábor
Registrace u ZŠ Školní na náměstí v Lomnici nad Popelkou od 10.30, start 10.50. Kategorie muži a ženy na 2,7 km.

Silvestrovský běh v Turnově se potřetí koná v areálu Maškova zahrada

Silvestrovský běh v Turnově
Tradiční běh okolo areálu Maškova zahrada na inlinové dráze na 4500 metrů. Běží se sedmkrát okruh po 645 metrech. kategorie od předškoláků po veterány. Prezentace od 12 hodin, 13 hodin start mladších kategorií, 13.45 start hlavního závodu. Samostatná pozvánka

Silvestrovský běh okolí tří přehrad
Start v areálu pivovaru Volt v 11.00. Čtvrtý ročník Silvestrovského závodu na 5 km vede okolo přehrady Mšeno, tedy okolo všech jejich tří částí. Závodit můžete v kategoriích muži a ženy ve věku 16-39 let, 40-49 let, 50-59 let a 60 a více let, nebo chlapci a dívky do 15 let.

Silvestr u Parkhotelu na Smržovce
Od 18 hodin u Parkhotelu na Smržovce. Program: Na vnitřní scéně (sál Parkhotelu Retro disco stage) - taneční hity 60.-90. let pouští DJ Michal Tůma. Otevřeno od 19 hodin, začátek produkce od 21 hodin. Na venkovní scéně (před Parkhotelem Rock and roll open air stage) zejména k radostnému tanci pouští DJ Dýka. Dále venku - občerstvení, stan, ohně, ohňostroj. A to hlavní - setkání s přáteli, sousedy a také s úplně cizími lidmi.

Úterý 1. ledna 2018

41. ročník Novoročního výstupu na Kozákov Novoroční výstup na Kozákov
Klub českých turistů Semily pořádá 41. ročník Novoročního výstupu na Kozákov. Sraz a prezentace účastníků se uskuteční v turistické chatě 1. ledna 2019 od 9 do 15 hodin. Pořadatelé lákají účastníky na všechny druhy výstupu - pěšky, na lyžích, na kole nebo na koni. Podrobná pozvánka

Novoroční výstup na Štěpánku a Maják Járy Cimrmana Novoroční výstup na rozhlednu Štěpánka
KČT Tanvald pořádá ve spolupráci s obcí Kořenov již 25. ročník tradičního Novoročního výstupu na rozhlednu Štěpánka, která stojí na kopci Hvězda v Příchovicích. Pořadatelé účastníky očekávají u rozhledny v pátek 1. 1. 2019 mezi 10. a 16. hodinou. Pořádá Klub turistů Tanvald. Samostatná pozvánka

Výstup na maják v Příchovicích
Přivítat nový rok 2019 můžete na rozhledně Maják v Příchovicích Muzeum a maják Járy Cimrmana v Příchovicích zve k výstupu na maják, kde můžete od 10 do 17 hodin přivítat nový rok 2019. Rozhlédnout se, podívat na obzor krajiny Jizerských hor i nového roku. V přilehlé restauraci U Čápa si můžete s přáteli připít na zdraví místním pivem. Pan sládek také tentokrát připravil novoroční speciál. V pokladně muzea bude v prodeji novoroční placka 2019. Samostatná pozvánka

Výstup na Černou Studnici
V úterý  1. 1. 2019 se koná 35. ročník výstupu na Černou Studnici. Lze jít z libovolné strany, cíl je na vrcholu ve výšce 869 metrů, příchozí se očekávají od 8 do 16 hodin.

Novoroční výstup na Strážník bez kyslíkových přístrojů
Start Rokytnice nad Jizerou ve 13 hodin. Prožijte Nový rok s trochou adrenalinu - vystupte s námi zasněženou přírodou na vrchol Strážníku a vychutnejte si plnými doušky krásu a pohodu krkonošské krajiny. Sraz na kótě 781,9 m. Dřevo a buřty vezměte s sebou. 

Na Nový rok se půjde pojedenácté k rozhledně NisankaNovoroční výstup na Nisanku
1. ledna se koná 12. ročník výstupu k rozhledně Nisanka. Prezentace účastníků proběhne u rozhledny od 10 hodin do 14.30. Na místě bude pro všechny připraveno něco na památku, něco k zakousnutí i na zahřátí. Samostatná pozvánka

Novoroční výstup na Ještěd
Turistickou sezonu zahájí i tradiční novoroční výstup na Ještěd Klub českých turistů TJ Lokomotiva Liberec pořádá 1. ledna 2018 již 44. ročník Novoročního výstupu na Ještěd. Trasa vede po schůdné modré turistické značce zhruba 4 km na vrchol Ještědu (1012 m n. m.). Prezentace se koná v Liberci - v Horním Hanychově na konečné tramvaje MHD u Turistického informačního centra v době od 8.30 do 12.00. Limit v cíli je do 14 hodiny. Samostatná pozvánka

Novoroční koncert manželů Lédlových
1. 1. 2019 od 14.00. Novoroční koncert je již valdštejnskou tradicí a ani v roce 2018 nebude na hradě chybět. Pro všechny, kdo se chtějí zaposlouchat do procítěného zpěvu za doprovodu varhan kaple sv. Jana Nepomuckého. Kompletní program vánočních akcí na Valdštejně

Novoroční koncert v jabloneckém divadle
Městské divadlo Jablonec od 19 hodin. Filharmonie Hradec Králové.Dirigent: Kaspar Zehnder. Část vstupenek zadána pro statutární město Jablonec nad Nisou.

Soutěž o nejlepší novoroční česnečku v Harrachově
Městský park u MěÚ od 12 hodin. Harrachovské vánoční trhy vyvrcholí na Nový rok soutěží o Nejlepší novoroční česnečku. Do soutěže se může přihlásit nejen provozovatel restaurace, ale, každý, kdo je ochoten uvařit 10 litrů česnečky. O tom, kdo ze soutěžících uvaří nejlepší česnečku, rozhodují návštěvníci z řad veřejnosti a výherce získá putovní cenu v podobě skleněné vařečky, tzv. „Řád novoroční harrachovské česnečky". 

Betlémy v muzeu Lomnice nad Popelkou již posedmnácté Výstavy související s vánočními svátky:

Betlémy v Lomnici nad Popelkou
Stalo se již příjemnou a vítanou tradicí, že ve vánočním čase připravují pracovníci lomnického muzea každoročně hojně navštěvovanou výstavu betlémů, a to jak z muzejních sbírek, tak i vypůjčených z různých institucí a od soukromých osob. Už 17. ročník tradiční výstavy betlémů byl v Městském muzeu a galerii v Lomnici nad Popelkou zahájen v sobotu 1. prosince. Muzeum má otevřeno od pondělí do neděle, vždy od 9 do 16 hodin. Výstavu můžete navštívit až do 6. ledna. Více podrobností

Výstava betlémů Rokytnice
Tradiční výstava betlémů různých stylů a epoch v kostele Církve adventistů v Horní Rokytnici. Výstava se koná od 2. prosince 2018 do 6. ledna 2019.

Václav Plechatý - Dřevořezby
Muzeum Českého ráje v Turnově - Kamenářský dům Vánočně laděná výstava dřevořezeb a plastik řezbáře Václava Plechatého. Výstava se koná od 8. listopadu od 30. prosince.

Souhrny dalších kulturních akcí:

Přehled adventních akcí 2018 v Jilemnici

Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci

Prosincový program Kulturního centra Střelnice Turnov

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v prosinci

Adventní program na Valdštejně 2018

Advent zahájí i na hradech a zámcích

Ježíškova vánoční pošta a kalendáříky opět v turnovském infocentru

Články a fotogalerie z proběhlých akcí:

Obrazem: Vánoční besídka v Libštátě 2018

Obrazem: Vánoční Orient show v Košťálově 2018

FOTO: Libštátský vánoční jarmark se počtrnácté konal ve dvoře U Janatů

FOTO: Jilemnické náměstí opět zaplnil vánoční jarmark

Obyvatele Domova důchodců v Rokytnici potěšil adventní program

FOTO: Mikulášský parní vlak jezdil znovu na trase Jilemnice - Rokytnice

Vánoční řemeslnické trhy proběhly v Turnově již podvacáté

FOTO: Lyžníci ve Vrchlabí si poradili a závodili postaru i bez sněhu

Obrazem: Mikulášská nadílka v Libštátě 2018

Jak probíhala Mikulášská nadílka v turnovských mateřských školách

Obrazem: Vánoční kamion přijel na náměstí ve Vrchlabí

FOTO: Vánoční jarmark v semilském muzeu 2018

Náměstí v Pojizeří opět rozzářily vánoční stromy + fotogalerie

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
Hořela průmyslová hala v Jilemnici
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Titul pro výjimečnou osobnost v oblasti rodinné politiky míří do Turnova

Nejčtenější články

26.05.: Hořela průmyslová hala v Jilemnici
26.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
24.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 24. do 26. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT