Liberecký kraj povolal na kry specialisty z Hlučína

26.02.2012 11:28:43 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Víchová nad Jizerou,Mříčná,Kruh,Dolánky,Liberecký kraj

Liberecký kraj povolal na kry specialisty z Hlučína

Specialisté ze záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru České republiky Hlučín, kteří mají k dispozici těžkou techniku, byli v rámci průzkumu přeloženi do lokalit Dolánky u Turnova, Dolní Sytové a Rakousy, kde byla situace v sobotu navečer nejvážnější.

Vzhledem k dalším případům hromadících se ledových ker na vodních tocích v Libereckém kraji, které vytvářejí hráze a bariéry, byla krajskou povodňovou komisí Libereckého kraje požádána o pomoc průzkumná skupina záchranného útvaru HZS ČR Hlučín.

„Na základě poznatků, které společně s pracovníky povodí Labe a hasiči zjistí, by mohla být v případě potřeby do Libereckého kraje vyslána i jejich speciální těžká technika. Tito specialisté mohou být rámci potřeby nasazeni i do jiných lokalit," upřesnil zastupující mluvčí HZS Libereckého kraje Daniel Mlčoch.

Aktuální doplnění mluvčího HZS Libereckého kraje: „Povodňová komise Libereckého kraje, po provedeném průzkumu záchranného útvaru HZS ČR Hlučín, rozhodla v neděli odpoledne o nasazení střelmistrů k odstranění ledových ker, které komplikují situaci v Dolní Sytové, Rakousích a Dolánkách u Turnova."  

Související články:

V Dolní Sytové jsou zaplavené domy, obyvatele zachraňovali hasiči

V Dolní Sytové jsou zaplavené domy, obyvatele zachraňovali hasiči

Ledové kry vytvořily hráz, hladina v Brodě stoupla víc než o metr

Ledové kry vytvořily hráz, hladina v Brodě stoupla víc než o metr

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
24.04.: Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT