Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice
16.10.2019 15:24:58 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice,Liberecký kraj
Krajští radní v úterý 15. října schválili záměr majetkového vstupu do Masarykovy městské nemocnice v Jilemnici, a. s. (MMN). Kraj by se tak stal dalším akcionářem po městech Jilemnice a Semily.
Liberecký kraj chce odkupem akcií společnosti získat do budoucna podíl do výše 21,67 %. Celková investovaná částka až do roku 2027 by měla dosáhnout maximálně 187 500 000 korun. „Odkupem akcií a majetkovým vstupem do jilemnické nemocnice chceme zejména zlepšit spolupráci ve zdravotnictví v regionu. Je pro nás důležité, aby se zdravotnická zařízení v kraji dále rozvíjela a modernizovala, protože jen tak mohou poskytovat pacientům kvalitní péči. A zdraví občanů, jak už jsem tolikrát opakoval, je pro nás vždy na prvním místě," uvedl MUDr. Přemysl Sobotka, náměstek pro resort zdravotnictví.
Záměr majetkového vstupu Libereckého kraje do jilemnické nemocnice projednali také krajští představitelé s řediteli všech páteřních nemocnic na společné schůzi v pondělí 14. října 2019 a ti tento krok vítají.
Současný základní kapitál společnosti MMN činí 750 000 000 korun a je rozdělen na 75 000 kmenových akcií na jméno v listinné podobě. Každá má hodnotu 10 000 korun. Město Jilemnice vlastní 65 % akcií a město Semily 35 %.
V Libereckém kraji existují pouze dvě nemocnice, kde má zatím kraj vlastnický podíl - Krajská nemocnice Liberec, a.s. a Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a.s., a to komplikuje organizaci péče v kraji, a proto vznikl tento záměr vstupu do MMN, a.s.
„Roztříštěná majetková struktura páteřních nemocnic je jedním z největších problémů zdravotnictví v Libereckém kraji. Hlavním cílem majetkového vstupu do MMN je lepší spolupráce nemocnic, a to zejména v oblasti poskytování zdravotní péče," uzavřel hejtman Martin Půta.
Související články
Rada kraje schválila nový model financování Modernizace KNL
FOTO: V Jilemnici nastoupily do první třídy budoucí sestřičky
Kraj odstartoval intenzivnější spolupráci s páteřními nemocnicemi
V jablonecké nemocnici instalovali propojovací chodby
Kraj podpoří čtyři nemocnice desítkami milionů
Kraj chce vybudovat na libereckém letišti nový heliport pro záchranáře
Poděkování ARO a chirurgie MMN Jilemnice
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026
Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.
Obojživelníci se v Libereckém kraji opět dostanou k rybníkům bezpečně
Liberecký kraj bude i letos přenášet obojživelníky přes silnice na místa, kde se rozmnožují, aby nedocházelo k jejich hromadným úhynům. Krajská rada včera schválila podání žádosti o dotaci z programu Ministerstva životního prostředí, který podporuje péči o přírodu a chráněné druhy. „Projekt se osvědčil již v předchozích letech a díky němu se podařilo zachránit stovky žab a čolků. Každý rok sledujeme, jak se zvířata bezpečně dostávají na svá místa rozmnožování, a víme, že podobné akce veřejnost velmi oceňuje," uvedl Jiří Klápště, náměstek hejtmana pro resort životního prostředí a zemědělství.
Nejnovější články
Výstavou představují tvorbu Ivy Nyplové u příležitosti životního jubilea
Krajské příspěvkové organizace nabídnou v únoru pestrý program
Nový rok zahájili Maloskalští výhrami nad Havlíčkovým Brodem
Agentura regionálního rozvoje už 30 let mění k lepšímu Liberecký kraj
Pralyžaři opět míří na zásadské závody postaru
Nejčtenější články
29.01.: ČEZ Jizerská 50 již klepe na dveře
29.01.: Nízkoprahové centrum v Semilech nabízí pomocnou ruku pro mládež
30.01.: Pralyžaři opět míří na zásadské závody postaru
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.