Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže

26.05.2024 10:05:43 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže

Pravidelná každoroční podpora činnosti oblastních spolku Českého červeného kříže (ČČK) pokračuje. Ty si rozdělí příspěvek následovně - liberecká pobočka obdrží od kraje 160 000 korun, jablonecká 120 000 korun a semilská totožnou částku. Liberecký kraj bude každý rok částkou 400 000 korun podporovat činnost ČČK pravidelně, započal s tím v loňském roce.

„Nesmírně si vážím práce Českého červeného kříže. Organizace se významně podílí svou pomocí na řešení potíží v souvislosti s krizemi," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví. „Spektrum práce, kterou zdravotníci Českého červeného kříže během těchto krizí odvádí, je velice pestré - ať už jde o humanitární pomoc, práce v sociálních zařízeních či zdravotní dozor na akcích."

Liberecký kraj kromě pravidelných dotací přispívá ČČK i mimořádně. Kupříkladu v roce 2018 a 2019 přispěl jablonecké a liberecké pobočce dohromady 600 000 korun na nákup humanitárního a sanitního vozidla. Vloni a předloni pak liberecký ČČK obdržel darem vyřazenou sanitu.

ČČK pomáhají také dotace z krajského krizového fondu. V roce 2023 Oblastní spolek ČČK Liberec obdržel 350 000 korun na technické vybavení sanitního vozidla VW T5. Jednalo se o výměnu transportního křesla včetně nájezdové rampy. Peníze také pomohly přístrojově dovybavit sanitní vozidlo MB Sprinter monitory, plicním ventilátorem, radiostanicí a uniformami s příslušenstvím.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výstava připomíná 100 let od vzniku Československého červeného kříže

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
V Chuchelně uvízl na stromě paraglaidista
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Hořela skládka odpadu v Košťálově

Nejčtenější články

16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT