Hudební festivaly a koncerty pokračují v Pojizeří i v srpnu

03.08.2012 19:25:11 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Hudební festivaly a koncerty pokračují v Pojizeří i v srpnu

Podobně jako v červenci se i v srpnu v Pojizeří koná mnoho koncertů a hudebních festivalů. Vybrat si opět mohou příznivci folku, country, taneční hudby, popu, rocku, ale i vážné hudby. Mezi největší akce patří Rovenská rocková noc nebo Krkonošské pivní slavnosti.

Pod článkem najdete i odkazy na fotogalerie z již proběhlých červencových akcí a festivalů. Pokud vám v přehledu na víkend chybí nějaká zajímavá akce ve vašem okolí, tak můžete zaslat základní info na email redakce@nasepojizeri.cz. 

Pátek 3. srpna

Retro Five

Koncert před restaurací Blue Café před budovou KC Střelnice v Turnově od 18 hodin. Turnovsko- liberecká kapela s bohatým repertoárem od 60. let 20. století do současnosti vystoupí ve složení Václav Ouvín (sólová kytara), Mirek Janus (bicí), Leona Hlubučková (klávesy), Pavel Matějka (basová kytara) a Petr Daněk (kytara). Vstupné se nevybírá.

Rachot banda

Koncert v autocampu Jinolice od 19 hodin. Rachot banda je lomnická folk-country kapela, vstupné se nevybírá.

Sobota 4. srpna

Rovenská rocková noc

Fotbalové hřiště v Rovensku v sobotu ovládnou české rockové kapelyV sobotu 4. srpna si můžete v Rovensku pod Troskami poslechnout českou rockovou muziku v rámci akce Rovenská rocková noc. Začátek koncertu v 18 hodin na místním fotbalovém hřišti, vystoupí skupiny Harlej, Alkehol, Seven a Komunál. V předprodeji stojí vstupenky 300 Kč, na místě 350 Kč. Více podrobností v článku zde 

Bluegrassový čtyřlístek

11. ročník netradičního bluegrassového festivalu začíná v 18 hodin V Country Saloonu V Jeteli v Ploukonicích - Všeň u Turnova. Vystoupí skupiny Brzdaři, Blanket a Petr Kůs, Flastr, Bluegrass friends a dvě festivalová překvapení. Bude možné využít tábořiště v areálu country saloonu. Součástí bude i křest nového CD skupiny Flastr.

Pátek 10. srpna

Irské balady

Koncert před restaurací Blue Café před budovou KC Střelnice v Turnově od 18 hodin. V Turnově se představí zpěvačka, skladatelka, textařka Věra Klásková, která interpretuje především tradicionály z Britských ostrovů (hlavně irské), ale také hity americké folk a country music, evropské koledy, vlastní skladby a trochu swingu. Doprovází se na kytaru, příležitostně i na klavír, často s ní hraje na další kytaru Ondřej Pour. Vstupné se nevybírá.

Veselá mrtvá Klárka

Vystoupení v rámci Semilského kulturního léta na Riegrovo náměstí v Semilech v prostoru ke španělským schodům. Bigbítová kapela z Jablonce nad Jizerou představí vlastní tvorbu.

Pátek 10. a sobota 11. srpna

Keltská noc

Keltská noc přivítá Wohnout, Horkýže slíže, VIZA i pořádající Tři sestry Letošní Keltská noc probíhá v areálu skokanských můstků v Harrachově od čtvrtka 9. do soboty 11. srpna. Čtvrtek je pouze na rozjezd a pro nedočkavce zdarma, v pátek přijedou Horkýže slíže, Wohnout či Krucipüsk, v sobotu pak z akončí festival Tři sestry a americká skupina VIZA. Jednodenní vstupenka na festival stojí 350 korun, permanentka na oba dny pak 555 korun. Podrobný časový program a fotografie z festivalu

Sobota 11. srpna

Krkonošské pivní slavnosti

Hvězdou Krkonošských pivních slavností je letos zpěvačka Marta KubišováNovými moderátory 15. ročníku pivního festivalu ve Vrchlabí jsou letos Marcela Robková a Václav Vaňura. Hlavní hvězdou ale jistě bude zpěvačka Marta Kubišová. Dále vystoupí i skupina Těžkej Pokondr, Ready Kirken nebo David Deyl. Hudební část začíná už v 10 hodin na vrchlabském náměstí T. G. Masaryka. Vstupné na festival je 80 korun. Podrobnosti a fotogalerie z akce

Chrámový koncert Aleluja

Svatovařinecký chrámový sbor a římskokatolická farnost v Jilemnici pořádají chrámový koncert Aleluja. Účinkují Zdena Kloubová-Puklická - zpěv, Zuzana Němečková - varhany. Zazní nejkrásnější skladby českých i světových mistrů. Koncert se uskuteční v kostele sv. Vavřince od 19.30.

Svatovavřinecká pouť

Svatovavřinecká se koná v sobotu 11. a v neděli 12. srpna na Masarykově náměstí v Jilemnici. Součástí programu budou i kulturní vystoupení. Pořadatelem je Město Jilemnice.

Pulečenský rockfest

Od 14 hodin vystoupí na obecním hřišti v obci Pulečný za restaurací U Dubu regionální rockové kapely. Areál bude otevřen již od 13.00 hodin. Vstupné 80 Kč. Vystoupí Headshot, Run´n´dál, Xakru, Martina Pártlová, Superhero Killers, Dekolt, Exots, John Silver. 

Neděle 12. srpna

Kovosochání ve Františkově

Ve Františkově bude opět hlavním materiálem pro sochání kov

V muzeu Starý Kravín ve Františkově u Rokytnice nad Jizerou pořádají od pátku 10. do neděle 12. srpna tradiční Kovosochání. Součástí bude i hudební program v čele s Lou Fanánkem Hagenem, který vystoupí v neděli seskupinou Synové výčepu, dále zahraje o den dříve například folková skupina Fous. Kompletní program Kovosochání

Středa 15. srpna

Terezie Palková

Koncert v letním kině v Turnově. Herečka, zpěvačka, klavíristka, klaunka, autorka textů a hudby vystupuje s písněmi, ke kterým si píše vlastní texty i hudbu. Doprovází se na klávesy a akordeon. Náhradní koncert za zrušený termín 13. července. Vstupné dobrovolné.

Pátek 17. srpna

Fanouškům v Železném Brodě zahrají místní skupinyHudební open air Železný Brod

Město Železný Brod pořádá v pátek 17. srpna přehlídku místních kapel. Začátek koncertu je v 16 hodin na hasičském hřišti, vystoupí například skupiny In Touch, F.A. King nebo Big band ZUŠ, ale i dechová hudba Broďanka, takže na své si přijdou vyznavači mnoha odlišných hudebních žánrů. Kompletní program akce

20 deka duše

Koncert před restaurací Blue Café před budovou KC Střelnice v Turnově od 18 hodin. Kapela vznikla v roce 2005 a pod názvem 20 deka duše začala prezentovat písně Vladimíra Mišíka & ETC. Vystupuje ve složení Jiří Vejmelka - zpěv, akustická kytara, perkuse, foukací harmonika, Jaroslav „Kolins" Kobr - elektrická kytara, Milan Hampl - elektrická kytara, zpěv, Roman Pavelka - baskytara, Jiří Strnad - bicí, hostující člen: Jiří Lauerman - housle. Vstupné se nevybírá.

Sobota 18. srpna

Czech String Duo v turnovské synagoze

V turnovské synagoze se koná koncert Českého smyčcového dua - Czech String Duo.  Houslistka Lucie Hůlová Sedláková a violoncellista Martin Sedlák uvedou program nazvaný Hudba židovských autorů. Koncert se koná v sobotu 18. srpna v 18 hodin. Vstupné je 100 Kč.

ZasTenRock v Zásadě ZasTenRock v Zásadě

Zásadští fotbalisté zvou rockové fanoušky v sobotu 18. 8. od 15 hodin na jednodenní hudební festival ZasTenRock. V areálu fotbalového hřiště v Zásadě vystoupí následující kapely: The Broken Dam, Trio Passengers, Žízeň Litvínov, Dark Side, Revival 60, Čert to vem, Black Rose, Poseidon a Elán revival. Vstup v předprodeji 100 Kč, na místě 150 Kč. Přesný časový program v článku na Našem Jablonecku

Styl

Koncert v autocampu Jinolice od 19 hodin. Vystoupí kapela Styl a bude hrát až do 24 hodin. Pořádá Bistro Čarodějka.

Úterý 21. srpna

FD Band

Koncert v letním kině v Turnově od 18 hodin. FD Band vystupuje ve složení Franta (kytary), Falťák (bicí), Dan (kytary) a Deky (baskytara) zahrají a zazpívají převážně převzaté bigbeatové skladby 70. - 90. let Boba Dylana, Vladimíra Mišíka, Carlose Santany, skupin ZZ-Top, Spektrum, Steppenwolf a dalších. Vstupné dobrovolné.

Středa 22. srpna

Letní zámecký koncert dechové hudby

Koncert na nádvoří lomnického zámku od 17 hodin. Hraje DH Turnovanka. Pořádá KIS Města Lomnice n. Pop. Vstupné dobrovolné.

Pátek 24. srpna

HB Trio

Koncert před restaurací Blue Café před budovou KC Střelnice v Turnově od 18 hodin. HB trio vystupuje ve složení Jirka Hušek, Míla a Míša Bernatovi, ale v poslední době k sobě pravidelně zvou také bubeníka Mirka Januse a klávesistu a zpěváka Pepu Tunku. Ústředním mottem koncertů je pocta slavným kytaristům, jak jsou Eric Clapton, Jimi Hendrix, S.R. Vaughan nebo Gary Moore. Vstupné se nevybírá.

Jablkoň na Bělišti

Pražská hudební skupina Jablkoň zahraje v pátek 24. srpna od 19.30 hod na Bělišti v Železném Brodě.  Vstupné 140 Kč. V případě nepřízně počasí se koncert uskuteční v KC Kino. Více v článku na Našem Jablonecku

Sobota 25. srpna

Skotské hry na Sychrově

Sychrov ožije poslední prázdninový víkend Skotskými hrami Pohádkový státní zámek Sychrov a přilehlý park ovládnou již podvanácté Skoti. Bohatý dvoudenní program Skotských her od 24. do 25. srpna nabídne kromě sportovního zápolení whisky festival, ukázky skotské kultury nebo přehlídku autoveteránů. K poslechu a tanci bude hrát i spousta zajímavých skupin, například Shannon, Alistair, Goblin, Bran, Asonance nebo České srdce, chybět samozřejmě nebude spousta dudáků v tradičních kiltech. Podrobný článek s časovým programem

Dance night Rváčov - Mejdan na druhou

V prostorách za starou Rváčovskou hospodou u Lomnice nad Popelkou proběhne pod širým nebem repríza červencové akce Dance Night Rváčov. Hrát se bude především taneční hudba, k dispozici bude kromě občerstvení i ohniště a prostory pro stanování. Zahrají DJ Miguel, Lucas, Shark a Vojta Baranec, měl by přijít i jeden exkluzívní host. Začátek ve 20 hodin, vstup na akci 50 Kč.

Pátek 31. srpna

Magda Brožková

Koncert před restaurací Blue Café před budovou KC Střelnice v Turnově od 18 hodin. Turnovská rodačka prošla úspěšným písničkářským obdobím i hraním v kapele, Představí skladby z dřívější tvorby i novinky. Vstupné se nevybírá.

Music night Bratříkov

V pátek 31. srpna zve SDH Bratříkov do místní sokolovny na první ročník rockfolkového ukončení letních prázdnin. Kromě místní skupiny Fernandes zahrají i liberecká Těla a spřátelení Koneckonců z Jilemnice, kteří zde pravidelně úspěšně vystupují. Více v článku na Našem Jablonecku

Zajímavé akce na začátku září:

Sobota 1. září

10. Oblastní přehlídka dechových skladeb

V košťálovském hasičském areálu se bude konat od 13 hodin jubilejní 10. dechová přehlídka. Chybět nebudou lomnické mažoretky a dechové hudby Javorka, Opočenka, domácí Táboranka a Václav Faltus, Moravanka Jana Slabáka se zpěváky Ivanou Slabákovou, Danielou Magálovou a Břeťou Osičkou. Pořádá DH Táboranka a SDH Košťálov ve spolupráci s obecním úřadem. Více podrobností

2. Letní zábava na Ploužnici 2012 - Ukončení prázdnin

U Hasičské zbrojnice na Ploužnici proběhne od 19 hodin tradiční zábava k ukončení prázdnin. K poslechu a tanci hraje DJ Radek. Pořádá SDH Ploužnice.

Zavírák Mezivrchy 2012

Na fotbalovém hřišti ve Stružinci se v sobotu 1. září koná 2. ročník hudebního festivalu Zavírák - Mezivrchy. Začátek ve 14 hodin, předpokládaný konec o půlnoci. Zahrají: Un.G, Nukleární Hovada, Swanflower, F.A.King, Sepultura - czech revival, neo Mr.Day, Analgezie, Big Fish Gone, Satira Regula. Vstupné na místě 120 Kč, v předprodeji Restaurant G-Fajx a Hostinec na Ploužnici za 99 Kč.

Samostatné články k srpnovým akcím:

Košťálovská přehlídka bude hrát pro fanoušky dechovek už podesáté

Sychrov ožije poslední prázdninový víkend Skotskými hrami

VIDEO: Hudební festival ZasTenRock v Zásadě

VIDEO: Hudební festival ZasTenRock v Zásadě

Fanouškům v Železném Brodě zahrají místní skupiny

Krkonošské pivní slavnosti: Lidová zábava i legendární Marta Kubišová

Krkonošské pivní slavnosti: Lidová zábava i legendární Marta Kubišová

Obrazem: Keltská noc přivítala Wohnout, Horkýže slíže i Jiřího Schmitzera

Obrazem: Keltská noc přivítala Wohnout, Horkýže slíže i Jiřího Schmitzera

Ve Františkově se bude opět sochat z kovu, ale vystoupí i Fanánek 

Fotbalové hřiště v Rovensku v sobotu ovládnou české rockové kapely

Srpnová kultura v Turnově

Semilské kulturní léto

Festivaly, které proběhly v červnu a červenci:

Červencový přehled festivalů a koncertů: Hudební léto v Pojizeří naplno pokračuje

Obrazem Benátská noc: Slovenský čtvrtek, Adams, Nohavica nebo Anna K.

Benátská noc - den první<br />Autor: Petr Zbranek   

FOTO: Folkovou noc v Dolánkách navštívilo 1200 diváků

Obrazem: Krakonošovy letní podvečery v Jilemnici

Obrazem: Krakonošovy letní podvečery v Jilemnici

Obrazem: Na Kačáku v červenci opět slavili Vánoce naruby

Obrazem: Na pátém OstrovArtu se zpívalo, tancovalo i malovalo

Další hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Plavčíci z turnovské Maškovy zahrady prošli školením
Kraj poskytne dotaci hasičům a přispěje obci Klokočí na sanaci skály
Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.
Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
Oprava střechy kostela Mistra Jana Husa v České Lípě pokračuje

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
24.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června
24.06.: Řeznictví U Hrabánků - tak trochu jiné řeznictví?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT