Liberecký kraj láká na zajímavá místa, chce se představit i na Tik Toku

12.02.2022 16:00:00 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Liberecký kraj láká na zajímavá místa, chce se představit i na Tik Toku

Výraznými proměnami prošla za uplynulé dva roky oblast cestovního ruchu. Zájemci o dovolené si již nekupují své pobyty s výrazným předstihem, naopak čekají do poslední chvíle. Víkendové pobyty si rezervují často až ve čtvrtek, a to i s ohledem na počasí či aktuální vládní opatření.

„Bohužel se v přístupu návštěvníků odráží stav, kdy nemohou dlouho dopředu plánovat, kdy se nemohou spolehnout na to, že odjedou na víkend či dovolenou v domluveném či rezervovaném a zaplaceném termínu. Je to velký problém pro poskytovatele služeb v cestovním ruchu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtman pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch.

Změnily se též formáty propagace; přechází se do online forem. Důležitou roli hrají sociální sítě a také influencer marketing. Liberecký kraj se proto přeorientoval z klasických forem prezentace na moderní způsoby. Pro rok 2022 se chystá řada komunikačních kampaní na online platformách, které se budou zaměřovat na zahraniční trhy: Německo, Polsko a země Beneluxu.

Tématem číslo jedna pro zahraničí je Křišťálové údolí, které se letos pomyslně otevře celému světu - velkou novinkou bude speciální letní akce nazvaná Crystal Valley Week. Pokračovat bude také projekt Skryté skvosty, který představuje méně známá místa kraje.

Další téma reaguje na silnou poptávku z německy mluvících zemí po putování po železnici - propagace se dočkají takzvané Železniční skvosty, zajímavá místa, k nimž lze dojet vlakem. Nebude chybět představení turistické Hřebenovky, osvěta na témata jak se chovat v přírodě či jakou obuv na hory a propagace českých hor a historických témat.

Propagaci turistických zajímavostí spravuje v rámci Krajského úřadu Libereckého kraje oddělení cestovního ruchu. To chystá také řadu novinek. „Bude spolupracovat s úspěšnými videotvůrci Honest Guide/ Kluci z Prahy, a to na videích v Lužických horách a Máchově kraji. V průběhu jara představí ambasadory Regionu Liberec a také jako první kraj v České republice spustí profil na sociální síti Tik Tok," přiblížila Květa Vinklátová.

Se zájmem se setkávají rovněž témata jednotlivých turistických regionů. Jizerské hory se v letošním roce zaměří na technické památky a významné osobnosti. Lužické hory posilují stěžejní téma sklářství, které plynule navazuje na fenomén pivovarnictví, protože pivo patří do skla. V Českém ráji hraje prim osobnost vévody Albrechta z Valdštejna, Máchův kraj představuje deset svých nejzajímavějších míst a láká gurmány. Nejvyšší české hory - Krkonoše - mají témat širokou paletu: od zážitkových jízd na Pojizerském Pacifiku přes putování po Krkonošské pivní stezce až po Pohádkové Krkonoše.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zima v Českém ráji nabízí lyžování, bruslení i výpravu do jeskyní
Prázdniny v kraji: dinosauři, čarovný les i hrdinové Čtyřlístku
Žádné aplikace ani navigace: kraj vydává tištěné průvodce s mapami
Loňské léto bylo slabší. Cestovní ruch zachraňovali domácí turisté
Zima v Jizerských horách: lyže, brusle, sáňky i nafukovací duše
Moderátor Háma v televizi představí Liberecký kraj z karavanu
Rychlá jízda, únikovky i kryt v podzemí. V Liberci se pobaví (nejen) muži
Orloj, chrám, skaliska i výhledy. Vánoční čas vybízí k výletům
Liberecký kraj v TV: staré hospody, ukryté památky i cesty s karavanem
Youtubeři dobývají Liberecký kraj. Kluci z Prahy vyrazili do Krkonoš
Český ráj nabízí i trasy pro návštěvníky s hendikepem

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z kavalíra se vyklubal zloděj, který okradl 90letou seniorku
Soutěž Sdílej s námi Liberecký kraj vrcholí putovní výstavou
Konference na kraji se zabývala domácím násilím
Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Nejčtenější články

22.06.: Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
22.06.: Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT