Kvalifikaci vyhrál Roman Koudelka

08.01.2011 15:02:00 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou,Harrachov

Kvalifikaci vyhrál Roman Koudelka

Dopolední sobotní kvalifikaci na závod Světového poháru v letech na lyžích v Harrachově vyhrál Roman Koudelka z LSK Lomnice. Byl také jediným z Čechů, který přelétl hranici 200 metrů. Výkonem 200,5 zaostal jen metr za osobním rekordem z Planice.

Druhý v kvalifikaci byl Slovinec Robert Kranjec (196,2) a třetí jeho krajan Jurij Tepes (195,5). Nejdále až na značku 208 metrů doletěl v kvalifikaci německý reprezentant Maximilian Mechler, ale ten ideálně neustál dopad, takže jej na čtvrté místo srazilo bodové ohodnocení rozhodčích. 

Z Čechů postoupili do hlavního závodu Lukáš Hlava, Jan Matura, Borek Sedlák, Jakub Janda a z 25. místa proklouzl do závodu i šestý domácí letec Antonín Hájek. Vypadli Ondřej Vaculík (153) a také další lomnický skokan Čestmír Kožíšek, který byl diskvalifikován pro laiky kvůli kuriózní věci - o dva centimetry překročený limit v rozkroku kombinézy. Jen mezi diváky zůstanou pro závod i Martin Cikl a Jiří Mazoch.

Hlavní závod začíná v 16 hodin a vysílá jej živě ČT4. 

Výsledky kvalifikace: 1. Koudelka (CZE)   200.5,  2. Kranjec 200.0, 3.  Tepes (oba Slovinsko) 195.5, 4. Mechler (GER)   208.0, 5. Muotka (FIN)   186.0, 6. Neumayer (GER) 188.0, ...8. Matura, 11. Hlava, 16.Sedlák, 18. Janda, 25. Hájek, ...31. Vaculík, 38. Cikl, 39. Mazoch, Kožíšek diskvalifikován.

Související článek: Světoví skokané se přesunuli do Harrachova

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Desná zvou na vysocké divadlo

o Desné můžete zavítat v pátek 31. března od 19 hodin do KD Sklář na divadelní představení Zátiší s loutnou, které vám představí DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou.

Tématem krajské konference bude nedostatek bytů i ztráta bydlení

O sociálním a dostupném bydlení budou diskutovat účastníci konference s názvem Rozvoj sociálního a dostupného bydlení: stát, kraj, obce v pátek 31. března 2023. Více než sedmdesát aktérů a zájemců o toto téma nejen z Libereckého kraje bude přítomno na setkání. Mimo jiné promluví i hejtman Martin Půta, ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček a starostové obcí, ve kterých se programy podpory bydlení úspěšně rozvíjejí. „Konferencí chceme reagovat na potřebu větší spolupráce mezi samosprávami a krajem v oblasti bydlení. Je nutné společně hovořit o nedostatku bytů, prevenci jejich ztráty, bytové nouzi i o správě bytového fondu. Věřím, že odborná diskuse přispěje do budoucna k zajištění možnosti dostupného bydlení pro všechny občany, včetně těch nejzranitelnějších," řekl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí
Florbal Turnov: Muži sestupují do divize
Botanická zahrada pomůže studentům Technické univerzity v praxi
Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna
Výstavu Vymknuté výmyky zakončí komentovaná prohlídka

Nejčtenější články

28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta
27.03.: Krajský titul 2022/ 2023 získali hokejisté Turnova!
28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT