Liberecký kraj poskytne dotaci vítězným obcím Vesnice roku 2018

09.12.2018 11:57:19 | Autor: Lenka Klimentová, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Tatobity,Liberecký kraj

Liberecký kraj poskytne dotaci vítězným obcím Vesnice roku 2018

Rada kraje na své schůzi odsouhlasila poskytnutí účelové dotace vítězným obcím v soutěži Vesnice roku 2018. Obec Tatobity, která se pyšní titulem Vesnice roku 2018, obdrží od kraje půl milionu korun. Janův Důl za Ocenění za rozvoj venkova získá 200 000 korun, Skokan roku Jeřmanice též 200 000 korun a Zlatá Olešnice za Zvláštní ocenění komise 100 000 korun. Obce využijí finanční prostředky na své projekty.

„V červnu letošního roku navštívila hodnotitelská komise soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova 14 obcí Libereckého kraje, které se přihlásily do 24. ročníku této prestižní soutěže. Pravidla soutěže upravují i udělení cen v krajském kole. Jsem nesmírně rád, že vítězné obce využijí peníze na další rozvoj," uvedl Jiří Löffelmann, člen Rady Libereckého kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

Hodnotitelská komise navázala na předešlé ročníky soutěže a udělila tři ocenění Libereckého kraje: obci Janův Důl „Ocenění za rozvoj venkova", obci Jeřmanice ocenění „Skokan roku" a obci Zlatá Olešnice „Zvláštní ocenění komise". Slavnostní vyhlášení soutěže proběhlo za účasti představitelů Libereckého kraje ve středu 15. srpna 2018 v Tatobitech, vítězné obci krajského kola soutěže.

Finanční prostředky budou obce čerpat na základě smlouvy o poskytnutí účelové dotace z rozpočtu Libereckého kraje na projekty:
a) Oprava střechy Kulturního domu v obci Tatobity (500 000 korun)
b) Pořízení komunálního traktoru v obci Janův Důl (200 000 korun)
c) Revitalizace centra obce v obci Jeřmanice (200 000 korun)
d) Pořízení dobového itineráře do světnice rodinného domu Antala Staška v obci Zlatá Olešnice (100 000 korun)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vítězem soutěže Vesnice roku 2018 Libereckého kraje je obec Tatobity
Kruh a Polevsko získají od kraje dotaci za soutěž Vesnice roku 2017
Kruh bojoval v celostátním finále soutěže Vesnice roku

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova

Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.

Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie

Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily
Prosincový program v turnovské Náruči
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné

Nejčtenější články

03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
02.12.: Fúze liberecké a českolipské nemocnice nabyla konkrétní podoby

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT