Liberecký kraj začne s rekonstrukcí silnice z Benešova u Semil

09.04.2021 17:54:08 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Benešov u Semil

Liberecký kraj začne s rekonstrukcí silnice z Benešova u Semil

Firmu, která opraví část silnice číslo II/292 z Benešova u Semil až po křižovatku se silnicí I/14, hledá Liberecký kraj. Radní na svém úterním zasedání schválili vyhlášení výběrového řízení.

Rekonstrukce se týká úseků v délce 2,3 kilometru mezi Rybnicí a Loukovem a v Dolní Sytové. Celková předpokládaná hodnota veřejné zakázky činí 292.750.643,31 korun včetně DPH.

„Z technického hlediska jde o složitou a náročnou rekonstrukci. Je totiž třeba zpevnit nestabilní svahy nad silnicí vybudováním opěrných zdí. Stejně tak je nutné zajistit i ty, které od silnice klesají dolů k řece Jizeře, a zabezpečit je tak, aby nehrozily sesutím. Částka zahrnuje také opravy objízdných tras před i po dokončení stavby," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.

Kromě zpevnění svahů přinese rekonstrukce nový systém odvodnění silnice, její částečné rozšíření a sjednocení šířky, výstavbu nové autobusové zastávky, nových chodníků i vybudování veřejného osvětlení.

Zakázka může být částečně hrazena z Integrovaného regionálního operačního programu, projektovou žádost již kraj předložil. Krajské zastupitelstvo již vloni schválilo závazek na spolufinancování a předfinancování projektu a ve svém rozpočtu kraj vyčlenil na letošní rok 23,6 milionu korun. Podle potřeby může být rozpočet akce poté navýšen o finanční prostředky přijaté z došlých dotací.

Pro letošní rok má Liberecký kraj dále v plánu například rekonstrukce mostů v havarijním stavu přes Jizeru v Poniklé a přes potok Cedron mezi Jilemnicí a Beneckem. Plánuje se také rekonstrukce silnice číslo II/284 mezi Lomnicí nad Popelkou a Novou Vsí nad Popelkou a úpravy silnice číslo II/289 v Bořkově u Semil. Nyní se mimo jiné rekonstruuje silnice číslo III/2784 z Výpřeže do Horního Hanychova. Tam se letos dokončí první etapa a příští rok se bude pokračovat v opravě silnice v opačném směru, a to z Výpřeže do Horní Světlé. Projekt bude financován z Integrovaného plánu rozvoje města Liberec - Jablonec nad Nisou v předpokládané výši 38 milion korun.

„K tomu, abychom udrželi stav setrvalého zlepšování kvality silnic v kraji, je potřeba pravidelně do údržby, oprav a modernizace silniční sítě investovat," prohlásil hejtman Martin Půta. Od roku 2006 do letoška uvolnil kraj na údržbu svých silnic 4.692.518.000 korun. Do oprav a rekonstrukcí včetně státních a evropských dotací putovalo za tutéž dobu 9.071.583.000 korun. Letos plánuje kraj na rekonstrukce ze svého rozpočtu vyčlenit 126 milionů, ze Státního fondu dopravní infrastruktury kraj obdrží 150 milionů a příslibem je také dotace z evropských fondů ve výši zhruba 350 milionů korun.

Právě evropské peníze jsou při opravách a rekonstrukcích krajských silnic významnou finanční výpomocí. Díky ní bylo možno například zrekonstruovat silnici II/273 z obce Okna na hranici Libereckého kraje, průtah Jablonným v Podještědí po silnici II/270, silnici III/2904 v Oldřichově v Hájích a silnici číslo II/610, která míří z Turnova do Svijan k hranicím kraje. Liberecký kraj vybudoval také okružní křižovatky v Semilech a Stráži pod Ralskem. V současné době se také dokončuje 12,3 kilometru dlouhý úsek silnice číslo II/268 z Mimoně na hranici Libereckého kraje, která je podobně jako rekonstrukce komunikace v okolí Benešova u Semil největší investiční akcí kraje. Oprava vyjde celkem na 180 milionů korun. Hotovo by mělo být letos.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dlouhodobě plánovaná rekonstrukce mostu v Doubí začíná
Cestu na Ještěd uzavřou stavební práce
Chodník ze Sobotecké ulice v Turnově povede až k návsi v Mašově
VIDEO: Na křižovatce Rádelský mlýn se už jezdí v novém pruhu
Na křižovatku Rádelský Mlýn se vracejí práce
Stav krajských silnic II. a III. tříd se zlepšil, kraj plánuje další opravy
Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
Od 18. ledna začalo platit dopravní omezení v úseku Rádlo - Jeřmanice
Silnice z Výpřeže směrem na Horní Hanychov se na zimu otevře
Rekonstrukce silnice mezi Sklenařicemi a Vysokým je v polovině

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajský úřad Libereckého kraje bude 29. září uzavřen

V pátek 29. září 2023 bude budova Krajského úřadu Libereckého kraje z provozních důvodů uzavřena.

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Odpadový Oskar 2023: V kraji mají nejméně odpadu znovu Dalešice
Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
Zahájili rekonstrukci hlavní silnice v Rokytnici nad Jizerou
Na Frýdlantsku se narodila vlčata
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října

Nejčtenější články

01.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
30.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října
29.09.: Vernisáž představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT