Kvůli větru a poruchám napětí je mnoho lidí bez elektřiny

04.02.2023 11:23:54 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Kvůli větru a poruchám napětí je mnoho lidí bez elektřiny

Aktualizace: Dispečink ČEZ Distribuce k 8. hodině ráno eviduje na 70 tisíc domácností bez elektřiny a řeší více než 130 poruch na vedení vysokého napětí a další desítky poruch na napětí nízkém.

K 7. hodině ráno bylo bez elektřiny na 87 tisíc domácností a řešili 150 poruch na vedení vysokého napětí.

„Poruchové čety jsou i nadále v terénu, pracují na obnovení dodávky našim zákazníkům. Nejsložitější situace je nyní v krajích Moravskoslezském, zde evidujeme 27 poruch na vedení vysokého napětí a 15 tisíc domácností bez elektřiny, následně pak v kraji Středočeském (22 poruch na vedení vysokého napětí a 13 tisíc domácností bez elektřiny) a dále v kraji Královehradeckém, kde pracujeme na opravě 26 poruch na vedení vysokého napětí a bez elektřiny je 12 tisíc domácností. Také na severu Čech jsme v terénu, v kraji Libereckém řešíme 10 poruch na vedení vysokého napětí, kdy bez elektřiny je 5 tisíc domácností a v kraji Ústeckém evidujeme 10 poruch na vedení vysokého napětí a bez elektřiny je 2500 domácností," uvedla Šárka Lapáčková Beránková, regionální manažer komunikace a mluvčí Skupiny ČEZ pro východní Čechy.

Aktuální poruchy na vedení vysokého napětí<br />Autor: Archiv ČEZ

Z hlediska okresu je nejhorší situace na Šumpersku, Vsetínsku, Náchodsku dále pak Kutnohorsku, Semilsku, na Opavsku a Nymbursku, Bruntálsku a v okrese Frýdek - Místek.

Východní Čechy postiženy více

Vzhledem k velmi silnému větru, který foukal i v noci a sněžení evidují k 8. hodině ranní v Královéhradeckém kraji 26 poruch na vedení vysokého napětí, k nejpostiženějším oblastem patří Rychnovsko, Náchodsko, Trutnovsko, Jičínsko asi 12 000 domácností bez energie. V Pardubickém kraji evidují 9 poruch na vedení vysokého napětí, asi 2 500 domácnosti bez energie k nejpostiženějším oblastem patří Svitavy, Pardubicko, Ústí nad Orlicí, Chrudimsko.

V Kraji Vysočina evidujeme 6 poruch na vedení vysokého napětí na Havlíčkobrodsku asi 2 000 domácností bez energie. Na odstraňování poruch samozřejmě pracujeme a budeme pracovat i dnes, pokud počasí terén a bezpečnost dovolí. Poruchy jsou způsobeny velmi silným větrem, mokrým těžkým sněhem, stromy a větve padají do vedení.

„Nejčastější příčinou poruch je pád stromů a větví do vedení, poškození izolátorů a konzolí, přetrhání vodičů. Práci nám znesnadňuje silný vítr i sněžení. Mnohdy je problém se do terénu dostat kvůli popadaným stromům. Často se vracíme na místa, kde jsme již zasahovali včera večer. Snažíme se dodávky elektřiny obnovit co nejdříve," sdělila mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová.

V případě hlášení poruch prosím využijte naši aplikaci PROUD Proud | ČEZ Distribuce (cezdistribuce.cz) , případně web www.bezstavy.cz či volejte na naši bezplatnou poruchovou linku 800 850 860. Více také na ČEZ Distribuce (cezdistribuce.cz)

Aktuální poruchy na vedení vysokého napětí<br />Autor: Archiv ČEZ

„Omlouváme se za komplikace způsobené silným větrem i sněžením. Pracujeme na obnovení dodávky elektřiny. Držte nám palce!," dodala Holingerová.

Aktualizace k 11. hodině:

Montéři poruchových čet pracují nyní na opravě 116 poruch na vedení vysokého napětí a na delších desítkách poruch na vedení nízkého napětí. Bez elektřiny je aktuálně 47 tisíc domácností. I nadále se daří toto číslo snižovat, a připojovat tak zpět k síti stále více domácností.

Nejvíce domácnostní zůstává bez elektřiny k kraji Zlínském, více jak 12 tisíc. Dále pak v Moravskoslezském kraji téměř 10 tisíc domácností a v kraji Královehradeckém přes 7 tisíc domácností. V kraji Středočeském zbývá připojit 4 tisíce domácností.

V Libereckém kraji se situace uklidňuje

Situace se uklidňuje v kraji Libereckém, zde čeká na obnovení dodávky 3 tisíce domácností, v kraji Ústeckém pak 1500 domácností.

„Jsme stále v terénu, pracujeme na obnovení dodávky našim zákazníkům v co nejkratší možné době. Pomáhají nám i subdodavatelské firmy, posíleny jsou poruchové čety, tak pracovníci dispečinku i call centra," doplnila Soňa Holingerová.

Aktualizace k 12. hodině:

Vzhledem k velmi silnému větru, který foukal i v noci a bohužel stále fouká a sněží evidují k 12. hodině ranní v Královéhradeckém kraji 21 poruch na vedení vysokého napětí, k nejpostiženějším oblastem patří Rychnovsko, Náchodsko, Trutnovsko, Jičínsko asi 5 500 domácností bez energie. V Pardubickém kraji evidují 8 poruch na vedení vysokého napětí, asi 500 domácnosti bez energie k nejpostiženějším oblastem patří Svitavy, Pardubicko, Ústí nad Orlicí, Chrudimsko. V Kraji Vysočina evidují 6 poruch na vedení vysokého napětí na Havlíčkobrodsku asi 1 400 domácností bez energie.

„Na odstraňování poruch samozřejmě pracujeme a budeme pracovat i dnes, pokud počasí terén a bezpečnost dovolí. Poruchy jsou způsobeny velmi silným větrem, mokrým těžkým sněhem, stromy a větve padají do vedení. Bohužel stále silně fouká...," doplnila aktuálně Holingerová.

Území zásobované Skupinou ČEZ

Montéři poruchových čet pracují nyní na opravě 95 poruch na vedení vysokého napětí a na delších desítkách poruch na vedení nízkého napětí. Bez elektřiny je aktuálně cca 35 tisíc domácností. I nadále se daří toto číslo snižovat a připojovat tak zpět k síti stále více domácností.

Aktuální poruchy na vedení vysokého napětí<br />Autor: Archiv ČEZ Aktualizace k 18. hodině:

„Nadále jsme v terénu a pracujeme na obnovení dodávky elektřiny. Aktuálně dispečink ČEZ Distribuce eviduje 25 poruch na vedení vysokého napětí a zbývá nám připojit 3500 domácností. Tisícovka v kraji Zlínském, osm stovek v kraji Olomouckém, 600 v kraji Moravskoslezském, přes 600 domácností v Královéhradeckém kraji. V ostatních krajích pak již jen desítky domácností. Předpokládáme, že většinu poruch se nám podaří během večera opravit, nicméně již nyní víme, že práce na opravách budou pokračovat i zítra. Mělo by se jednat však již jen o poruchy na vedení nízkého napětí, které nám mohou zákazníci ještě nahlašovat. V případě hlášení poruch prosím využijte naši aplikaci PROUD Proud | ČEZ Distribuce (cezdistribuce.cz), případně web www.bezstavy.cz či volejte na naši bezplatnou poruchovou linku 800 850 860," upřesnila aktuální situaci mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.

Možná jen pro připomenutí - nejhorší situace nastala v sobotu v 7.00 ráno, kdy energetici evidovali na 150 poruch na vedení vysokého napětí a bez elektřiny bylo na 87 tisíc odběrných míst. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
V Libštátě došlo na přejezdu ke srážce vlaku s autem
Při dopravní nehodě v Ohrazenicích zemřel řidič
Další sníh opět zaměstnal hasiče, odstraňují stromy i vytahují auta
Kvůli čerstvému sněhu jsou popadané stromy i zablokované silnice
Kvůli vytrvalému dešti a větru zasahují o víkendu krajští hasiči
Výjezdy hasičů na přelomu roku v Libereckém kraji

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Desná zvou na vysocké divadlo

o Desné můžete zavítat v pátek 31. března od 19 hodin do KD Sklář na divadelní představení Zátiší s loutnou, které vám představí DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou.

Tématem krajské konference bude nedostatek bytů i ztráta bydlení

O sociálním a dostupném bydlení budou diskutovat účastníci konference s názvem Rozvoj sociálního a dostupného bydlení: stát, kraj, obce v pátek 31. března 2023. Více než sedmdesát aktérů a zájemců o toto téma nejen z Libereckého kraje bude přítomno na setkání. Mimo jiné promluví i hejtman Martin Půta, ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček a starostové obcí, ve kterých se programy podpory bydlení úspěšně rozvíjejí. „Konferencí chceme reagovat na potřebu větší spolupráce mezi samosprávami a krajem v oblasti bydlení. Je nutné společně hovořit o nedostatku bytů, prevenci jejich ztráty, bytové nouzi i o správě bytového fondu. Věřím, že odborná diskuse přispěje do budoucna k zajištění možnosti dostupného bydlení pro všechny občany, včetně těch nejzranitelnějších," řekl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí
Florbal Turnov: Muži sestupují do divize
Botanická zahrada pomůže studentům Technické univerzity v praxi
Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna
Výstavu Vymknuté výmyky zakončí komentovaná prohlídka

Nejčtenější články

28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta
27.03.: Krajský titul 2022/ 2023 získali hokejisté Turnova!
28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT