Liberecký kraj bude pokračovat v úpravách významných alejí

26.03.2018 17:41:52 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Horní Branná,Malá Skála,Liberecký kraj

Liberecký kraj bude pokračovat v úpravách významných alejí

Rada Libereckého kraje na svém zasedání 20. března schválila zadávací řízení na další tři projekty, jejichž cílem je stabilizace a ošetření vybraných významných alejí na území kraje. Záměry jsou součástí 2. a 3. etapy zachování důležitých stromořadí v Libereckém kraji.

Konkrétně se jedná o lipovou alej u vlakového nádraží v Malé Skále, alej Karolíny Světlé vedoucí podél historické stezky ze Starého Dubu do Českého Dubu a o zámeckou lipovou alej ve Stvolínkách společně s Valteřickou alejí v Horní Branné v jednom projektu.

„Jsem rád, že se díky evropským dotacím podaří revitalizovat významné aleje v Libereckém kraji," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Zmíněné projekty byly schváleny a byla k nim vydána rozhodnutí o poskytnutí dotace v Operačním programu Životní prostředí (OPŽP). Nyní bude probíhat proces výběru dodavatelů prací na všech uvedených alejích. „Ve všech třech případech půjde zejména o stabilizaci těchto alejí, ošetření jednotlivých stromů a v některých případech o dosadbu stromů," dodala Radka Loučková Kotasová, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování.

Samotná realizace projektů je v tuto chvíli plánována na období srpen-listopad 2018, přičemž v projektu Zámecké lipové aleje ve Stvolínkách a ve Valteřické aleji, kde jsou chystány výsadby, bude do roku 2021 probíhat ještě následná péče, kterou u tohoto projektu podporuje OPŽP.

Předpokládaná hodnota veřejných zakázek na realizaci všech třech projektů je 1.133.182,26 Kč bez DPH. Z toho náklady na alej v Malé Skále jsou 386.406 Kč, náklady na alej Karolíny Světlé v Českém Dubu 263.976 Kč a náklady na alej ve Stvolínkách a na Valteřickou alej 482.800 Kč. Ve všech třech případech se jedná o aleje, kde se většina stromů nachází na pozemcích vlastněných Libereckým krajem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj nadále pokračuje v péči o aleje
Alej roku 2017 roste na Staré Husí cestě v Dřevčicích
Silnici v Pěnčíně u Turnova lemuje nově vysazená zeleň
Ve fotosoutěži Alej roku první snímek z jihu Čech, druhá alej u Jilemnice
Silnice lemují nové stromy, kraj jich letos vysadil přes čtyři sta

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností

Jablonecký hudební festival se letos konal pojednadvacáté

Jablonecký hudební festival má v našem městě dlouholetou tradici a nebýt dvou covidových let, letošní ročník by se mohl pyšnit číslem třiadvacet. Ovšem i ta jedenadvacítka mu sluší, a tak se v jeho rámci v Městském divadle představily mnohé sbory regionu, přičemž nechyběli hosté ze Semil. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Máchův kraj hostil Kluky z Prahy. Navštívili Muzeum Čtyřlístku i Ralsko
Nekrmte krkavce!
V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Nejčtenější články

04.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 11. jarního kola
05.06.: Nekrmte krkavce!
05.06.: V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT