Liberecký psovod vypátral ztraceného zraněného muže

22.01.2018 20:57:41 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Liberecký psovod vypátral ztraceného zraněného muže

Policejní hlídky na Liberecku pátraly po muži, který si chtěl sáhnout na život. V lesním porostu jej nakonec vypátral policejní psovod, který muži poskytl okamžitě včasnou první pomoc, a zachránil mu tak život.

V pondělí 15. ledna krátce druhé hodině odpoledne obdrželi policisté Integrovaného operačního střediska v Liberci oznámení o tom, že starší muž má údajně v úmyslu, vlivem svého špatného psychického stavu, sáhnout si na život.

„Okamžitě po oznámení na tísňovou linku začaly policejní hlídky po muži pátrat. Informace od oznamovatele, který s operátory operačního střediska spolupracoval, však byly jen kusé. O svém známém, který chtěl zřejmě ukončit svůj život a o jeho současném výskytu, měl však oznamovatel jen velmi málo informací. Předal policistům také informace o jeho vozidle a také informace o tom, kde by se měl muž asi nacházet. Mělo se jednat o lesní porost, nedaleko Hrádku nad Nisou, poblíž silnice I. třídy," upřesnil tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

Několik policejních hlídek bylo operačním střediskem naváděno do zmiňované lokality, avšak bez informací o přesném místu, kde by mohl muž se svým vozem být. Čas neúprosně ubíhal. Každá minuta navíc mohla v tomto případě mít nedozírné následky. Šlo přeci o lidský život.

Policista z oddělení služební kynologie v Liberci byl na místo vyslán také. Při pátrání v lesním porostu spolu se svým čtyřnohým „kolegou" nesměl chybět. „Vysílačkou umístěnou ve služebním voze se ozýval hlas operačního důstojníka se všemi potřebnými informacemi. Konkrétní místo, kde by mohl muž být, však nikdo netušil. S popisem události a dostupnými informacemi si policejní psovod dokázal okamžitě poradit. Popisovanou lokalitu velmi dobře znal, vsadil tedy na jednu kartu. Zamířil k místu, o kterém se domníval, že by mohlo být právě tím, kde by se psychicky „zlomený" padesátník mohl nacházet. Ve své intuici se psovod nemýlil," uvedl Robovský.

Po téměř dvou kilometrech cesty lesním porostem spatřil odstavený osobní automobil. Auto odpovídalo popisu, který dostal od kolegů z operačního střediska. Psovod se okamžitě vydal k autu. Na místě řidiče spatřil sedět zkrvaveného muže. I přes značnou ztrátu krve muž ve voze komunikoval, tiše, odevzdaně, ale byl stále při vědomí. Liberecký psovod vyrozuměl operační středisko o svém nálezu a jal se ihned zraněnému muži poskytovat první pomoc nezbytnou k záchraně jeho života. Za pomoci lékárničky ve služebním automobilu ošetřil zraněného, komunikoval s ním, uklidňoval jej a kontroloval jeho zranění. O několik málo minut na místo přijela další policejní hlídka kolegů z obvodního oddělení v Hrádku nad Nisou a za nimi pak již „vytoužený vůz záchranky". Lékaři si okamžitě vzali zraněného muže do své péče a poté jej převezli do nemocničního zařízení v krajském městě. Celá akce, od oznámení, až po předání zraněného muže lékařům, netrvala déle jak tři čtvrtě hodiny.

„Zraněný muž je v současné době mimo ohrožení života. Včasnou a okamžitou pomocí člověku v bezprostředním ohrožení života, ze strany policejního psovoda, ale také spoluprací policejních hlídek a operačního střediska policie, ale samozřejmě také spoluprací mezi dalšími složkami Integrovaného záchranného systému, se podařilo zachránit lidský život. To nejcennější, co všichni máme. To nejcennější, co nejde jiným způsobem nahradit," dodal policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Psovodem roku 2017 vyhlášen Vladimír Koppa
Ztraceného seniora z Turnova objevil vrtulník u Raisovy vyhlídky
Turnovský kynolog Pavel Málek zlatý v závodě záchranných psů
Policie hledá svědky nehody, při které byla v Turnově zraněna chodkyně
Policisté pátrali po 15 letém chlapci, našli ho v Rakousích

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června
Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů
Botanická zahrada oslaví Mezinárodní den tropů
Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách

Nejčtenější články

21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
20.06.: Rohanské stezky se opět hlásí o slovo!
20.06.: Nejlépe se žije v hlavním městě Praze, Liberecký kraj je desátý

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT