Květnové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

02.05.2022 10:49:44 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Květnové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám květnový program akcí Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Zhodnocení předchozích akcí

Projektový den
V úterý 5. dubna vyrazili studenti sekundy do Liberce na projektový den, jehož cílem bylo seznámit se s vektorovou grafikou, řezáním a gravírováním pomocí laseru. Žáci se také seznámili se základy truhlářské práce a rozvinuli svou manuální zručnost. Program s odborným vedením byl hrazen z projektu Šablony II. Pedagogický doprovod vykonali učitelé Kocourová
a Ulvr.

Školní kola olympiád
V únoru a březnu proběhla na GIO školní kola olympiády z biologie a chemie. Student druhého ročníku Petr Kousal postoupil do krajského kola chemické olympiády kategorie C, které se konalo ve čtvrtek 7. dubna na Gymnáziu a SOŠPg Jeronýmova v Liberci. V soutěži vybojoval krásné 8. místo a byl úspěšným řešitelem.

Krajské kolo biologické olympiády
Hned další den, v pátek 8. dubna, soutěžil Petr také v krajském kole biologické olympiády kategorie B, které tradičně pořádá DDM Větrník v Liberci. V souboji, který se skládal z testu, poznávání rostlin, živočichů a hub, tzv. speciálního poznávání biologických objektů, a tří praktických úkolů, Petrovi o 2,5 bodu unikla bronzová medaile a umístil se na 4. místě z 26 soutěžících. Výsledek je o to cennější, že letos bylo téma značně obtížné - rovnováha v přírodě - a zahrnovalo velké množství chemie a genetiky, která se probírá až v maturitním ročníku. I proto možná důležitější než umístění je, že Petr byl jedním z pouhých pěti úspěšných řešitelů (úspěšnost nad 60 %)! Děkujeme za reprezentaci a blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

Krajská kola dějepisných soutěží
V dubnu se naši studenti zúčastnili krajských kol hned dvou dějepisných soutěží. 4. dubna obsadil Vojtěch Hlava (4.) v silné konkurenci 9. místo na Dějepisné olympiádě. O dva dny později, 6. 4., Dominik Pavlata (8.O), Jaromír Šimek a Zdeněk Kutěna (oba 4.) dosáhli 4. místa v mezinárodní Dějepisné soutěži gymnázií, když za sebou nechali tradiční rivaly z Turnova a Jilemnice.

Volejbalový zápas učitelů proti studentům
Ve středu 20. dubna se odehrál klasický volejbalový zápas učitelů proti studentům. Diváci mohli vidět kvalitní a dramatický zápas, ve kterém se z vítězství 3:1 (25:19, 23:25, 25:13, 25:21) radovalo družstvo učitelů.

Výsledky přijímacího řízení
V pátek 29. dubna jsme zveřejnili výsledky 1. kola přijímacího řízení do čtyřletého a osmiletého gymnázia. Všem uchazečům doporučujeme sledovat průběžně rubriku „Přijímací řízení" na našich webových stránkách (www.giosm.cz), kde poskytujeme aktuální informace a servis rodičům uchazečů. Vybrané informace a pokyny k postupu uchazečů po zveřejnění výsledků přijímacího řízení budou průběžně zveřejňovány také ve vitríně před hlavním vchodem do budovy školy. Přijatí uchazeči svou volbu školy musí potvrdit odevzdáním zápisového lístku ve lhůtě 10 pracovních dnů od zveřejnění rozhodnutí o přijetí; nepřijatým uchazečům doporučujeme nejpozději do 3 dnů po obdržení rozhodnutí o nepřijetí podat odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí, protože jen na základě odvolání mohou být v případě posunu v pořadí přijati. Nepřijatí uchazeči se mohou pokusit o úspěch také v případných dalších kolech přijímacího řízení. Máte otázky? Nejste si jistí, jak máte postupovat? Ve Vaší konkrétní situaci Vám rádi poradíme. Přijďte nejlépe osobně, schůzku si ale domluvte pokud možno předem.

Květnové akce

Maturitní zkoušky
Maturitní zkoušky proběhnou i letos v několika fázích. Studenti složí část společnou (státní) a profilovou (školní). Maturanti musí úspěšně absolvovat všechny písemné i ústní zkoušky; v případě zkoušek konaných kombinovanou formou (např. zkouška z výtvarné výchovy nebo z hudební výchovy) musí úspěšně vykonat všechny části zkoušky; jedině v takovém případě mohou u maturity celkově uspět. Didaktické testy absolvují maturanti v prvním květnovém týdnu. V pondělí 2. května je na programu matematika a angličtina, v úterý 3. května český jazyk, ve středu 4. května matematika rozšiřující a německý jazyk. Písemné práce profilové maturitní zkoušky budou bezprostředně následovat: český jazyk ve čtvrtek 5. května, anglický jazyk nebo německý jazyk v pátek 6. května a matematika v pondělí 9. května. V termínu od 23. května do 27. května maturity vyvrcholí ústními zkouškami profilové maturity v obou maturitních třídách současně.

Ředitelské volno
Na dny 23. a 24. května (pondělí a úterý) bude ředitelem gymnázia z provozních a personálních důvodů vyhlášeno volno pro všechny žáky nematuritních tříd (tzv. ředitelské volno).

Návštěva IQlandie Liberec
Ve středu 25. května navštíví studenti tercie science centrum iQlandia v Liberci. Čeká je program Elektrické a magnetické vlastnosti látek v laborce. Součástí projektového dne je také plnění úkolů ve skupinách při prohlídce interaktivních expozic. Celý program je hrazen z projektu Šablony II.

Slavnostní zakončení maturit
I letos počítáme se slavnostním zakončením maturit, které bude spojeno s předáním maturitních vysvědčení a odměn nejlepším studentům. Toto již tradiční setkání úspěšných maturantů, jejich rodičů, vedení školy, třídních učitelů a dalších pedagogů proběhne pravděpodobně v pátek 3. června od 14:00 hod. (oktáva) a od 15:00 hod. (4.

Na červen chystají:

- studenti 3. ročníku a septimy budou obhajovat své ročníkové práce (středa 1. 6.
a čtvrtek 2. 6.),
- výlety jednotlivých tříd v termínech dle dohody třídních učitelů s vedením školy,
- závěrečnou pedagogickou radu (čtvrtek 23. 6. od 14:00 hod.),
- ukončení školního roku (čtvrtek 30. 6.)

Jaké byly dubnové akce gymnázia

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali u požáru střechy chaty v Desné

Jednotky druhého stupně požární ochrany zasahovali v sobotu 1. října po 9. hodině v obci Desná u požáru střechy horské chaty. Hašení prováděli hasiči jedním vodním proudem a vysokotlakým hasícím zařízení COBRA, dále provedli i odvětrání půdních prostor. „Požár se podařilo díky včasnému zásahu během krátké doby lokalizovat a následně zlikvidovat. Výše škody a příčina požáru je v šetření," sdělili krajští hasiči na svém twitteru. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mládež HC Turnov od 28. září do 2. října
Můžete hlasovat pro fotografie ve Fotosoutěži Turnov 750
Veřejná sbírka kraje pomohla. Ukrajinský chlapec dostal invalidní vozík
Začnou přípravné práce na stavbě parkovacího domu u sídla kraje
Krkonošské muzeum v Jilemnici získalo Bludičku

Nejčtenější články

05.10.: V Roprachticích otevřeli stezku nazvanou Vlček, který nekouše
03.10.: FOTO: Jezdci vzpomínali na Šestidenní v roce 1972 v Krkonoších
03.10.: Turnov je nakonec rád za bod z utkání s Dobrovicí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT