Libor Drahoňovský ukáže krásy Jihočeské Šumavy

27.11.2022 07:04:26 | Autor: ml, pjs | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Lomnice nad Popelkou

Libor Drahoňovský ukáže krásy Jihočeské Šumavy

Během poslední akce z muzejního podzimního přednáškového cyklu letošní sezony - besedy s promítáním fotografií nazvané Jihočeská Šumava se můžete s Liborem Drahoňovským z Lomnice nad Popelkou toulat jihočeskou částí Šumavy od pramene Vltavy k přehradní nádrži Lipno.

Putování začne v malebném Vimperku, jemuž ve středověku slávu a prosperitu zajišťovala především rušná obchodní stezka, po niž se z Bavor dovážela do Čech sůl.

Vystoupáme na vrcholky hor, včetně Boubínu a Třístoličníku s překrásnými výhledy až k Alpám. Spatříme spoustu přírodních zajímavostí, například rozsáhlé Plešné jezero ledovcového původu, rašeliniště u Borové Lady a bizarní balvany na Medvědí stezce. Prohlédneme si starobylé venkovské statky i honosné domy v alpském stylu ve Volarech. Zastavíme se i u Schwarzenberského kanálu, jedinečném technickém díle, v němž se dřevo z české strany Šumavy plavilo do Dunaje. Vydáme se také na horské pláně s pozůstatky zaniklých vsí a skláren. Zastavíme se i ve světě sběratelů šumavských pověstí a lidových písní i u tvorby Karla Klostermanna.

Akce se koná v úterý 29. listopadu 2022 od 17 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj spouští nové elektronické Tržiště

První dubnový den spouští Liberecký kraj nové online Tržiště Libereckého kraje, které propojuje místní zemědělce a výrobce potravin se školními jídelnami a zařízeními sociálních služeb. Tato služba má ambici výrazně posílit odběr regionálních a čerstvých potravin, podpořit místní zemědělce a výrobce potravin a zároveň usnadnit plnění legislativních požadavků na kvalitu stravování ve veřejných institucích. „Naším cílem je vytvořit funkční a dostupný nástroj, který usnadní školním jídelnám a sociálním zařízením nákup kvalitních regionálních potravin a zároveň otevře nové obchodní příležitosti pro místní producenty. Tržiště je pro dodavatele bez registračních poplatků a představuje jednoduchou cestu, jak oslovit stabilní odběratele," uvedl Jiří Klápště, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Řidič v Jablonci porazil na přechodu nezletilého chlapce

Jablonečtí dopravní policisté šetří nehodu, při které řidič s vozidlem nedal přednost nezletilému chlapci na přechodu pro chodce. K nehodě došlo v úterý 17. března v 16 hodin v Jablonci nad Nisou na přechodu pro chodce v ulici Chelčického. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
Kam za sportem a zábavou o víkendu 3. až 6. dubna
Hasiči pomáhali zachránit zraněnou turistku v Besedických skalách
Začala výstavba hasičské zbrojnice na Vesecku
Divadelní hru Potopa světa uvidíte v Roprachticích

Nejčtenější články

05.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
04.04.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 3. až 6. dubna
03.04.: Začala výstavba hasičské zbrojnice na Vesecku

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT