Ledovka zkomplikovala dopravu, kvůli nehodě uzavřeli silnici u Loužnice

18.02.2021 09:56:11 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Železný Brod,Turnov

Ledovka zkomplikovala dopravu, kvůli nehodě uzavřeli silnici u Loužnice

Aktualizace - doplněny fotografie! V Libereckém kraji vyjížděli policisté i hasiči k nehodám již v průběhu noci, nad ránem pak došlo k devíti dalším nehodám, které se naštěstí obešly bez zranění. Aktuálně je omezen jeden jízdní pruh na silnici I/10 mezi obcemi Loužnice a Držkov. Došlo zde po čtvrté hodině k nehodě kamionu a tří aut osobních.

Hasiči zasahují na místě s několika jednotkami. Od 7.43 je již komunikace v Loužnici průjezdná kyvadlově jedním pruhem. Dopravu na místě řídí jednotka SDH obce Železný Brod. Odtah nákladního vozu je plánován na dopoledne. Aktuálně v 9.55 hasiči místo události předali Policii ČR a ukončili zde svoji činnost, silnice je stále průjezdná jedním pruhem.

„Příčinou se nyní zabývají dopravní policisté. Řidiči velmi pravděpodobně nepřizpůsobili rychlost jízdy stavu a povaze vozovky. V následujících hodinách dojde k vyprošťování uvíznutého kamionu, proto dojde k opětovné uzavírce daného úseku komunikace, a to na dobu nezbytně nutnou k odstranění následků dopravní nehody," sdělil tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

Nehoda kamionu a dalších tří aut u Loužnice<br />Autor: HZS Libereckého kraje V obci Těpeře na Železnobrodsku došlo krátce po páté hodině k havárii osobního automobilu. Řidič vozidla v malé rychlosti sjel do příkopu. Na místě zasahují policisté. „Havarované vozidlo zasahuje do profilu vozovky, dbejte proto opatrnosti při průjezdu tímto úsekem. Dopravní nehoda je bez zranění," dodal Robovský.

V Liberci zasahují dopravní policisté u nehody v ulicích Truhlářská a Puchmajerova, kde došlo ke srážce dvou automobilů. Dalších pět zaparkovaných vozidel je poškozeno. I v tomto případu je na vině pravděpodobně ledovka a nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky.

„Apelujeme na řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti, neboť takřka po celém Libereckém kraji se tvoří ledovka. Sundejte nohu z plynu, buďte obezřetní a řiďte se pokyny policistů," doplnil policejní mluvčí.

K větší nehodě došlo i ve středu po 16. hodině odpoledne, když hasiči zasahovali v Turnově na komunikaci I/10 u dopravní nehody čtyř osobních a jednoho nákladního automobilu. V místě se proto tvořily kolony.

Pozdější doplnění k nehodě kamionu a dalších tří aut u Loužnice:

Nehoda kamionu a dalších tří aut u Loužnice<br />Autor: Archiv Policie ČR

„Řidič s vozidlem Škoda Octavia jel po silnici první třídy směrem od Držkova do Loužnice, kde v klesání v táhlé pravotočivé zatáčce zjistil, že vozovka je zledovatělá a z tohoto důvodu se rozhodl dále v jízdě nepokračovat. Zastavil tedy při pravém okraji vozovky. Za ním jedoucí další řidič také s vozem Škoda Octavia za ním ze stejného důvodu zastavil. Oba řidiči na svých vozidlech rozsvítili výstražná světla a z vozů vystoupili. Vzápětí za nimi ve stejném směru jízdy jel řidič s nákladním vozidlem MAN a návěsem, který začal na zledovatělé vozovce brzdit, přičemž dostal smyk. Návěs se mu stočil do levého jízdního pruh, narazil do směrových sloupů na levé straně a dále do dopravní značky. Následně se ještě snažil smyk vyrovnat, což se mu nepodařilo a narazil do obou odstavených osobních motorových vozidel. Poté sjel vpravo mimo vozovku. Oběma řidičům odstavených vozidel se podařilo z místa nehody před samotným nárazem utéct. Ke zranění osob naštěstí nedošlo a předběžná výše způsobené činí částku 225 000 Kč. Policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou věc vyřídili na místě jako dopravní nehodu s projednáním a řidiči nákladního vozidla udělili blokovou pokutu," popsala podrobně nehodu tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 14 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Po nehodě dvou aut u Železného Brodu jsou čtyři zranění
Leden hlásí přes 400 nehod. Vážných kolizí ale dlouhodobě ubývá
Hasiči zasahovali u požáru autobusu v Jirkově
VIDEO: Uvízlý kamion blokoval silnici mezi Rádlem a Jeřmanicemi
O víkendu zasahovali hasiči u požáru v Jablonci a nehodě v Liberci

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dva drony pro bezpečnější Jablonec

Dva drony, jeden vybavený i termokamerou, v celkové hodnotě 240 tisíc korun bez DPH zakoupilo statutární město Jablonec nad Nisou. Nyní je zapůjčilo na základě smlouvy Policii ČR, Územnímu odboru Jablonec, a drony se zapojí do systému ochrany veřejného pořádku v městě. Jablonec nad Nisou je prvním městem v Libereckém kraji, který bude mít drony k dispozici. Více podrobností na Našem Jablonecku

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
V semilském parku opět připravují Mikulášský běh

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
01.12.: V okolí přezimovacích obůrek v Krkonoších zavládne klid
01.12.: Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT