Květnové setkání s obyvateli se uskutečnilo na Malém Rohozci

24.05.2018 08:10:50 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Květnové setkání s obyvateli se uskutečnilo na Malém Rohozci

Každý měsíc starosta Tomáš Hocke v rámci Zdravého města Turnova a MA21 vyrazí do části města diskutovat o problémech místních občanů. Ve středu 16. května zavítal starosta Hocke na setkání s občany v pobočce Městské knihovny Antonína Marka Turnov na Malém Rohozci.

Patnáctka místních občanů vyslechla v úvodu setkání informace, které se zabývaly aktuálním děním a událostmi ve městě i přímo v části Malého Rohozce. Starosta představil připravovaný chodník od zámku Hrubý Rohozec ke kruhové křižovatce u průmyslové zóny. Zmínil se také o přípravách na investice do komunikace a křižovatky u pivovaru nebo komunikaci na Černavě.

Diskusní část odstartovaly dotazy obyvatel na aktuálně probíraná témata parkování ve městě. Starosta představil současný stav parkování na centrálním parkovišti i kroky, kterými by se mělo dosáhnout domluvy a narovnání majetkových vztahů, ale i rozšíření parkovacích míst v horní části autobusového nádraží Na Lukách. Dotazy zaznívaly na parkování v části Turnova II. u terminálu autobusového a vlakového nádraží. Nyní probíhá dláždění prostoru parkoviště u kubistického domu a vedení města i nadále jedná s majiteli prostoru uhelných skladů.

Od března loňského roku došlo ke změně dopravního značení na území města Turnova, které zakazuje parkování nákladních automobilů. V centru by tak neměly, kromě soukromých parkovišť, vůbec kamiony stát. Parkování bylo omezeno na prostor v průmyslové zóně Vesecko, kde bylo vytvořeno 10 parkovacích míst. Starosta města dále informoval o spolupráci s náměstkem hejtmana Libe-reckého kraje pro rezort dopravy Markem Pieterem a dalšími společnostmi na iniciativu pro zřízení odpočí-vadel pro kamiony v rámci české dálniční sítě. „Kamiony jsou v současnosti obrovský problém, který by se měl řešit na úrovni státu a nikoli obcí," uvedl starosta.

Na letošním setkání bylo zaznamenáno na dvacet podnětů k vyřízení, mezi kterými nechyběly opravy a úpravy na komunikacích nebo řešení problémů a napjatých vztahů mezi společností Kamax a místními obyvateli. Starosta se rozhodl připravit samostatnou schůzku s obyvateli Malého Rohozce a zástupci společnosti, na které by byl prostředníkem pro jejich vzájemné jednání. Mezi podněty se také znovu objevily úpravy pomníku, které by místní obyvatelé rádi viděli ještě během letošního roku. K závěru setkání se probíralo téma kvality ovzduší a apel místních na pravidelné měření vzduchu. Kromě měření obyvatelé žádají o přísnější kontrolu domácností, které se dopouští znečišťování ovzduší přímo ze svých lokálních topenišť.

Další setkání se starostou se uskuteční ve středu 20. června v hasičské zbrojnici v Mašově, kde bude sta-rosta informovat o stavbě chodníku v Sobotecké ulici směřující na Kadeřavec.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Starosta Turnova zavítal za občany na Výšinku
Turnovský starosta uzavřel setkávání s občany v Turnově II
Říjnové setkání starosty Turnova proběhlo v Nudvojovicích
V září se starosta Turnova sešel s obyvateli v ZŠ Žižkova
Starosta Turnova se setkal s občany v Dolánkách
Starosta Turnova zavítal na setkání do Mašova
Starosta Turnova diskutoval s občany v centru města
Starosta Hocke odstartoval setkávání s občany v Turnově II

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezení provozu hradu Valdštejn v úterý 9. srpna

Z důvodu plánované odstávky elektřiny bude hrad Valdštejn v úterý 9. srpna 2022 fungovat v omezeném režimu. „Upozorňujeme návštěvníky hradu Valdštejn, že po dobu odstávky 9. srpna 2022 nebudou v areálu hradu fungovat toalety a platba na pokladně bude možná pouze v hotovosti. V omezeném režimu bude fungovat i občerstvení u hradu, kde rovněž nebudou fungovat toalety a k dispozici bude pouze venkovní stánek s grilem. Děkujeme za pochopení," uvedl za Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.

Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald

Provozovatel dráhy Správa železnic, s. o. informuje o nepřetržité výluce na železniční trati č. 036 Liberec - Harrachov - Szklarska Poręba Górna, která bude probíhat v úseku Smržovka - Tanvald ve dnech 8. srpna 2022 od 0:00 až do 14. srpna 2022 do 23:59. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zpátky doma v Lomnici zazpívají Roman Tomeš a Lukáš Kellner
Netradiční houslový koncert a nová výstava v turnovské synagoze
Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko
Autorkou díla měsíce srpna v Oblastní galerii je Veronika Holcová
Obrazem: Křehká krása 2022

Nejčtenější články

07.08.: Přehled fotbalových výsledků prvního podzimního kola
06.08.: Do divize se vrací fotbalisté Turnova. Jaké jsou změny v kádru?
08.08.: Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT