Letní kino v Semilech bude!

01.06.2021 17:02:50 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Letní kino v Semilech bude!

Již za několik dní se Semilští po roce opět dočkají filmových zážitků pod širým nebem. Sezona letního kina na Ostrově začne již v pátek 4. června. Diváci se během letních prázdnin budou moci těšit na desítku filmů, mezi nimiž by se měly objevit i filmové novinky.

K realizaci letního kina bude využit projektor s vysokou svítivostí a nafukovací plátno o velikosti 9x 6 metrů. V případě nepříznivého počasí se projekce přesune do kina Jitřenka.

„Letos s promítáním pod širým nebem začínáme o měsíc dříve. Věříme totiž, že pro mnohé diváky bude pobyt venku v souvislosti s pandemií koronaviru snesitelnější," vysvětlil vedoucí semilského kina Ondřej Šír. První dvě projekce letního kina v parku na Ostrově budou zdarma, občerstvení po diváky připraví Bistro Tulipan.

Úvodní večer letního kina bude patřit dětem, pro které se na plátně odehraje animovaný příběh Dobrodružství Robinsona Crusoe, hned poté diváci zhlédnou animovaného Krysaře Jana Bárty. Celé pásmo slavných českých animovaných filmů nepřesáhne dvě hodiny.

Druhé promítání letního kina bude 11. června v režii semilských Filmotočů, kteří svoji 16. edici poprvé ve své historii předvedou ve venkovním prostředí. Filmotoči připravovali svoje filmy průběžně celý lockdown a na venkovní premiéru už se těší. I tentokrát bude do letního kina vstup zdarma.

„Od 18. června si filmy budou moci vybrat sami diváci. Na konci května jsme ukončili anketu o spokojenosti diváků s naším kinem a od 4. června spustíme hlasování o filmu, který diváci uvidí 18. června. Vybrat si budou moci vždy ze tří filmů," řekl Ondřej Šír.

Film, který bude mít v průběhu sedmi dnů nejvíce hlasů, bude uveden v rámci letního promítání, ten, který skončí na druhém místě, tak postoupí do dalšího hlasování a nejméně oblíbený film vypadne. Vstupné na tyto tituly bude vždy 70 korun. Anketu k hlasování o filmech najdou diváci na webu www.kinosemily.cz a také na facebookových stránkách kina Jitřenka.

Program jilemnického kina v červnu

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.

Workshop přiblíží podstávkové domy a lidovou architekturu

Kulturní workshop s názvem Dny lidové architektury, který je jednou z aktivit evropského projektu Za společným dědictvím na kole i pěšky, pořádá v pátek 23. září Liberecký kraj. Hlavním cílem projektu je zpřístupnit veřejnosti přírodní a kulturní dědictví - podstávkové domy a lidovou architekturu. K tomu účelu poslouží nový přeshraniční turistický produkt pro pěší a cyklisty. Územím, které zahrnuje, je Ústecký kraj (České Švýcarsko, Šluknovský výběžek), Liberecký kraj (Českolipsko), Saské Švýcarsko, Lužické hory, region Zittauer Gebirge (jižní část Horní Lužice). Projekt zajistí dobré cyklistické i pěší propojení přeshraničního regionu. „Neustále hledáme cesty, jak lidem představovat zajímavá témata našeho kraje. Podstávkové domy jsou přeshraniční fenomén, a právě proto je tu prostor pro spolupráci vzdělávání a oblasti cestovního ruchu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ohlédnutí za Dnem s T. G. M. v Turnově
Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
Opustil nás kameraman a novinář Milan Brunclík
Turnov veze bod z Benátek nad Jizerou
Jak probíhala letní dětská rekreace v našem kraji v roce 2022

Nejčtenější články

26.09.: Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
25.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
25.09.: V Semilech zopakovala vítězství Volba pro Semily, těsně před ANO

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT