Lednové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

02.01.2023 07:02:14 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Lednové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám lednový program akcí Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Zhodnocení předchozích akcí

Olympiáda v českém jazyce
Dne 28. listopadu proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Studenti mohli využít své znalosti a vědomosti v jazykové části a také své dovednosti při vytvářejí textu na zadané téma. V první kategorii soutěžilo 11 studentů a tito s největším počtem bodů se umístili: na 1. místě T. Nechanická, na 2. místě J. Matura a 3. místo obsadila E. Mařatková (všichni z kvarty). V kategorii druhé se jazykového klání zúčastnilo 16 olympioniků. Zlatou příčku obsadila Š. K. Matěchová ze septimy, stříbrnou L. Chmelíková ze sexty a bronzové umístění patří J. Šimkovi z 1. ročníku. Všem blahopřejeme! První dva umístění z každé kategorie postupují dále do okresního kola. Přejeme jim další úspěch.

Online soutěž v angličtině Best in English
Dne 30. listopadu se 45 studentů naší školy zapojilo do 10. ročníku online soutěže v angličtině Best in English, která je určena pro evropské středoškoláky. Letošní účast byla rekordní - 22 779 studentů ze 34 zemí a 704 škol. Soutěžící poměřili své dovednosti ve třech jazykových disciplínách (čtení, poslech, praktické užití jazyka). Z našich studentů se nejlépe umístila Jana Movsesjanová (sexta) - 77. místo v České republice a 189. místo celkově. Dělené druhé a třetí místo na naší škole obsadili Lucie Farská (kvinta) a Jiří Holubec (sexta).

Cambridgeské zkoušky FCE
V měsíci listopadu proběhly v Turnově cambridgeské zkoušky FCE a dva z našich studentů (Justýna Kolářová a Petr Flössel) dostanou certifikát potvrzující jejich jazykovou znalost na úrovni C1. Blahopřejeme! Další možnost vykonat tyto zkoušky budou mít naši studenti dne 6. května 2023.

Školní kolo dějepisné olympiády
Školní kolo dějepisné olympiády pro I. a II. kategorii se uskutečnilo ve středu 7. prosince. Tematické zaměření znělo: Rozdělený svět a Československo v něm 1945 -1992. Účastníci prokázali velmi dobré znalosti a do okresního kola za I. kategorii postupují: David Horák (tercie), Sára Patková a Jakub Carva (oba z kvarty). Ve II. kategorii je přímý postup do krajského kola a zde nás budou reprezentovat Šimon Kratzer (4. ročník), Antonín Macháček (3. ročník) a Tereza Šťastná (2. ročník). Všem soutěžícím děkujeme za účast a postupujícím blahopřejeme a přejeme úspěchy v okresním i krajském kole.

Studentské prezidentské volby
Ve dnech 12. a 13. prosince se na semilském gymnáziu konaly Studentské prezidentské volby iniciované vzdělávacím programem Jeden svět na školách. Z 214 oprávněných studentů přišlo k volební urně 119 z nich, procentuálně byla tedy volební účast 55,61 %. S těsným náskokem zvítězila Danuše Nerudová s 56 hlasy před generálem Petrem Pavlem, kterého podpořilo 54 voličů. Zbylí kandidáti získali pouze jednotky hlasů. (Ondřej Zajpt, oktáva)

Školní kolo v německém jazyce
Školního kola v německém jazyce se zúčastnilo ve čtvrtek 15. prosince ve dvou kategoriích 12 studentů, kteří soutěžili ve čtyřech disciplínách. V kategorii III. A zvítězila Lenka Chmelíková (sexta), 2. místo obsadila Michaela Farská (kvinta) a na 3. místě byl Ondřej Krause (septima). V kategorii II. B se na 1. místě umístila Elena Trenkov (kvarta), na 2. místě Anežka Brázdilová (tercie), na 3. místě David Horák (tercie). Všem gratulujeme a držíme pěsti do dalších kol.

Školní kolo olympiády ve francouzském jazyce
Ve čtvrtek 15. prosince se uskutečnilo školní kolo olympiády ve francouzském jazyce. Celkem se ve dvou kategoriích zúčastnilo 17 studentů. Na stupních vítězů se umístili v kategorii A: 1. Jiří Šimek (1. ročník), 2. Petr Kousal (3. ročník), 3. Anna Marie Valentová (septima). V kategorii B: 1. - 2. Adam Drahoňovský (tercie) a Libuše Roudnická (tercie); 3. - 4. Babeta Kolářová (tercie) a Stanislav Pakhomov (tercie).

Lednové akce

Den otevřených dveří gymnázia
Na sobotu 7. ledna připravujeme Den otevřených dveří gymnázia. Setkání je určeno zejména pro uchazeče o čtyřleté a osmileté studium na gymnáziu od školního roku 2023-2024 a jejich rodiče. Akci zahájíme v aule gymnázia v 9:00 hod., kde budou podány souhrnné informace k přijímacímu řízení, odpovíme také na Vaše dotazy. Poté bude následovat prohlídka školy. Věnovat se Vám budou ředitel gymnázia, zástupce ředitele a vybraní pedagogové. Setkání ukončíme ve 14:00 hod. Všem uchazečům o studium doporučujeme průběžně sledovat webové stránky naší školy. Dodáváme informaci, že kritéria přijímacího řízení pro uchazeče o studium na středních školách od školního roku 2023/2024 musí všechny střední školy v souladu s příslušnými předpisy stanovit a zveřejnit do konce ledna příslušného školního roku.

Lyžařský kurz v Rokytnici nad Jizerou
Ve dnech 8. až 13. ledna se studenti kvinty zúčastní lyžařského kurzu v Rokytnici nad Jizerou, kde budou ubytováni na chatě TJ Sokol Železný Brod. Doprovod jim budou dělat instruktoři Martin Krajíc, Lukáš Rambousek a Luboš Hlava. Studentům přejeme co nejvydařenější sněhovou nadílku a spoustu veselých zážitků.

Školní kolo matematické olympiády
V úterý 24. ledna se bude konat školní kolo matematické olympiády v kategoriích B (2. ročník)
a C (1. ročník).

Pedagogická rada
Pedagogové budou hodnotit prospěch, chování a absenci žáků za 1. pololetí školního roku 2022-2023 na pedagogické radě v úterý 24. ledna od 16:00 hod.

Evropský veletrh vzdělávání Gaudeamus
Ve středu 25. ledna navštíví studenti 3. ročníku, studenti septimy a případní zájemci z řad maturantů Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus 2022/2023, který se koná na výstavišti PVA Expo Praha - Letňany. Veletrhy Gaudeamus jsou postaveny na více než pětadvacetileté úspěšné tradici a probíhají každoročně v Brně, Praze a Nitře. Cílem veletrhů je vytvořit místo setkávání zástupců vzdělávacích institucí a jejich potenciálních studentů. Veletrhy poskytují platformu pro výměnu komplexních informací o možnostech pomaturitního studia a celoživotního vzdělávání v České republice, na Slovensku i v zahraničí. Studenty doprovodí výchovná poradkyně Mgr. Lucia Rambousková a třídní učitelka septimy Mgr. Markéta Kubíková.

Hudební přednáška o skupině The Beatles
Ve čtvrtek 26. ledna od 9:00 se žáci primy až kvarty a hudebníci 1. a 2. ročníku, kvinty a sexty zúčastní interaktivní hudební přednášky o skupině The Beatles, kterou pořádá chomutovská hudební agentura Forrest Gump. Celým koncertním pásmem o délce 1 vyučovací hodiny nás bude provázet, společně se svou akustickou kytarou, zpěvák a speaker Dan Kubica. Cena pořadu je 50 Kč.

Maturitní ples
Maturitní ročníky Gymnázia Ivana Olbrachta si Vás dovolují pozvat na 66. maturitní ples, který se bude konat v sobotu 28. ledna od 20:00 v Kulturním centru Golf v Semilech. Těšit se můžete na živou kapelu H!T!, bohatou tombolu a půlnoční překvapení. Vstupenky je možné si zakoupit o velkých přestávkách u kopírky od 20. ledna, nebo na místě. Přijďte si s námi užít příjemný večer!

Vysvědčení za 1. pololetí
Výpisy z vysvědčení za 1. pololetí předají třídní učitelé svým studentům v úterý 31. ledna.

Na únor 2023 plánují:

- olympiádu v anglickém jazyce, školní kolo, 1. a 2. února,
- pololetní prázdniny v pátek 3. února,
- lyžařský kurz tercie v termínu od 5. do 10. února,
- lyžařský kurz 1. ročníku v termínu od 12. do 17. února,
- jarní prázdniny v termínu od 20. do 24. února.

Nové studijní obory ukázala v Semilech Burza středních škol

Jaké byly prosincové akce gymnázia

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pomáhá svým příspěvkovým organizacím při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Ve středu 1. února 11 minut po půlnoci vyjel první spoj z Rychnova a poté už na všechny trasy městské hromadné dopravy vyjely autobusy nového dopravce ČSAD Slaný. Společnost bude na Jablonecku nově obsluhovat městskou dopravu příštích pět let. Více podrobností a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 3. až 5. února
Únorová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
V turnovských školách se rozbíhá preventivní kampaň
Město Semily vybuduje v lokalitě Na Vinici retenční nádrž

Nejčtenější články

01.02.: Chaloupky pod horama otevírají novou muzejní sezonu v Lomnici
02.02.: Nejtěžší zápas pro starší žáky HC Turnov i Adama Jindřiška
03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT