Lávky a útulny získaly Krkonošskou cenu za architekturu
07.11.2022 10:41:05 | Autor: Radek Drahný | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Krkonoše

Při letošním prvním udělování Krkonošských cen za architekturu zabodovala také Správa KRNAP. Lávky a útulny, které pro Správu KRNAP vytvořili studenti a pedagogové Fakulty architektury ČVUT získaly jedno z ocenění.
„V rámci spolupráce s Fakultou architektury pražské ČVUT jsme nejprve vytvořili šest lávek přes krkonošské potoky a následně vzniklo sedm originálních útulen. Od počátku jsme jako cenné vnímali to, že studenti k projektům přistupují jako k celku, že je zpracovávají od nápadu až po realizaci," řekl ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch. Zejména moderní krkonošské útulny se těší nebývalému zájmu návštěvníků.
Smyslem regionální architektonické soutěžní přehlídky je podnítit zájem samospráv a veřejnosti o kvalitní a udržitelnou architekturu, veřejný prostor a zásahy v krajině. Cílem je zahájení diskuse o kvalitní architektuře, jejím vzniku a míře identifikace kulturních hodnot v konkrétním území, které obýváme a které vytváříme.
Ocenění kvalitních realizací v našem regionu je důležité. Prezentují nejen práci architektů a krajinářů, ale především zodpovědné investory a zadavatele, privátní i veřejné. Významnou součástí celého projektu je putovní výstava nominovaných děl po obcích v hodnoceném území. Krkonošskou cenu pořádají spolek České centrum pro architekturu a MAS Krkonoše. Významným partnerem je Nadační fond ŠKODA Auto, jehož podporu projekt regionální architektonické ceny získal v grantové výzvě Nové vize.
Související články
Správa KRNAP má nové slavnostní uniformy
Co si z louky vezmeš, to tam také vrať
21. říjen je Den jablek
Na Den stromů je v Krkonoších 18 milionů oslavenců
Sezona na krkonošských loukách pro letošek končí
Na vrcholcích Krkonoš se objevil první sníh letošní sezony
Úklid Krkonoš přinesl překvapení
Přehrážky – cesta, jak zadržet vodu v krajině
Skládky dřeva nejsou dětské prolézačky!
Krkonoše jsou po roce příprav blíž návratu motýlího krále
Energetikům v Krkonošském národním parku pomáhal vrtulník
Správa KRNAP spouští novou kampaň: Nešlap vedle, ublížíš nám hnedle!
Toužíte po kytici do vázy? Natrhejte si lupinu! Pomůžete tím přírodě
Přírodu na Sněžce ochrání sítě i letos
Tahové zkoušky prověří stav krkonošských velikánů
Nové Muttichovy němé značky jsou už v terénu
Horská pastva začíná!
Slavíme Evropský den chráněných území
Krkonoše jsou opět čistější, na skládce skončí 5 tun odpadu
Krkonošskému národnímu parku je 59 let
Federace Europarc ocenila české národní parky
Začíná další sezona na krkonošských loukách
Správa KRNAP přijímá žádosti o příspěvek na péči o travní porosty
Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2021 získalo osm oceněných
Probouzíme krkonošské louky
Řidiči pozor, začíná jarní migrace žab!
Znám křišťálovou studánku, kde nejhlubší je les… aneb světové oslavy
Správa KRNAP dočasně uzavírá některé cesty v horách
Strážci KRNAP absolvovali školení sebeobrany
Opustil nás profesor Jan Jeník, pedagog a vědec spjatý s Krkonošemi
Jaká byla návštěvnost Krkonoš v roce 2021?
Slavíme světový den mokřadů
Ve školách zimuje čtrnáct Bodlinek
Muttichovy němé značky brzy uvidíte v novém kabátě
Správa KRNAP vydala interiérové turistické mapy
Data ze sčítačů potvrzují výjimečnost turistického roku 2020
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován
Koncertní turné s kapelou a smyčcovým triem nazvané Dvě slunce právě absolvuje zpěvačka Aneta Langerová. V úterý 5. prosince od 19 hodin zavítá do jabloneckého divadla. Aneta Langerová se po vzácném čase Na Radosti vydala domů do svého nitra a stala se pozorovatelem nových příběhů.
Dva drony pro bezpečnější Jablonec
Dva drony, jeden vybavený i termokamerou, v celkové hodnotě 240 tisíc korun bez DPH zakoupilo statutární město Jablonec nad Nisou. Nyní je zapůjčilo na základě smlouvy Policii ČR, Územnímu odboru Jablonec, a drony se zapojí do systému ochrany veřejného pořádku v městě. Jablonec nad Nisou je prvním městem v Libereckém kraji, který bude mít drony k dispozici. Více podrobností na Našem Jablonecku
Nejnovější články
První adventní neděle znamenala pro Dalmach tři body
Ježíškova vánoční pošta je v turnovském infocentru otevřená
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Nejčtenější články
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
02.12.: Adventní a vánoční Valdštejn začíná
04.12.: První adventní neděle znamenala pro Dalmach tři body
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.