Liberecký kraj zatím respirátory, roušky a ochranné pomůcky neobdržel
13.03.2020 16:57:00 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří
K pátku 13. března ve 14 hodin zatím Liberecký kraj neobdržel přislíbenou dodávku ochranných pomůcek pro poskytovatele zdravotních a sociálních služeb. Ministerstvo zdravotnictví České republiky ji má zajistit prostřednictvím všech krajů.
„Žádnou dodávku ochranných pomůcek od ministerstva zdravotnictví jsme, bohužel, doposud neobdrželi. Slib je, že bude tento víkend. V takovém případě další přerozdělování poskytovatelům bude probíhat začátkem příštího týdne. Nemáme informaci, kolik ochranných pomůcek dostaneme. Z pozice kraje máme zajištěné skladové prostory i pověřenou osobu, která materiál převezme. Dle informací by měly být dodávky respirátorů uskutečňovány v týdenních intervalech, dokud bude potřeba. Odhadovaná potřeba je pro celý Liberecký kraj: 40 000 respirátorů, 80 000 roušek. Tento počet je na zhruba 7 až 10 dní. Počet dalších ochranných pomůcek nedokážeme odhadnout," uvedl MUDr. Přemysl Sobotka, náměstek pro resort zdravotnictví.
Liberecký kraj dále dle doporučení Ministerstva zdravotnictví České republiky bude předávat ochranné pomůcky poskytovatelům v následující kaskádě priorit:
1. 7 % zdravotnickým záchranným službám
2. 38 % krajským, městským a soukromým nemocnicím (mimo infekční oddělení): akutní péče, následná péče + pobytové sociální služby
3. 12,5 % praktickým lékařům a PLDD (tito poskytovatelé budou nad rámec respirátorů dodaných z centrálního nákupu MZ zásobeni ještě paralelně z daru společnosti PPF/Sotio),
4. 14 % stomatologům,
5. 21,5 % ambulantním specialistům
6. 7 % lékárníkům
V současné době má Liberecký kraj informace o tom, že ministerstvo zdravotnictví rozdělí mezi krajské úřady v první dodávce 60 tisíc respirátorů. S ohledem na tento počet pro celou Českou republiku avizuje Liberecký kraj, že bude přidělena poměrná část a nebude v tuto chvíli brán zřetel na požadavky jednotlivých poskytovatelů. Přerozdělování bude primárně vycházet z procentních podílů doporučených ministerstvem pro jednotlivé skupiny poskytovatelů.
Poskytovatelé budou informování e-mailem o dalších podmínkách přidělení a převzetí respirátorů, v momentě, kdy budou respirátory k dispozici a budou dle výše uvedených podmínek rozděleny.
Související články
Došlo k omezení provozu Správy KRNAP v souvislosti s koronavirem
ČEZ ruší plánované odstávky elektřiny kvůli zvýšené práci z domova
Po vyhlášení nouzového stavu jednal na kraji krizový štáb
Vláda vyhlásila stav nouze: Nesmí se cestovat, zákaz akcí nad 30 osob
V Libereckém kraji je první potvrzený případ nákazy koronavirem
Opatření kvůli koronaviru ruší v Pojizeří představení a kulturní akce
Krakonoš letos jaro v Harrachově nepřivítá!
Oběžné české mince jsou antibakteriální. Viry ani bakterie nemají šanci
Kvůli výskytu koronaviru zaujímá mimořádná opatření i Liberecký kraj
Kvůli koronaviru se v Česku ruší akce nad 100 osob a zavírají školy
Při podezření na koronavirus zajedou zdravotníci i k lidem domů
Kvůli podezření na koronavir je v kraji už devět lidí v karanténě
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova
Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Nejnovější články
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Lidové sady slavnostně otevřou s kulturním programem 28. prosince
Nejčtenější články
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
02.12.: Fúze liberecké a českolipské nemocnice nabyla konkrétní podoby
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.