Liberecký kraj chystá kultivaci okolí svého sídla

27.03.2018 08:12:39 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj chystá kultivaci okolí svého sídla

Rada Libereckého kraje na svém pravidelném zasedání dne 20. března rozhodla o výběru dodavatele veřejné zakázky na kultivaci okolí sídla Krajského úřadu Libereckého kraje. Hlavními body při zpracování projektové dokumentace je výstavba nového parkovacího domu, lávky přes Lužickou Nisu, dále úprava nábřežní zdi tak, aby vznikla u vody náplavka, či kompletní revitalizace okolí sídla krajského úřadu pomocí sadových úprav.

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 9 860 000 korun včetně DPH. „Finanční prostředky na plnění této zakázky jsou vyčleněny v rozpočtu Libereckého kraje, konkrétně v rámci kapitoly kapitálové výdaje odboru investic a správy nemovitého majetku," uvedl náměstek hejtmana pro resort dopravy a investic Marek Pieter.

Předmětem veřejné zakázky je zpracování studie proveditelnosti architektonického návrhu a dalších záležitostí, jako je například projektová dokumentace pro územní rozhodnutí či stavební povolení. Dále je předmětem veřejné zakázky provedení inženýrské činnosti, poskytování součinnosti v rámci zadávacího řízení na zhotovitele stavby a následný autorský dozor po dobu trvání stavebních prací, a to na podobě nového parkovacího domu, lávky přes Lužickou Nisu, na úpravě nábřežní zdi tak, aby vznikla u vody náplavka, či na celkové kultivaci okolí sídla Libereckého kraje pomocí sadových úprav.

Nabídku na výše zmíněný projekt předložila společnost re:architekti studio s.r.o. Nabídková cena, kterou firma předložila, je 7 590 000 Kč bez DPH (tj. 9 183 900 Kč s DPH). Hodnotící komise konstatovala, že účastník s touto nabídkou splnil všechny kvalifikační předpoklady a požadavky.

Kraj zahajuje řízení na rekonstrukci objektu D

Rada Libereckého kraje na svém zasedání schválila záměr rekonstrukce budovy D libereckého krajského úřadu. V objektu budou vybudovány prostory pro provoz Podnikatelského inkubátoru, archivy, kanceláře a gastroprovoz. Předpokládaná hodnota této veřejné zakázky je cca 250 milionu Kč bez DPH s tím, že maximální a nepřekročitelná částka byla stanovena na cca 269 milionu Kč bez DPH. Předpokládaný termín zahájení stavebních prací je v srpnu 2018. Práce by měly být dokončeny do 18 měsíců.

„Kompletní rekonstrukcí projdou vnitřní prostory. Dojde k celkovému odstranění všech nadbytečných konstrukcí a interiér budě nově předělán," uvedl náměstek hejtmana pro resort dopravy a investic Marek Pieter.

K dalším změnám dojde například v oblasti zateplení obvodového pláště a střechy, budou vyměněna okna a rekonstruovány veškeré rozvody včetně vytápění. Součástí stavby bude i demolice stávajícího objektu skladů, které jsou přilehlé k budově D.

Jedním z prvních nájemníků rekonstruovaného objektu bude firma HARDWARIO. Ta zde bude sídlit v rámci projektu Podnikatelského inkubátoru, který nyní testuje tzv. virtuální fázi. Právě nově upravená budova D bude sídlem pro inkubátor kamenný.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj představil novou podobu dolního centra Liberce
Dotace pod jednou střechou, Liberecký kraj má svůj Evropský dům

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT