Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice

16.10.2019 15:24:58 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice,Liberecký kraj

Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice

Krajští radní v úterý 15. října schválili záměr majetkového vstupu do Masarykovy městské nemocnice v Jilemnici, a. s. (MMN). Kraj by se tak stal dalším akcionářem po městech Jilemnice a Semily.

Liberecký kraj chce odkupem akcií společnosti získat do budoucna podíl do výše 21,67 %. Celková investovaná částka až do roku 2027 by měla dosáhnout maximálně 187 500 000 korun. „Odkupem akcií a majetkovým vstupem do jilemnické nemocnice chceme zejména zlepšit spolupráci ve zdravotnictví v regionu. Je pro nás důležité, aby se zdravotnická zařízení v kraji dále rozvíjela a modernizovala, protože jen tak mohou poskytovat pacientům kvalitní péči. A zdraví občanů, jak už jsem tolikrát opakoval, je pro nás vždy na prvním místě," uvedl MUDr. Přemysl Sobotka, náměstek pro resort zdravotnictví.

Záměr majetkového vstupu Libereckého kraje do jilemnické nemocnice projednali také krajští představitelé s řediteli všech páteřních nemocnic na společné schůzi v pondělí 14. října 2019 a ti tento krok vítají.

Současný základní kapitál společnosti MMN činí 750 000 000 korun a je rozdělen na 75 000 kmenových akcií na jméno v listinné podobě. Každá má hodnotu 10 000 korun. Město Jilemnice vlastní 65 % akcií a město Semily 35 %.

V Libereckém kraji existují pouze dvě nemocnice, kde má zatím kraj vlastnický podíl - Krajská nemocnice Liberec, a.s. a Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a.s., a to komplikuje organizaci péče v kraji, a proto vznikl tento záměr vstupu do MMN, a.s.

„Roztříštěná majetková struktura páteřních nemocnic je jedním z největších problémů zdravotnictví v Libereckém kraji. Hlavním cílem majetkového vstupu do MMN je lepší spolupráce nemocnic, a to zejména v oblasti poskytování zdravotní péče," uzavřel hejtman Martin Půta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Rada kraje schválila nový model financování Modernizace KNL
FOTO: V Jilemnici nastoupily do první třídy budoucí sestřičky
Kraj odstartoval intenzivnější spolupráci s páteřními nemocnicemi
V jablonecké nemocnici instalovali propojovací chodby
Kraj podpoří čtyři nemocnice desítkami milionů
Kraj chce vybudovat na libereckém letišti nový heliport pro záchranáře
Poděkování ARO a chirurgie MMN Jilemnice

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.

Workshop přiblíží podstávkové domy a lidovou architekturu

Kulturní workshop s názvem Dny lidové architektury, který je jednou z aktivit evropského projektu Za společným dědictvím na kole i pěšky, pořádá v pátek 23. září Liberecký kraj. Hlavním cílem projektu je zpřístupnit veřejnosti přírodní a kulturní dědictví - podstávkové domy a lidovou architekturu. K tomu účelu poslouží nový přeshraniční turistický produkt pro pěší a cyklisty. Územím, které zahrnuje, je Ústecký kraj (České Švýcarsko, Šluknovský výběžek), Liberecký kraj (Českolipsko), Saské Švýcarsko, Lužické hory, region Zittauer Gebirge (jižní část Horní Lužice). Projekt zajistí dobré cyklistické i pěší propojení přeshraničního regionu. „Neustále hledáme cesty, jak lidem představovat zajímavá témata našeho kraje. Podstávkové domy jsou přeshraniční fenomén, a právě proto je tu prostor pro spolupráci vzdělávání a oblasti cestovního ruchu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dny lidové architektury zaujaly, nejvíce Beranův hostinec v Trávníčku
Ohlédnutí za Dnem s T. G. M. v Turnově
Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
Opustil nás kameraman a novinář Milan Brunclík
Turnov veze bod z Benátek nad Jizerou

Nejčtenější články

26.09.: Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
25.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
25.09.: V Semilech zopakovala vítězství Volba pro Semily, těsně před ANO

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT