Kvůli sněžení hasiči odstraňují spadané stromy

06.12.2022 14:00:42 | Autor: hzs, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Slaná,Železný Brod,Liberecký kraj,Pojizeří

Kvůli sněžení hasiči odstraňují spadané stromy

Vlivem počasí a padajícího sněhu hasiči od úterního rána zasahovali již u třech událostí spojených s popadanými stromy - v Železném Brodě na Malé Horce, v obci Slaná, části Hořensko a dále hasiči odstraňovali i strom přes komunikaci ve Vratislavicích nad Nisou.

K dalšímu spadlému stromu vyjeli profesionální hasiči ze stanice HZS Liberec do ulice Ještědská v Horním Hanychově. Strom zasahující do vozovky rozřezali a odklidili tak, aby byla komunikace opět bezpečně průjezdná.

Na Harrachov silnice ráno nesjízdná, nyní už ano

Hasiči odstraňují spadlé stromy v Železném Brodě, Slané i Vratislavicích<br />Autor: HZS Libereckého kraje Od brzkých ranních hodin zasypávala Liberecký kraj sněhová pokrývka, která způsobuovala komplikace v dopravě především na Jablonecku a Liberecku. Během několika málo hodin policisté zaevidovali již bezmála desítku dopravních nehod. V souvislosti s tvořící se souvislou vrstvou sněhu na silnici 1/10 ve směru z Mýta na Harrachov se tvořily kolony nákladních vozidel, pro které byl tento úsek zcela nesjízdný. Na místě byli přítomni policisté, kteří regulovali dopravu.

Silničáři se snažili úsek za pomoci techniky plně zprovoznit. „Informujeme řidiče osobních i nákladních vozidel, že sílnice 1/10 v úseku od Tanvaldu do Kořenova je již s opatrností průjezdná. Taktéž je tomu i ve směru na Harrachov," sdělila aktualizované informace tisková mluvčí Policie ČR Adéla Fialová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
Na zasněžené vozovce ve Zlaté Olešnici zůstalo auto po smyku na boku
Hořel kamion na silnici I/35 ve směru na Turnov
Pod vlivem alkoholu skončil v Horních Štěpanicích s autem na boku
Řidička skončila s vozidlem u Železného Brodu na boku v příkopu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj opět podpoří statisíci obnovu kulturních památek

Obnovu kulturních památek dlouhodobě a systematicky podporuje Liberecký kraj. Proto opět krajské zastupitelstvo schválilo vyhlášení dotačního programu s názvem 7.3 Stavebně historický průzkum. Je zaměřený na komplexní poznání historie, stavebního vývoje a současného stavu kulturních památek na území regionu. Zpracovaný stavebně historický průzkum poslouží jako výchozí podklad pro obnovu dané kulturní památky. „Je to vlastně předstupeň stavební obnovy památky a my se snažíme tímto dotačním programem motivovat další vlastníky památek, aby si stavebně historický průzkum nechali zpracovat a chápali ho jako výchozí podklad pro kvalitní péči či obnovu objektu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kampaň A dost… aktuálně pro seniory
Enduro ples opět chystají v bozkovské sokolovně
Investice v turnovských městských budovách přinesou úsporu energií
Turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band hrála v Senátu
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy

Nejčtenější články

23.02.: Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
24.02.: Turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band hrála v Senátu
24.02.: Investice v turnovských městských budovách přinesou úsporu energií

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT