Letos proběhlo Odemykání Jizery jen symbolicky a bez diváků

17.04.2020 19:32:26 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Malá Skála

Letos proběhlo Odemykání Jizery jen symbolicky a bez diváků

V sobotu 18. dubna 2020 měla jablonecká zážitková firma Sundisk pořádat oblíbenou akci Odemykání řeky Jizery. Letos proběhla také, ale jen symbolicky a bez díváků!

Ve sportovně rekreačním areálu Sundisk family/ Žlutá plovárna na Malé Skále obvykle začínal od rána pestrý program pro všechny návštěvníky - dětské atrakce, živá hudba a stánky s občerstvením. Rodiny s malými dětmi se vydávaly na pohádkovou cestu po Greenway Jizera, z Malé Skály směrem do obce Líšný, tam je vždy čekalo divadlo. Letos je vše jinak.

Program vždy vrcholil slavnostním odemčením řeky Jizery pro další vodáckou sezonu. Jaká bude ta letošní? „To nikdo neví, sezona začala úplně jinak, než jsme byli zvyklí. Část provozoven jsme na základě výjimky z mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 6. 4. 2020 pootevřeli minulý pátek," sdělil Martin Bauer ze společnosti Sundisk.

Od 7. dubna 2020 je povoleno za splnění určitých podmínek sportování v přírodě a na jiných veřejně přístupných místech. Dle Ministerstva zdravotnictví se lze věnovat mimo jiného také vodním sportům. „Naši klienti si za dodržení striktních pravidel, které jsme uvedli na webu www.sundiskfamily.cz, mohou půjčovat koloběžky i lodě a užít si kousek přírody bez nutnosti kontaktu s ostatními," dodal Bauer.

Nic z tradičního programu Odemykání Jizery se letos pro veřejnost nebude konat. „Respektujeme nutná opatření, i když v některých ohledech nedávají smysl. Tradici jsme uchovali a bez přítomnosti návštěvníků jsme Jizeru odemkli. Vodákům tento symbolický akt alespoň promítneme v online světě," doplnil Tomáš Koudelka, vedoucí Sundisk family.

Letošní novinkou měl být i dětský závod na koloběžkách v areálu Žluté plovárny. Od 14.30 vždy startoval napínavý závod dvojic Tamzpátky - tam na koloběžce, zpět na lodi.

„Rozhodli jsme se, že určitou formou vyhodnotíme splutí Jizery a jízdu na koloběžce po Greenway Jizera i letos. Dvojice, které si od nás v sobotu a v neděli zapůjčí sportovní vybavení, si mohou změřit čas splutí i jízdy na koloběžce a vše nám zaslat e-mailem. Část z ceny půjčovného věnujeme na podporu Libereckého kraje v souvislosti s pandemií Covid-19 a nejrychlejší sportovce odměníme," napsal Aleš Zemín z týmu Sundisk.

Při Odemykání Jizery jsou většinou otevřeny i další provozovny, které jsou součástí sítě sportovně rekreačních zařízení Sundisk family, i pro ně je z důvodu pandemie Covid-19 letošní sezona nejistá.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Malé Skále tradičně odemknou řeku Jizeru
Vodáci na Malé Skále odemkli řeku Jizeru pro rok 2018
Obrazem: Odemykání Jizery 2016

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Noc v jabloneckém muzeu přináší bohatý program

V pátek 17. května se navečer otevřou brány muzeí a galerií v Liberci, Jablonci nad Nisou a Vratislavicích a otevřené zůstanou až do 23 hodin. Proběhne oblíbená Muzejní noc! Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo odhalení výtvarného díla na fasádě Pelantova schodiště a další doprovodný program. Podrobná pozvánka

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Hořela elektroprodejna v Semilech
Na Pohádkový les do Rovenska pojede z Turnova opět parní vlak

Nejčtenější články

17.05.: Hořela elektroprodejna v Semilech
16.05.: Policie hledá svědky a druhého účastníka dopravní nehody v obci Všeň
15.05.: Hasiči cvičili záchranu osob v oblasti Riegrovy stezky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT