Liberecký kraj se stal Inovátorem roku 2022

11.10.2023 07:23:21 | Autor: Anna Vašková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj se stal Inovátorem roku 2022

Cenu Inovátor 2022 získal Liberecký kraj v oblasti veřejných zakázek v České republice. Obdržel ji za budování vztahů s dodavateli metodou Meet the buyer, aktivní působení v regionu a zadávání odpovědných, zelených a inovativních veřejných zakázek.

„Jsem velmi rád, že Liberecký kraj získal cenu Inovátor 2022. Je to ocenění pro všechny schopné a pružné úředníky našeho krajského úřadu, kterým záleží na jejich práci. V oblasti veřejných zakázek jsme za poslední roky udělali velký krok dopředu a já jsem vděčný za aktivitu všech, kteří se na tom podílejí," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

„Na kraji nevznikají poptávky, které někam rozešleme a pak čekáme na nejnižší cenu, ale pro každý typ soutěže se snažíme najít a využít ten nejvhodnější nástroj. Veřejné zakázky plánujeme strategicky a u významných zakázek jdeme cestou předběžných tržních konzultací. Pořádáme také soutěže o návrh, pro organizace kraje i obce organizujeme centrální nákupy, využíváme dynamický nákupní systém, zrychlujeme projektování pomocí design and build a další nové přístupy uplatňujeme i při plánování samotných investic," dodal Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Ten cenu převzal na konci září společně s vedoucí oddělení veřejných zakázek Martinou Šťastnou v kongresovém centru České národní banky.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kino Varšava bude hostit přednášku k tématu rodin v digitálním světě
Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik
Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
Turnov bronzový v soutěži Přívětivý úřad 2023
Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry

Nejčtenější články

25.11.: Kraj rozšíří nabídku na železnici o nové noční vlaky
26.11.: Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry
25.11.: Kolem Dubé: mokřady, staré chalupy a svatý Jan z kamene vytesán

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT