Kvalifikace o 1. volejbalovou ligu pokračuje

18.04.2024 00:02:10 | Autor: Marek Bukovjan, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Malá Skála

Kvalifikace o 1. volejbalovou ligu pokračuje

Po minulém víkendu, kdy maloskalští volejbalisté bohužel dvakrát nestačili na celek MFF Praha, dorazil v sobotu 13. dubna pod Pantheon tým z dalekého Kojetína. Ten, jakožto vítěz II. ligy moravské skupiny C, se už před začátkem sezony netajil ambicemi postoupit do druhé nejvyšší volejbalové soutěže, a tak se dalo předpokládat, že bude k vidění velmi kvalitní volejbal.

Malá Skála - Kojetín 0:3 (-20, -24, -29)

Hráči Malé Skály, kteří se museli vypořádat s několika absencemi, bohužel nevstoupili do utkání vůbec dobře a soupeř si hned v úvodu vypracoval několikabodový náskok. Domácí se trápili zejména na přihrávce, z čehož vyplývalo i dost nevynucený chyb na útoku. V závěru setu se však maloskalští hráči dokázali zkoncentrovat a bylo na nich vidět, že nechtějí nechat hostům žádný bod zadarmo. Ti se ale nenechali rozhodit a v prvním setu si dokráčeli pro pohodové vítězství 25:20.

Po změně stran domácí navázali na dobrou koncovku z předchozího dějství a zejména zlepšený příjem pomohl domácímu nahrávači Novákovi připravovat spoluhráčům útok na jedny ruce, kdy především skvěle vycházela souhra s univerzálem Zemanem. Výborně se zhostil i role smečaře Pastuch, který jinak standardně nastupuje na postu diagonálního hráče. Diváci v zaplněné hale, kteří vytvářeli domácím skvělou atmosféru, mohli tak sledovat pohledný volejbal, kdy hráči na obou stranách nechtěli nechat dopadnout žádný balón na jejich palubovku. V tomto průběhu se nesla i koncovka druhé sady. V ní bohužel domácí udělali pár nepřesností, které je stály vítězství v tomto setu nejtěsnějším možným rozdílem 24:26.

Na začátku třetího dějství si maloskalští dokázali vypracovat dvoubodový náskok, který si koncentrovanou a bojovnou hrou udržovali většinu setu. V závěru sady se však podařilo soupeři vyrovnat a byla z toho přetahovaná o každý míč, kde měly obě mužstva na ruce několik setbolů. Šťastnějším týmem byl nakonec opět Kojetín, který bohužel nedopustil další změnu stran, a nakonec esem ukončil třetí set v poměru 29:31 pro domácí, a tím i celý zápas.

Maloskalští volejbalisté tedy i ve třetím zápase kvalifikace o I. ligu vyšli bodově naprázdno. Po zápase bylo na domácích hráčích vidět zklamání, že nedokázali soupeři urvat koncovku ani jednoho setu, protože se jednalo o jejich poslední domácí zápas této dlouhé sezony. Velký dík určitě patří fanouškům, kteří dorazili a parádní kulisou hnali hráče Malé Skály vpřed nejen v tomto zápase, ale i během celého soutěžního ročníku.

V pátek 19. dubna sehrají maloskalští poslední zápas sezony, kdy zajíždí k odvetnému utkání na palubovku Kojetína, kde se určitě pokusí získat nějaké body do tabulky.

Po závěrečném hvizdu rozhodčího se k zápasu vyjádřil i blokař a kapitán týmu Martin Mařík: „Podle mě jsme předvedli dobrý týmový výkon, o každý míč jsme bojovali, jak jsme jen mohli. Jen je škoda, že jsme neuhráli aspoň set na domácím hřišti, fanoušci by si to zasloužili. Je dobře, že jsme zas nohama na zemi. Začali jsme si uvědomovat nedostatky a slabiny naší hry, které jsme si v základní skupině neuvědomovali. Díky těmto prohrám víme na čem zapracovat a co zlepšit. V pátek hrajeme na hřišti Kojetína, kde se pokusíme předvést nadstandardní výkon, abychom mohli zakončit tuto zdařilou sezónu vítězstvím."

Sestava Malá Skála: Novák, Anděl, Mařík, Zeman, Pastuch, Kovář a libero Bukovjan. Střídali: Preisler a Hořák.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Volejbalisté Malé Skály v kvalifikaci vyzvali MFF UK Praha
Vítězové druhé ligy z Malé Skály zakončili sezonu výhrami nad Dvorem
Maloskalští volejbalisté poprvé ve své historii ovládli druhou ligu
Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu
Maloskalští volejbalisté vedou tabulku II. ligy o 13 bodů
Pět bodů pro volejbalisty z Malé Skály
Dlouhá cesta na Moravu se ziskem jednoho bodu
Malá Skála uhájila první místo v dvojzápase proti Hronovu
Maloskalští volejbalisté drží v polovině soutěže první příčku v tabulce
Maloskalští stále na průběžném prvním místě tabulky 2. ligy
V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté
Maloskalští volejbalisté jsou stále na vítězné vlně
Devět bodů z devíti možných pro volejbalisty z Malé Skály
Maloskalští volejbalisté ve druhé lize průběžně druzí
Poprvé v nové sezoně získali volejbalisté Malé Skály plný počet bodů
První domácí utkání hráli volejbalisté z Malé Skály proti Letovicím
Volejbalisté Malé Skály připsali první body do tabulky
Maloskalští volejbalisté poměřili síly v Českém poháru
Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Festival Karoliny Světlé poosmé pořádá spolek Stopy v krajině
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Na staveniště nové knihovny v Turnově dorazila pilotovací souprava
Defibrilátory zachraňují lidské životy. Kraj opět podpoří jejich nákup
Krajské kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod zná své vítěze

Nejčtenější články

22.05.: Most přes Jizeru v Semilech začnou rekonstruovat 27. května
23.05.: Studenecké míle startují již posedmnácté
22.05.: Kluci z Prahy zamířili do Českého ráje za veterány i ke granátům

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT