Liberecký kraj podepsal memorandum s hospodářskou komorou

21.06.2022 17:17:01 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj podepsal memorandum s hospodářskou komorou

Zlepšování hospodářsko-podnikatelského prostředí, zvýšení kvality života, zintenzivnění spolupráce mezi podnikateli a veřejností - to jsou hlavní cíle memoranda, které v úterý 21. června podepsali hejtman Libereckého kraje Martin Půta a předseda představenstva Krajské hospodářské komory Libereckého kraje, z. s. (KHK LK) Martin Bauer.

„Budeme jako kraj zejména podporovat projektové aktivity komory a účastnit se prezentačních a odborných akcí. Na oplátku očekáváme, že komora pomůže zvýšit prestiž podnikání. Její zástupce chceme více zapojit do spolupráce s našimi partnerskými regiony, jakou je například Vinnycká oblast na Ukrajině nebo polské Dolnoslezské vojvodství. Tam vidím zajímavé podnikatelské možnosti. Podpisem memoranda se také zavazujeme na činnost Krajské hospodářské komory Libereckého kraje přispívat každý rok 100.000 korun formou individuální dotace," uvedl hejtman Martin Půta.

„Pro Krajskou hospodářskou komoru je Liberecký kraj jedním z nejdůležitějších partnerů. Dosavadní spolupráci v oblasti Krajského sdružení pro rozvoj cestovního ruchu, ekonomické rady i různých krizových aktivitách - například v době covidové pandemie či uprchlické krize - chceme rozvinout i do společných přeshraničních aktivit či projektů. Věřím, že toto memorandum společné cíle usnadní," doplnil Martin Bauer, předseda představenstva KHK LK.

KHK LK se věnuje zejména aktivitám v oblasti podpory podnikání a zaměstnanosti, rozvoji cestovního ruchu, vědě, technice a inovacím a také konzultačním a poradenským činnostem.
Více informací o činnost KHK LK naleznou zájemci zde: https://www.khkliberec.cz/cs/

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Jablonec se připravuje na nákup elektřiny a plynu na burze

Jablonec nad Nisou začne nakupovat elektrickou energii a zemní plyn na příští rok na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK), a to formou centralizovaného zadávání. Nakupovat energetické komodity může město pro sebe i pro zřizované organizace i po částech. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajský přebor hrála čtyři mužstva z Pojizeří, Turnov míří zpět do divize
Podpořte restaurování kazatelny v Bozkově v památkářské soutěži
Fotoohlédnutí za oslavou 120 let fotbalu v Turnově
Krajským uprchlickým centrem prochází méně lidí. Nebude zde již lékař
Krajská knihovna chystá prázdninovou šifrovací hru pro čtenáře

Nejčtenější články

28.06.: Hasiči zasahují v Horkách u požáru sila s dřevěnými pilinami
28.06.: Anonym hrozil bombou v průmyslové zóně v Turnově, evakuovali 70 lidí
27.06.: Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT