Letohradský Kabourek sám přestřílel hattrickem Jabloneček

19.04.2015 11:31:39 | Autor: Sokol Jablonec a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou

V zápase s Letohradem už chtěli fotbalisté Jablonečku na jaře konečně zvítězit. Čáru přes plán jim ovšem udělal letohradský Tomáš Kabourek, který za prvních 21 minut nastřílel hattrick. Pak se sice domácí zlepšili a dotahovali, ale nakonec byli o branku horší.

Ve středu 22. dubna od 17 hodin se hraje dohrávka 20. kola Jablonec nad Jizerou - Kutná Hora.

Sokol Jablonec n. J. - FK Letohrad 2:3 (1:3)

První nebezpečnou situaci vypracoval Žitka, který míč potáhl až k brankové čáře a před volným Chropůvkou zachránil Moláček. Ve 4. minutě chyboval Králíček a hosté se dostali zadarmo Kabourkem do vedení. Na domácí lehla deka, nedařila se rozehrávka, hráči si nedokázali vyhovět. V 11. minutě po dlouhém výkopu se míč šťastně odrazil ke Kabourkovi, a ten zvýšil na 0:2. O deset minut později Kabourek po individuální akci, kdy obešel tři hráče zkompletoval svůj hattrick. Jablonečtí byli dole a těžko se dostávali do hry. Jenomže ani Letohrad fotbalově nevynikal, takže se na hřišti spíše bojovalo. Před poločasem po pravé straně unikl Povr a jeho centr si před Chropůvkou Stejskal srazil do vlastní branky - 1:3.

Po změně stran se domácí do soupeře zakousli, snažili se vstřelit branku a vrátit se do zápasu. Hosté největší nápor přežili a dál si drželi náskok dvou branek. Dobrou možnost měl z trestného kopu Kozel, jeho střela mířila do horního rohu, Moláček vytáhl na roh. Jablonečtí se snížení dočkali v 86. minutě, kdy po průniku Povra nastala před brankou skrumáž, kterou propálil Rozkovec. Závěrečných sedm minut i s nastavením Letohrad ubránil, a odvezl si tak tři body.

„Zápas velkou podívanou nenabídl, hrál se divizní odvar. Hosté zvítězili zejména díky neuvěřitelným chybám v naší obraně. Na málo vídané kiksy by jsme si mohli pořídit patent. Těžko jsme se pak dostávali do hry a snížení na rozdíl jediné branky přišlo pozdě. Musíme bojovat dál, ve středu hrajeme s Kutnou Horou, kde se pokusíme o nápravu," uvedl po utkání za jablonecký tým David Holman.

Branky: 44. vlastní Stejskal, 86. Rozkovec - 4., 11. a 21. Kabourek. Rozhodčí: Hurych - Severýn, Mrkáček, ŽK: 3:2. Diváků: 100. Jablonec n. J.: Králíček - Helm, Halama, Karásek, Kozel - Krejčík, Rozkovec, Povr, Dorničák (80. Veselouš) - Chropůvka (59. Ferenc), Žitka.

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola

Další divizní utkání: Josef Petřík dvěma góly režíroval výhru Turnova s Náchodem