Liberec má nové vedení

26.11.2010 15:21:24 | Autor: Oldřich Szaban | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Liberec má nové vedení

Změna je završena. Jan Korytář je od čtvrtka novým primátorem Liberce. Z nejhlasitějšího opozičního zastupitele v minulém volebním období vystoupal na nejvyšší funkci krajského města.

V komunálních volbách získal nejvíc preferenčních hlasů voličů. Je lídrem sdružení Změna pro Liberec. Po primátorech v barvách občanských demokratů Jiřím Drdovi, Jiřím Ježkovi a Jiřím Kittnerovi tak bude krajskému městu vládnout poprvé někdo z jiného politického uskupení.

Zastupitelstvo o 39 členech v tajném hlasování určilo primátora i jeho náměstky. Korytář dostal 23 hlasů. Vládnoucí koalice má 25 členů. Tvoří ji Změna pro Liberec, sociální demokracie, Liberec občanům a Unie pro sport a zdraví. „Naše startovní pozice není ideální, zejména vzhledem k zadlužení města, ale věřím že situaci ve spolupráci s koaličními partnery postupně zvládneme," upozornil nový primátor.

Do rozhodování o majetku města, rozpočtu i nových projektech chce více zapojit veřejnost. „Jsem připraven naslouchat hlasům lidí i opozice," dodal. Na primátora neúspěšně kandidoval Tomáš Hampl z ODS, který získal 12 hlasů.

Statutární náměstkyní a pro sociální oblast se stala sociální demokratka Martina Rosenbergová. „Mám na co navázat, sociální služby jsou v Liberci na vysoké úrovni. Prioritou pro mě je rozvoj terénní hospicové péče," konstatovala.

Náměstkem pro ekonomiku je Jaromír Baxa ze Změny pro Liberec. „Působím na institutu ekonomických studií. Pokusím se o napravení stavu městských financí. Žádné zázraky nelze čekat. Chci prosazovat v každodenní činnosti umírněnost, rozpočtovou kázeň. A důkladné zvažování investičních akcí s ohledem na stav městské pokladny. Město musí jít příkladem při hospodaření se svým majetkem," sdělil.

Náměstkem pro technickou infrastrukturu byl zvolen sociální demokrat Lukáš Martin, školství a kuturu povede Jiří Šolc z Liberce občanům. Zuzana Kocumová, bývala juniorská mistryně světa v běhu na lyžích, povede sport, dopravu a cestovni ruch. Radními jsou Květoslava Morávková ze Změny pro Liberec, sociální demokrat Roman Šotola, Věra Rosenbergová a David Václavík z Liberce občanům a Jiří Rutkovský z Unie pro sport a zdraví.

Na libereckou radnici se jako divák přišel podívat jablonecký zastupitel Jindřich Berounský. „Dění v Liberci sleduji. Jsem rád, že došlo k propojení dopravních podniků Liberce a Jablonce. Éra předchozího libereckého vedení je spojena s fungující veřejnou dopravou. Nový primátor Jan Korytář je jejím velkým propagátorem," komentoval Berounský.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezení provozu hradu Valdštejn v úterý 9. srpna

Z důvodu plánované odstávky elektřiny bude hrad Valdštejn v úterý 9. srpna 2022 fungovat v omezeném režimu. „Upozorňujeme návštěvníky hradu Valdštejn, že po dobu odstávky 9. srpna 2022 nebudou v areálu hradu fungovat toalety a platba na pokladně bude možná pouze v hotovosti. V omezeném režimu bude fungovat i občerstvení u hradu, kde rovněž nebudou fungovat toalety a k dispozici bude pouze venkovní stánek s grilem. Děkujeme za pochopení," uvedl za Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.

Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald

Provozovatel dráhy Správa železnic, s. o. informuje o nepřetržité výluce na železniční trati č. 036 Liberec - Harrachov - Szklarska Poręba Górna, která bude probíhat v úseku Smržovka - Tanvald ve dnech 8. srpna 2022 od 0:00 až do 14. srpna 2022 do 23:59. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rukopis cukráře Jíny se stal exponátem srpna v turnovském muzeu
Obrazem: Na rockovém mejdanu v Libštátě zahrály tři kapely
Zpátky doma v Lomnici zazpívají Roman Tomeš a Lukáš Kellner
Netradiční houslový koncert a nová výstava v turnovské synagoze
Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko

Nejčtenější články

07.08.: Přehled fotbalových výsledků prvního podzimního kola
09.08.: Obrazem: Na rockovém mejdanu v Libštátě zahrály tři kapely
08.08.: Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT