Liberecký kraj láká firmy a organizace: podporuje kongresovou turistiku

07.04.2023 08:30:40 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj láká firmy a organizace: podporuje kongresovou turistiku

Kromě tradičních forem cestovního ruchu se Liberecký kraj chystá nově zaměřit i na firmy a organizace, které se svou nabídkou kongresové a incentivní turistiky lákají na konání konferencí, kongresů, firemních akcí či zážitkových aktivit napříč krajem. Pro letošní rok si tak za své cíle klade navazovat spolupráci s regionálními poskytovateli ubytovacích a doprovodných služeb a založit web, který bude věnován takzvanému MICE segmentu.

Mezinárodně používanou zkratku MICE tvoří čtyři počáteční písmena anglických slov meetings (setkání, schůze), incentives (motivační pobyty), conventions/conferences (kongresy/konference) a exhibitions/events (výstavy/akce). Jedná se o druh cestovního ruchu určeného pro setkávání skupin osob, jakými jsou zejména profesní, školní, akademické či různé obchodní organizace.

„Stále hledáme cesty, jak přilákat do našeho kraje novou klientelu. A právě firmy a odborné společnosti nejrůznějšího zaměření hledají pro své kongresy, konference a další akce atraktivní prostředí se skvělým servisem. Náš kraj může navíc nabídnout zajímavé volnočasové cíle pro chvíle odpočinku mezi jednáním. Ať už pro milovníky sportu nebo kultury či tradičních řemesel," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Region Liberec v současnosti nabízí přes 150 konferenčních prostor napříč všemi turistickými oblastmi, což čítá 30 tisíc míst, která lze využít pro setkávání firem či organizací. Chce oslovit všechny klienty, kteří ve svých podnicích a institucích plánují pro své zaměstnance a kolegy uspořádat firemní akci s doprovodným poznávacím či sportovním programem.

Liberecký kraj, jakožto oblast, v níž se mísí aktivní vyžití s dlouhou řemeslnou tradicí a řadou přírodních unikátů, pak věří, že se zajímavostmi, jakými jsou nevšední turistické zážitky v podobě pivních stezek, široká škála sportovních a adrenalinových aktivit a zejména návštěva Křišťálového údolí a možnost vyzkoušet si tradiční řemesla, může hrát rozhodující roli při výběru místa, kam hodlají klienti zavítat.

Role Regionu Liberec pak z hlediska kongresové a incentivní turistiky spočívá v informování potenciálních zájemců o nabídce konferenčních a meetingových prostor v kraji, v poradenství o možnostech a tipech na doprovodné aktivity, v partnerství při plánování teambuildingových a zážitkových aktivit a zejména ve zprostředkování kontaktu mezi klienty poskytovateli MICE služeb. Kromě kontaktů se pak neustále zaměřuje na rozšiřování sítě subjektů nabízejících kongresové či incentivní služby, kterým nabízí marketingovou podporu.

Jelikož se Region Liberec začal MICE segmentu intenzivně věnovat až v letošním roce, vytyčil si tak pro následující měsíce hlavní cíle zaměřené především na sběr informací a navazování spolupráce s partnery. Nejdůležitějším bodem je pak tvorba webové stránky, v níž budou obsaženy ty nejpodstatnější informace a aktuality o kongresové a incentivní turistice v kraji, seznam takzvaných venues, které nabízejí své prostory pro pořádání konferencí či seminářů a itineráře navrhující zážitkové aktivity v regionu.

Kromě spuštění webu se Region Liberec od počátku letošního roku intenzivně věnuje shromažďování kontaktů a navazování spolupráce se stěžejními partnery, kteří poskytnou své prostory k akcím tohoto druhu a kteří se budou podílet na rozvoji MICE turistiky v kraji. Ve spolupráci s agenturou CzechTourism pak pravidelně navštěvuje celostátní jednání Czech Convention Bureau, kde se vzdělává v rámci inovací v oblasti MICE a setkává se se zástupci dalších krajů. Na počátku roku rovněž Region Liberec zpracoval redakční plán s novinkami a doporučenými incentivními aktivitami, které jsou určeny pro návštěvníky a klienty na firemních a skupinových pobytech

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z kavalíra se vyklubal zloděj, který okradl 90letou seniorku
Soutěž Sdílej s námi Liberecký kraj vrcholí putovní výstavou
Konference na kraji se zabývala domácím násilím
Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Nejčtenější články

22.06.: Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
22.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT