Liberecký kraj začne s rekonstrukcí silnice z Benešova u Semil

09.04.2021 17:54:08 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Benešov u Semil

Liberecký kraj začne s rekonstrukcí silnice z Benešova u Semil

Firmu, která opraví část silnice číslo II/292 z Benešova u Semil až po křižovatku se silnicí I/14, hledá Liberecký kraj. Radní na svém úterním zasedání schválili vyhlášení výběrového řízení.

Rekonstrukce se týká úseků v délce 2,3 kilometru mezi Rybnicí a Loukovem a v Dolní Sytové. Celková předpokládaná hodnota veřejné zakázky činí 292.750.643,31 korun včetně DPH.

„Z technického hlediska jde o složitou a náročnou rekonstrukci. Je totiž třeba zpevnit nestabilní svahy nad silnicí vybudováním opěrných zdí. Stejně tak je nutné zajistit i ty, které od silnice klesají dolů k řece Jizeře, a zabezpečit je tak, aby nehrozily sesutím. Částka zahrnuje také opravy objízdných tras před i po dokončení stavby," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.

Kromě zpevnění svahů přinese rekonstrukce nový systém odvodnění silnice, její částečné rozšíření a sjednocení šířky, výstavbu nové autobusové zastávky, nových chodníků i vybudování veřejného osvětlení.

Zakázka může být částečně hrazena z Integrovaného regionálního operačního programu, projektovou žádost již kraj předložil. Krajské zastupitelstvo již vloni schválilo závazek na spolufinancování a předfinancování projektu a ve svém rozpočtu kraj vyčlenil na letošní rok 23,6 milionu korun. Podle potřeby může být rozpočet akce poté navýšen o finanční prostředky přijaté z došlých dotací.

Pro letošní rok má Liberecký kraj dále v plánu například rekonstrukce mostů v havarijním stavu přes Jizeru v Poniklé a přes potok Cedron mezi Jilemnicí a Beneckem. Plánuje se také rekonstrukce silnice číslo II/284 mezi Lomnicí nad Popelkou a Novou Vsí nad Popelkou a úpravy silnice číslo II/289 v Bořkově u Semil. Nyní se mimo jiné rekonstruuje silnice číslo III/2784 z Výpřeže do Horního Hanychova. Tam se letos dokončí první etapa a příští rok se bude pokračovat v opravě silnice v opačném směru, a to z Výpřeže do Horní Světlé. Projekt bude financován z Integrovaného plánu rozvoje města Liberec - Jablonec nad Nisou v předpokládané výši 38 milion korun.

„K tomu, abychom udrželi stav setrvalého zlepšování kvality silnic v kraji, je potřeba pravidelně do údržby, oprav a modernizace silniční sítě investovat," prohlásil hejtman Martin Půta. Od roku 2006 do letoška uvolnil kraj na údržbu svých silnic 4.692.518.000 korun. Do oprav a rekonstrukcí včetně státních a evropských dotací putovalo za tutéž dobu 9.071.583.000 korun. Letos plánuje kraj na rekonstrukce ze svého rozpočtu vyčlenit 126 milionů, ze Státního fondu dopravní infrastruktury kraj obdrží 150 milionů a příslibem je také dotace z evropských fondů ve výši zhruba 350 milionů korun.

Právě evropské peníze jsou při opravách a rekonstrukcích krajských silnic významnou finanční výpomocí. Díky ní bylo možno například zrekonstruovat silnici II/273 z obce Okna na hranici Libereckého kraje, průtah Jablonným v Podještědí po silnici II/270, silnici III/2904 v Oldřichově v Hájích a silnici číslo II/610, která míří z Turnova do Svijan k hranicím kraje. Liberecký kraj vybudoval také okružní křižovatky v Semilech a Stráži pod Ralskem. V současné době se také dokončuje 12,3 kilometru dlouhý úsek silnice číslo II/268 z Mimoně na hranici Libereckého kraje, která je podobně jako rekonstrukce komunikace v okolí Benešova u Semil největší investiční akcí kraje. Oprava vyjde celkem na 180 milionů korun. Hotovo by mělo být letos.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dlouhodobě plánovaná rekonstrukce mostu v Doubí začíná
Cestu na Ještěd uzavřou stavební práce
Chodník ze Sobotecké ulice v Turnově povede až k návsi v Mašově
VIDEO: Na křižovatce Rádelský mlýn se už jezdí v novém pruhu
Na křižovatku Rádelský Mlýn se vracejí práce
Stav krajských silnic II. a III. tříd se zlepšil, kraj plánuje další opravy
Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
Od 18. ledna začalo platit dopravní omezení v úseku Rádlo - Jeřmanice
Silnice z Výpřeže směrem na Horní Hanychov se na zimu otevře
Rekonstrukce silnice mezi Sklenařicemi a Vysokým je v polovině

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho

Již 30. ročník festivalu Eurion Smržovka je tady! Každý rok v polovině srpna, bez jediného přerušení po třicet let, nabízí unikátní program, který ho výrazně odlišuje od okolních festivalů. Páteční večer 19. 8. nabídne vystoupení tuzemských kapel Midi Lidi, Bruno Ferrari, Kolektivní halucinace, Koně a prase, Povodí Ohře a Jirka Belmondo. Akce vypukne v 18 hodin již tradičně u Parkhotelu Smržovka. Vstupné je dobrovolné. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

I.A třída: Košťálov i Bělá vyhrály na hřištích soupeřů
První ročník festivalu Rokytnice zní propojí literaturu a hudbu
Přepeře vybojovaly bod za remízu v Ústí nad Labem
Bezpečnější hory díky novinkám v aplikaci Záchranka
Po druhé výhře vede Lomnice tabulku krajského přeboru

Nejčtenější články

14.08.: Rekonstrukce koupaliště v Košťálově pokračuje i o prázdninách
14.08.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého podzimního kola
15.08.: Po druhé výhře vede Lomnice tabulku krajského přeboru

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT