Kurzy bezpečné jízdy nabízejí pro mladé řidiče čtyři termíny

19.01.2023 07:03:07 | Autor: TZ Tým Silniční bezpečnosti | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Kurzy bezpečné jízdy nabízejí pro mladé řidiče čtyři termíny

Na polygonu v Sosnové u České Lípy budou ve čtyřech termínech pro řidiče začátečníky probíhat kurzy bezpečné jízdy. Díky podpoře Libereckého kraje jsou pro zájemce bezplatné. Podmínkou je trvalý pobyt v Libereckém kraji a včasná registrace. Absolvovat je budou vlastními vozy.

Ve spolupráci s projektem Start Driving mají nováčci za volantem příležitost zlepšit svou jízdu a natrénovat rizikové situace, do kterých se mohou při řízení auta dostat. Zakončení autoškoly a získání řidičského oprávnění totiž bývá teprve pomyslným startem na dlouhé cestě za získáním řidičských dovedností.

Každý řidič získá v autoškole základy ovládání auta a do svého povědomí dostane schopnost více či méně správně reagovat na situace vzniklé při jeho běžném užívání. Většina začínajících řidičů má z prvních jízd zcela logicky obavy. Pociťují strach ze situací, s nimiž se v autoškole nepotkali. Největšími strašáky pro ně bývá hustý déšť, mokrá vozovka i komplikované křižovatky. Nemají nacvičené, jak se zachovat s vozidlem při smyku.

Někteří účastníci silničního provozu se ale již po relativně krátké době domnívají, že jsou zkušenými řidiči. „Málokterý z nich měl možnost si krizovou situaci skutečně vyzkoušet, a tedy správně na ni reagovat. Až při absolvování kurzu bezpečné jízdy si většina řidičů uvědomí, co auto dokáže za ztížených povětrnostních podmínek," říká Jan Polák, ředitel Týmu silniční bezpečnosti.

Výuka na kurzech bezpečné jízdy se soustředí právě na rizikové situace. Například řidiči, kteří prošli autoškolou v létě a mají obavu z jízdy na sněhu, se připraví na jízdu v zimních podmínkách. Dále si začátečníci procvičí brzdění na kluzkém povrchu, zkoušet budou bezpečný průjezd zatáčkou a mnoho dalších manévrů. „Na polygonu budou jezdit ve vlastních vozidlech. Chceme, aby si každý řidič vyzkoušel možnosti auta, ve kterém běžně jezdí. Připraví se na to, jak jeho auto reaguje při smyku nebo jak dobrzďuje při zhoršených podmínkách," dodává Polák.

„Mladí řidiči patří dlouhodobě k nejrizikovějším skupinám na silnicích. Přidat plyn je láká více než jejich starší kolegy. Chybí jim více výcviku zaměřeného na bezpečnější řízení. A s tím jde ruku v ruce náš cíl, dlouhodobě usilujeme o bezpečné silnice. Jedním z příkladů, jak tomu jdeme naproti, je dovzdělávání začínajících řidičů. Právě pro ně jsou kurzy bezpečné jízdy určené," říká Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana Libereckého kraje odpovědný za resort dopravy.

Podle odhadů se za jeden den, ve kterém řidič absolvuje kurz bezpečné jízdy, sníží pravděpodobnost jeho selhání o 10 až 20 %. To znamená, že se 2 lidé z 10 díky jednomu dni takového tréninku vyhnou dopravní nehodě, případně zabrání, aby měla větší následky.

Pro koho je kurz určen?

Kurzu se mohou bezplatně zúčastnit začínající řidiči, kteří jsou držiteli řidičského oprávnění ne déle než 3 roky a mají trvalý pobyt v Libereckém kraji.

Kde kurzy probíhají?

Kurzy probíhají na polygonu v Sosnové u České Lípy (na adrese Sosnová 200, Česká Lípa)

V jakých termínech je možné kurz absolvovat?

21. 1., 11. 2., 25. 2., 19. 3. 2023

Kde je možné se přihlásit?

https://www.autodrom.cz/kurz-bezpecne-jizdy-pro-ridice-libereckeho-kraje-2

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pomáhá svým příspěvkovým organizacím při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Ve středu 1. února 11 minut po půlnoci vyjel první spoj z Rychnova a poté už na všechny trasy městské hromadné dopravy vyjely autobusy nového dopravce ČSAD Slaný. Společnost bude na Jablonecku nově obsluhovat městskou dopravu příštích pět let. Více podrobností a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 3. až 5. února
Únorová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
V turnovských školách se rozbíhá preventivní kampaň
Město Semily vybuduje v lokalitě Na Vinici retenční nádrž

Nejčtenější články

01.02.: Chaloupky pod horama otevírají novou muzejní sezonu v Lomnici
02.02.: Nejtěžší zápas pro starší žáky HC Turnov i Adama Jindřiška
03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT