Liberecký kraj zabodoval v soutěži o nejlepší propagační materiály

28.07.2021 11:47:01 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov,Lomnice nad Popelkou,Liberecký kraj

Liberecký kraj zabodoval v soutěži o nejlepší propagační materiály

Několik ocenění sklidil Liberecký kraj na šestém ročníku soutěžní přehlídky turistických propagačních materiálů Touristpropag, který se konal v rámci veletrhu cestovního ruchu Regiony v Lysé nad Labem. Do Libereckého kraje putovalo pět význačných ocenění, což je s ohledem na konkurenci v podobě celkově 278 přihlášených materiálů velký úspěch.

V celkem sedmnácti kategoriích devítičlenná porota, sestavená z řad odborníků cestovního ruchu, designu a grafiky, hodnotila celé spektrum propagace, od tištěných letáčků, přes mobilní aplikace až po sběratelské suvenýry.

„Snažíme se návštěvníkům kraje poskytnout turistické informace v nejrůznějších formách tak, aby to pro ně bylo co nejatraktivnější a nejpřístupnější. Jsem moc ráda, že byla se svými informačními materiály úspěšná i města Česká Lípa, Lomnice nad Popelkou a Turnov," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj zabodoval se souborem cykloturistických map jednotlivých turistických regionů. Za tuto propagační brožurku obdržel první místo v kategorii Mapy měst a regionů. Materiál byl oceněn zejména z hlediska kvality jeho provedení, reálného využití v terénu při cestování a také díky originálnímu designu. „Prvního místa v soutěži si opravdu vážíme, ale ještě více budeme rádi, když budou i turisté a návštěvníci Libereckého kraje spokojení a nejenom naše mapky jim pomohou v objevování," dodala náměstkyně Vinklátová. Nejedná se o první úspěch kraje, naopak. Například v loňském roce byla druhým místem oceněna brožurka Rozhledny.

Turistické noviny Lomnicka Kromě samotného kraje byla úspěšná další tři města regionu: Česká Lípa, Lomnice nad Popelkou a Turnov. Do srdce Českého ráje putovaly dokonce dvě ceny. Turistickým novinám Turnovska, které vydala příspěvková organizace Turnovské památky a cestovní ruch, byla udělena Zvláštní cena poroty, ke které patřil i šek v hodnotě 10 000 korun na inzerci dle vlastního výběru vydavatelství KAM po Česku. „Cena byla udělena za přínos v oblasti památek, kultury a cestovního ruchu" doplnila Eliška Gruberová, ředitelka organizace. Druhým místem v kategorii: Mapy měst a regionů byla oceněna Cestomapa, kterou vydalo Sdružení Český ráj a příspěvková organizace Turnovské památky cestovního ruchu. Cestomapa je součástí úspěšné turistické hry Za pověstmi Českého ráje.

Lomnice nad Popelkou si z výstaviště v Lysé nad Labem veze první místo v kategorii Turistické noviny za letošní vydání Lomnických letních turistických novin. „Turistické noviny jsou stále ještě k dostání v turistickém informačním centru, Městském muzeu a galerii, v obcích Mikroregionu Tábor a také na dalších turisticky exponovaných místech včetně informačních center okolních měst," informoval. Josef Svoboda, ředitel Kulturního a informačního střediska.

Česká Lípa získala 3. místo v kategorii Turistická informace roku 2021 za trhací mapu centra města. Autorem kreslené části trhací malované mapy je Jaroslav Staněk, text napsaly pracovnice Regionálního turistického informačního centra. „Inspirací pro vydání českolipské malované mapy pro mne byla mapa centra lužického Budyšína. Kontakt na autory jsem získala díky veletrhu Regiony ČR v Jablonci nad Nisou a malované mapě města Nymburk," řekla Květa Menclová, vedoucí Regionálního turistického informačního centra. „V letošním roce město Česká Lípa prostřednictvím svého regionálního turistického informačního centra vydalo také novou knihu s názvem Česká Lípa zblízka, kterou autorsky zaštítil svými originálními kresbami českolipských sakrálních památek opět Jaroslav Staněk," doplnil Michal Prokop, českolipský radní pro kulturu a cestovní ruch.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dvě ceny pro Turnov z Turistpropag 2021
Liberecký kraj bodoval na soutěži s brožurkou o rozhlednách
Liberecký kraj bude lákat turisty na Skryté skvosty
Ocenění pro Turistické noviny Turnovska
Hned dvě ceny pro Turnov z přehlídky Turistpropag
Český ráj prezentovali na veletrzích cestovního ruchu
Železný Brod získal třetí místo v soutěži Turistpropag

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
Hořela průmyslová hala v Jilemnici
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Titul pro výjimečnou osobnost v oblasti rodinné politiky míří do Turnova

Nejčtenější články

26.05.: Hořela průmyslová hala v Jilemnici
26.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
24.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 24. do 26. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT