Letošní Jazz pod Kozákovem představí světové hvězdy i mladé objevy
08.11.2024 07:14:11 | Autor: Markéta Abrath | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily
Od pátku 15. do sváteční neděle 17. listopadu Semily přitáhnou fanoušky jazzové a alternativní hudby z celého regionu. Hned v pátek večer vystoupí jedna z hlavní hvězd - izraelský kontrabasista Adam Ben Ezra. Přestože zahraje sólo, budeme svědky toho, jak pomocí kombinace efektů a pedálů loopuje své tóny a vytváří tak autentickou zvukovou stěnu hodnou menšího orchestru. Před jeho koncertem vystoupí mladé slovenské soul-jazzové duo Lash&Grey, které naváže na své vystoupení na festivalu Prague Sounds.
Slavnostní sobotní večer nabídne jedinečný koncertní projekt SWINGPHONIC, se kterým se zpěvák Jan Smigmator vrací do Semil a kterým repertoárově navazuje na své úspěšné album písní George a Iry Gershwinových a debutový koncert v newyorské Carnegie Hall.
V nových elegantních aranžmá tak v doprovodu jazzového kvintetu a Podkrkonošského symfonického orchestru zazpívá slavné písně Velkého amerického zpěvníku, hity svých pěveckých vzorů Franka Sinatry a Tonyho Bennetta, ale dojde i na řadu vlastních autorských písní, které napsal Jan Smigmator v průběhu let společně s klavíristou a hudebním skladatelem Svatoplukem F. Smolou. Večer završí kapela slovenské houslistky Barbory Botošové, kterou tvoří přední slovenští hudebníci, vítězové různých prestižních hudebních ocenění a vyhledávání hudební producenti. Součástí jsou i skvělé, charismatické zpěvačky Agata Siemaszko z Polska a Michaela Bobeková. Můžete se těšit na world music doslova světové úrovně.
Festivalový víkend znovu uzavře komorní koncert v husitském kostele. Světově uznávaný multiumělec Petr Nikl předvede sólový improvizovaný koncert s použitím buzuki, autoharfy, masek a řady drobných objektů. Veronika Boráková alias NIKA je oceňovaná mladá česká jazzová zpěvačka a skladatelka, absolventka Janáčkovy konzervatoře, která osobitě zpracovává žánry jako je jazz, pop, folk i alternativa a textově se nebojí dotknout témat vztahů, umělosti světa, manipulace a přetvářky.
„Již tradičně hlavní program festivalu doplní páteční interaktivní koncert pro školy, na kterém vystoupí Apple Saxes pod vedením Marka Ottla, taneční obor ZUŠ Semily a skvělá moderátorka Nikola Bartošová. Nejmladším dětem a jejich rodičům je určen sobotní dopolední workshop hudební metody Timbalooloo," uvedl ředitel KC Golf Semily Martin Brádle. Během hlavních festivalových večerů pak na pódiu dostanou prostor i místní talentovaní hudebníci ze studentských uskupení Miniband a Saxofonový kvartet ZUŠ Semily a Matěj Myslivec. Novinkou je nedělní odpolední koncert v muzeu, který bude díky spolupráci s polským Jazz Krokus festivalem pro veřejnost zdarma.
„Tuto jazzovou událost sezony pro vás připravuje KC Golf za podpory partnerů, kterými jsou Liberecký kraj, Státní fond kultury, Město Semily, Kuršel Family Foundation a mnozí další. Všem podporovatelům srdečně děkujeme!," dodal Martin Brádle.
V předprodeji můžete zakoupit vstupenky jak na jednotlivé koncerty, tak festivalovou permanentku. Více informací najdete na: https://jazzpodkozakovem.cz/
Loňský ročník: Jazzovým víkendem vyvrcholí v Semilech 37. ročník hudebního festivalu
Akce Kulturního centra Golf Semily v listopadu
Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty
Ke stažení
Plakát Jazz pod Kozákovem 2024
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Obojživelníci se v Libereckém kraji opět dostanou k rybníkům bezpečně
Liberecký kraj bude i letos přenášet obojživelníky přes silnice na místa, kde se rozmnožují, aby nedocházelo k jejich hromadným úhynům. Krajská rada včera schválila podání žádosti o dotaci z programu Ministerstva životního prostředí, který podporuje péči o přírodu a chráněné druhy. „Projekt se osvědčil již v předchozích letech a díky němu se podařilo zachránit stovky žab a čolků. Každý rok sledujeme, jak se zvířata bezpečně dostávají na svá místa rozmnožování, a víme, že podobné akce veřejnost velmi oceňuje," uvedl Jiří Klápště, náměstek hejtmana pro resort životního prostředí a zemědělství.
Více než 1,5 milionem korun podporuje kraj vědomostní soutěže žáků
Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630 000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1.200.000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.
Nejnovější články
Pralyžaři opět míří na zásadské závody postaru
Výstavu Ellen Jilemnické v Semilech okoření komentovaná prohlídka
ČEZ Jizerská 50 již klepe na dveře
Nízkoprahové centrum v Semilech nabízí pomocnou ruku pro mládež
Radek Juška pošesté dominoval na Jablonecké hale
Nejčtenější články
27.01.: Přestavba sportovní haly v Turnově 2 před zahájením
27.01.: Talent ze Semil v Senátu: Výstava Svět očima dětí
27.01.: V roce 2025 Krkonoše navštívilo více než 4,1 milionu lidí
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.