Liberecký kraj vyhlašuje soutěž Výrobek roku. Přihlášky do 1. dubna

04.03.2025 17:42:09 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj vyhlašuje soutěž Výrobek roku. Přihlášky do 1. dubna

Desítky lahůdek a laskomin rozličných chutí a vůní s jasným regionálním původem. To přináší soutěž Výrobek roku Libereckého kraje, jejíž dvacátý první ročník nyní startuje. Vyplněnou přihlášku je možné předat Agrárnímu poradenskému a informačnímu centru Libereckého kraje do 1. dubna.

„Považuji tuto tradiční soutěž za důležitou podporu našich potravinářů a zemědělců. Nejde jen o předání ocenění, ale především o zvýšení povědomí o místní produkci potravin a zemědělských produktů a o to, že cesta od výrobce k zákazníkovi může být krátká a potraviny nemusí cestovat přes půlku světa. Je to také příležitost k propagaci všech místních producentů a zdůraznění jejich ekonomického významu pro celý Liberecký kraj," uvedl Jiří Klápště, náměstek hejtmana pro resort životního prostředí a zemědělství.

Do soutěže se mohou přihlásit fyzické osoby oprávněné k podnikání nebo právnické osoby se sídlem podnikání na území Libereckého kraje. V případě sídla mimo něj musí produkt alespoň ve výrobně v Libereckém kraji vzniknout.

„V loňském roce jsme získali ocenění s naším Žitným chlebem, na jeho výrobu používáme jen kvalitní a čerstvé suroviny bez náhražek. Ocenění Výrobek roku Libereckého kraje nám pomáhá s propagací našeho pekařství a pro naše zákazníky je to potvrzení vysoké kvality našich výrobků," uvedl Lukáš Mašek z Hamrovské řemeslné pekárny.

Výrobci mohou přihlásit maximálně deset potravin. Nelze však přihlásit výrobek, který již v minulosti ocenění získal. Neplatí se žádný registrační poplatek. Ocenění Výrobek roku Libereckého kraje platí pro produkt po celou dobu jeho výroby, tedy i v dalších letech - za předpokladu dodržení stejného složení a postupu produkce.

„V minulém roce jsme získali ocenění za náš kozí sýr Kořeněná Charlotta. Pro mě, jako prvovýrobce, který musí kozu vychovat od porodu kůzlete až po uvedení do laktace, kdy teprve může zpracovat mléko a následně až vyrobit sýr, je to ocenění všeho, co se na farmě děje. Tímto způsobem to vnímají i naši zákazníci," uvedla Milena Krejzová z Kozí farmy Nový Dvůr.

Hodnocení přihlášených výrobků se uskuteční 23. dubna a slavnostní předání ocenění Výrobek roku proběhne na Krajských dožínkách 6. září v Brništi.

„I letos se budou konat ochutnávky oceněných výrobků, kterých uspořádáme po celém Libereckém kraji deset. Na první se můžete těšit 25. května na Krajském dni včely v Botanické zahradě Liberec, na další pak 7. června v rámci akce Krajský den koně v Lomnici nad Popelkou," dodal Jiří Klápště.

Další informace, přihlášky do soutěže a termíny plánovaných ochutnávek oceněných výrobků lze zhlédnout na odkazu www.vyrobek-roku-lk.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů
Liberecký kraj vyhlašuje soutěž Výrobek roku. Přihlášky do 1. dubna
Kraj láká na letní ochutnávky Výrobku roku Libereckého kraje
Léto na vyhlídce nejvyšší budovy v Liberci přinese zábavu i poučení
Liberecký kraj startuje soutěž Výrobek roku 2023
Výrobkem roku 2022 je zrající ovčí sýr. Druhé místo patří kyselce
Krajské dožínky zavítají na začátku září do Frýdlantu
Krajské dožínky se po dvou letech vrátily. Známe už Výrobky roku 2021
Liberecký kraj opět hledá svůj potravinářský výrobek roku
Kraj spouští podporu regionálních výrobců s názvem Liberecký kraj sobě
Obrazem: Krajské dožínky ve Studenci
Liberecký kraj opět vyhlašuje soutěž o nejlepší potravinu
Regionální výrobci mohou opět žádat Liberecký kraj o finanční podporu
Nejlepším výrobkem roku Libereckého kraje se stal Med s bílým pepřem
Na Krajské dožínky do Bílého Kostela pojede z Turnova parní vlak
Krajské dožínky se po letech vracejí do Bílého Kostela
Pivo Konrad Vratislavické řezané získalo krajské ocenění
Krajské dožínkové slavnosti letos hostí Sychrov
Obrazem: 14. ročník Semilského pecnu
Výrobkem roku Libereckého kraje je Kitl Syrob malinový
Čtrnácté Krajské dožínkové slavnosti hostí Mimoň
Na Semilském pecnu byly uděleny ceny pro krajské výrobky roku
Krajské dožínky letos hostilo Brniště

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová

Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.

Pozor na jednodenní uzavírku u Penny v Turnově

V pondělí 15. prosince 2025 od 7:00 do 18:00 hodin bude silnice III/27926 - Sobotecká ulice -přechodně úplně uzavřena. Uzavírka se dotkne úseku od vjezdu na parkoviště k Penny po výjezd od parkoviště Maškovy zahrady směrem k vlakové zastávce. Dojde zde k napojení havarijního přepojení vodovodu. Objízdná trasa je vedena zmíněným výjezdem od Maškovy zahrady, kolem areálu koupaliště k výjezdu na kruhový objezd u zimního stadionu. Autobusová zastávka u Penny bude přesunuta na parkoviště Maškovy zahrady.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Avatara 3 uvádí Kino Jitřenka už od 17. prosince
Oči dětí v Turnově opět rozzáří putování za lucernou i Ježíškova pošta
Střední školy v Libereckém kraji pomáhají
Poděkovali zaměstnancům dopravců za služby pro cestující v roce 2025
Potravinová banka Libereckého kraje se opět dočká podpory

Nejčtenější články

13.12.: Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
14.12.: Co nového v jízdním řádu od prosince 2025?
13.12.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT