Liberecký kraj zaštiťuje celkem 18 vědomostních olympiád

31.01.2023 16:52:40 | Autor: Anna Vašková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Liberecký kraj zaštiťuje celkem 18 vědomostních olympiád

V průběhu měsíce ledna odstartovala postupová kola vědomostních soutěží (olympiád) školního roku 2022/2023 pro žáky základních a středních škol. Liberecký kraj, odbor školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Krajského úřadu LK, je garantem 18 tradičních soutěží.

„Vědomostní soutěže tzv. olympiády rozšiřují znalosti žáků základních a středních škol v dané oblasti, především těch talentovaných a nadaných, pro které jsou určitě zpestřením výuky, neboť zadání okresních a krajských kol tvoří převážně odborníci z vysokých škol," řekl náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost Jiří Čeřovský.

Žáci mohou soutěžit v olympiádě matematické, fyzikální, chemické, biologické, v českém jazyce, dějepisné, zeměpisné, geologické nebo logické. Dále v soutěžích v anglickém, německém, francouzském, španělském či v ruském jazyce, programování, středoškolské odborné činnosti nebo Matematickém a Přírodovědném klokanu.

Důležitým faktorem pro úspěšnou realizaci olympiád je finanční zabezpečení. Celý projekt olympiád bude stát téměř 2 miliony korun. Částečně bude zabezpečen finančními prostředky ze státního rozpočtu a Liberecký kraj se na něm podílí milionem korun. Postupová kola olympiád realizuje Liberecký kraj ve spolupráci s partnery, příspěvkovými organizacemi obcí. Jejich seznam a popis rozsahu spolupráce je uveden níže.

Seznam partnerů projektu:

Název

Rozsah spolupráce

 
 

Dům dětí a mládeže Větrník, Liberec, příspěvková organizace

Realizace okresních kol soutěží pro žáky ZŠ a SŠ v okrese Liberec a všech krajských kol

 

Dům dětí a mládeže Vikýř, Jablonec nad Nisou, Podhorská 49, příspěvková organizace

Realizace okresních kol soutěží pro žáky ZŠ a SŠ v okrese Česká Lípa

 

Dům dětí a mládeže Libertin, Česká Lípa, Škroupovo nám. 138, příspěvková organizace

Realizace okresních kol soutěží pro žáky ZŠ a SŠ v okrese Jablonec nad Nisou

 

Středisko volného času dětí a mládeže Semily, příspěvková organizace

Realizace okresních kol soutěží pro žáky ZŠ a SŠ v okrese Semily

 

Vědomostní soutěže navazují na rámcové vzdělávací programy daného oboru vzdělání, přispívají k rozvoji potenciálu žáků a žákům mohou pomoci i při přijímacím řízení na střední či vysoké školy. Napomáhají také pedagogům, a to k identifikaci nadaných a talentovaných žáků. Ti nejlepší z krajských kol mohou postoupit do celostátních či mezinárodních finále soutěží. Úspěšné reprezentanty regionu v celostátních či mezinárodních olympiád oceňuje každoročně i Liberecký kraj při slavnostní akci pořádané odborem školství, mládeže, tělovýchovy a sportu.

„V loňském školním roce se do okresních a krajských kol vědomostních soutěží zapojilo v různých věkových kategoriích 4.500 žáků a v celostátním finále reprezentovalo Liberecký kraj 53 žáků," doplnil náměstek Čeřovský.

Informace o vyhlášení, průběhu i výsledky soutěží jsou pravidelně uveřejňovány na Informačním a vzdělávacím portálu www.edulk.cz na https://edulk.cz/pedagogove/sport-a-souteze/vedomostni-souteze-garantovane-krajskym-uradem-lk.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Maškovy vánočky jsou po zimních závodech rozdány

I přes vrtochy letošní bláznivé zimy se pořadatelům ze ZŠ Tanvald, Sportovní, Střediska volného času a tělovýchovné jednoty Tanvald podařily připravit a uskutečnit všechny tři zimní závody Poháru běžce Tanvaldu. Obratnostní závod na běžkách na Městském stadionu, závod ve slalomu na tanvaldské sjezdovce Pionýrka, a tak trochu „uplakaný" závod na běžkách na běžeckých tratích U Lesíka. Každého závodu se zúčastnilo cca 90 až 100 závodníků, největší zájem byl o alpské disciplíny. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sběrné místo v turnovské ulici Antonína Dvořáka je přemístěno
Na průtahu Liberce zahájili stavební práce
Florbal Turnov: Sérii play-down rozhodne sedmý zápas
Tomáš Hájek bude v cestovatelském klubu vyprávět o Kanadě
Na turnovské Střelnici opět pořádají Erotický ples

Nejčtenější články

18.03.: Přehled březnových a dubnových akcí v Jilemnici
19.03.: Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT