Kulturnov je oslavou rozmanité turnovské kultury

05.10.2022 13:24:32 | Autor: kct | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Kulturnov je oslavou rozmanité turnovské kultury

V sobotu 8. října se turnovská Střelnice opět po roce zaplní turnovskými umělci nejrůznějšího zaměření a návštěvníky, pro něž je turnovská kultura pojmem. Již sedmý ročník festivalu Kulturnov představí pestrou směsici turnovských muzikantů, herců, literátů, tanečníků či výtvarníků.

Během sobotního odpoledne si na své přijdou děti i dospělí, příznivci hudby i divadla, konzervativci i liberálové. A je jisté, že nebude nouze ani o překvapení.

Začátek letošního ročníku bude patřit dechové hudbě Turnovanka, která se představí spolu s turnovskými mažoretkami ALL Stars. V tu samou chvíli před budovou Střelnice odstartuje další ročník běžeckého závodu Běhturnov, který se stal již dávno nedílnou součástí festivalu a dokazuje, že sport a kultura si rozumí. Na vítěze závodu budou opět čekat volné vstupenky na akce Kulturního centra Turnov a další ceny.

Letošní ročník opět představuje i jiné turnovské spolky a společenství. Těšte se například na vystoupení klientů turnovského Fokusu, kteří předvedou své divadelní představení, s nímž nedávno reprezentovali naše město na festivalu Patříme k sobě. Další zajímavostí letošního festivalu bude módní přehlídka turnovské rodačky Kateřiny Měkynové, která je absolventkou Textilního a oděvního návrhářství na TUL. Ve své značce KUDLA využívá pletení, kvalitní látky i upcyklaci a klade tak důraz na slow fashion a ekologii.

Těšit se můžete na setkání s Mariem Kubašem, hercem, novinářem a v neposlední řadě ředitelem turnovského divadelního festivalu Modrý kocour, který pohovoří o kulturní novinařině.

Ve foyer KC Střelnice bude zahájena výstava o turnovské kultuře, kterou připravilo Kulturní centrum Turnov ve spolupráci s Muzeem Českého ráje v Turnově při příležitosti letošního výročí 750 let města Turnov.

A pak je tu samozřejmě spousta skvělých turnovských kapel a divadel, které vás budou provázet po celý den. Začínáme ve dvě hodiny odpoledne, končíme kdovíkdy, a jestli někdo ještě pořád pochybuje o smyslu kultury a síle té turnovské, ať určitě dorazí. Veškeré pochyby ho definitivně opustí.

Program festivalu:
14:00 Turnovanka + ALL STARS mažoretky TJ Sokol Turnov start Běhturnov
14:45 Turnov 750 - prezentace knih vydaných k výročí města + zahájení výstavy DS Čmukaři - S čerty tanči!
15:00 Fokus Turnov
15:30 výtvarná dílna Lady Capouškové Nat & Mat
16:00 vyhlášení Běhturnov Neutopia
16:45 AD/Hadi - Ten, co se nepovedl
17:00 módní přehlídka značky KUDLA
17:30 Mario Kubaš - O kulturní novinařině
18:15 Unavené šelmy
19:00 Šumáci - Uvnitř mikrovlnky
19:30 Kontua
20:15 Bellamy Moon
21:15 Společnost bloumající veřejnosti - Záblesk
22:00 Funk Corporation
00:00 Kuba Třešňák

Turnovská kultura v říjnu

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kvůli sněžení hasiči odstraňují spadané stromy
Florbal Turnov: Černá série mužů pokračuje dál
V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
Dílo prosince v liberecké galerii představuje výtvarnici Bernartovou
Na zasněžené vozovce ve Zlaté Olešnici zůstalo auto po smyku na boku

Nejčtenější články

06.12.: V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
05.12.: FOTO: Další děti si při Týdnu hokeje v Lomnici vyzkoušely lední hokej
03.12.: Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT